Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Magiczne i praktyczne runy wikingów - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Tomasz Szymanski Jan Maryjan boj fra oszlo Łukasz Ch Kamil9471 (777 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Magiczne i praktyczne runy wikingów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(MagdaWroniec)
Wiking
Mnie fascynuje temat run i uwielbiam o nich czytać. Ostatnio trafiłam na ciekawy portal na ich temat: runy.priv.pl Dla mnie runy to niesamowite połączenie kultury, wiedzy i magii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Z wikipedi : "Ordet bokstav kommer fra germansk, når det var vanlig å risse runer inn i trestaver av bøketre, dette lagde det tyske ordet «Buchstaben», som ble oversatt til norsk som «bokstaver»."

Czyli na kamieniach pisano tez, ale przede wszystkim na drewnie bukowym : )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
karsk napisał:
Z wikipedi : "Ordet bokstav kommer fra germansk, når det var vanlig å risse runer inn i trestaver av bøketre, dette lagde det tyske ordet «Buchstaben», som ble oversatt til norsk som «bokstaver»."
Czyli na kamieniach pisano tez, ale przede wszystkim na drewnie bukowym : )



...Januszu daj już spokój z tym norweskim
...to jest polski portal i wszyscy znamy ten język
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
AnnaWalewska
(AnnaWalewska)
Wiking
Widzę, że nie tylko ja się interesuję runami Dzięki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Nadziej)
Wiking
Mam pytanie....czy każda runa odpowiada jakiejś literze w naszym alfabecie czy raczej sa podobne do chińskiego pisma albo egispskich chieroglifów(chodzi mi o to czy każda runa coś symbolizuje czy odpowiada jakiejś głosce?)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Nadziej)
Wiking
Widziałem tą tabele u góry...i wydaje mi sie ze kazda runa jest jakąś głoską jakimś dzwiekiem ale ma tez jakies dodatkowe znaczenie... Dobrze mysle czy nie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok