Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Marszałek Senatu apeluje do Polonii: reagujcie, kiedy nas szkalują - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Marszałek Senatu apeluje do Polonii: reagujcie, kiedy nas szkalują
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Mam pytanie - czy teraz jest tak, ze mowienie prawdy o zbrodniach polakow podczas 2 wojny swiatowej jest uwazane za szkalowanie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -25  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
To nie jest szkalowanie. Wedlug obecnej, cnotliwej wladzy jest to przestepstwo.

"Od II wojny światowej po stan wojenny Polacy za granicą wspierali rodaków walczących o swoje prawa na terenie kraju" - z artykulu.
W mojej rodzinie nie ma tradycji popierania komunizmu, czym obecny rzad sie charakteryzuje. Z szacunku dla mojej Ojczyzny, apel tego pana jest mi obojetny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -24  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Zawsze reaguje. Nie pozwalam mówić o Polsce źle. Nie zawsze jest łatwo, ich media są równie stronnicze jak GW. Ale daje rade : )
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
Panie szanowny marszalku. Pan powinien prosic nas raczej o reagowanie na to, gdy panstwo nie potrafi stworzyc warunkow do zycia we wlasnym kraju. Mozecie mnie za to zamknac panie szanowny pajacu w palacu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
czesio2009 napisał:
ja zawsze reaguję...zwłaszcza jak zaczynają mówić że Wałęsa to bohater...o rzesz kurwa!


...trudny temat to fakt
...a kto obalił komunizm
,...tak w cudzysłowiu oczywiście,bo
...było wielu zasłużonych
...Kiszczak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
bojfraoszlo napisał:
czesio2009 napisał:
ja zawsze reaguję...zwłaszcza jak zaczynają mówić że Wałęsa to bohater...o rzesz kurwa!
...trudny temat to fakt
...a kto obalił komunizm
,...tak w cudzysłowiu oczywiście,bo
...było wielu zasłużonych
...Kiszczak?

Teraz każdy mundry i "drze ryja", oraz obraża wszystkich dookoła.
Zapominając o jednej najważniejszej sprawie.
GDYBY NIE TEN WAŁĘSA i tamci LUDZIE z TAMTEJ SOLIDARNOŚCI,
to dzisiaj nie siedzieli by na tym forum tu w Norwegi.
Tylko nadal bylibyśmy za ŻELAZNĄ KURTYNĄ, a do Norwegi mogli by jeździć jedynie dzieci tych z KP."złote dzieci".
Ot taka polska przywara, jak ci rodak pomoże, to jak już staniesz na nogi, to tego co tobie pomógł "walisz nożem w plecy". I takie myślenie i postępowanie egzystuje w tym naszym narodzie od pokoleń i trwać będzie aż do końca dni naszych i waszych.
Ponieważ każdy przed "korytem" złorzeczy na tych "co przy żłobie", a jak się sam dorwie do władzy, to zapomina kto mu pomógł i dlaczego.
I robi jeszcze gorzej, niż ten przednim.
Nie będę sypał przykładami ponieważ to nie ma w tym przypadku sensu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Uwazam, ze my Polacy wybaczamy politykom o wiele wiecej niz dzieje sie to w innych panstwach.
Na przyklad Kohl, czy z norweskiego podworka Gro Harlem Brundtland ktorej nikt tu nie nosi na rekach pomimo jej wkladu w obecne naftowe bogactwo tego kraju. Przyklady mozna by mnozyc.
Walesa niepotrzebnie sam sie przechrzcil z robotnika i dzialacza zwiazkowego na polityka. Polityka na tyle nieudolnego ze zrazil sobie wszystkich, nawet takich jak ja.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
xxx yyy
(sagan)
Nowicjusz
morss. napisał:
bojfraoszlo napisał:
czesio2009 napisał:
ja zawsze reaguję...zwłaszcza jak zaczynają mówić że Wałęsa to bohater...o rzesz kurwa!
...trudny temat to fakt
...a kto obalił komunizm
,...tak w cudzysłowiu oczywiście,bo
...było wielu zasłużonych
...Kiszczak?

Teraz każdy mundry i \"drze ryja\", oraz obraża wszystkich dookoła.
Zapominając o jednej najważniejszej sprawie.
GDYBY NIE TEN WAŁĘSA i tamci LUDZIE z TAMTEJ SOLIDARNOŚCI,
to dzisiaj nie siedzieli by na tym forum tu w Norwegi.
Tylko nadal bylibyśmy za ŻELAZNĄ KURTYNĄ, a do Norwegi mogli by jeździć jedynie dzieci tych z KP.\"złote dzieci\".
Ot taka polska przywara, jak ci rodak pomoże, to jak już staniesz na nogi, to tego co tobie pomógł \"walisz nożem w plecy\". I takie myślenie i postępowanie egzystuje w tym naszym narodzie od pokoleń i trwać będzie aż do końca dni naszych i waszych.
Ponieważ każdy przed \"korytem\" złorzeczy na tych \"co przy żłobie\", a jak się sam dorwie do władzy, to zapomina kto mu pomógł i dlaczego.
I robi jeszcze gorzej, niż ten przednim.
Nie będę sypał przykładami ponieważ to nie ma w tym przypadku sensu.

Wyrzuciles z siebie totalny belkot i uwazasz,ze napisales cos madrego.
Gdyby nie ten Walesa to nie bylo by 27 lat postkomuny.
Bardzo celnie o roli Walesy powiedzial komunista Czarzasty-"Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li!"
A jesli szukasz wzorow i legend dla mlodziezy- ludzi,ktorzy godnie zyli i wykazali sie odwaga, bohaterstwem to proponuje Henryka Lenarciaka-człowieka niezłomnego,skromnego który nigdy nie został złamany przez SB,działacza NSZZ Solidarność, inicjatora budowy Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku
W III RP zapomniany bo był wyrzutem sumienia dla takich jak Frasyniuk ,Wałęsa, Borusewicz.Dobroczyńca Wałęsy na Wydziale W-4 Stoczni Gdańskiej. Po ujawnieniu sprawy t.w. Bolek Wałęsa, który donosił na Lenarciaka, sugerował, że to Lenarciak był agentem Bolkiem.
Pewnie w ogole o nim nie slyszales.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
Musze jednak stwierdzic:
Nie masz chlopcze pojecia o czym piszesz. Jestes naszpikowany komunistyczna propaganda (czyt. pisowska) Zachowujesz sie jak Siwak za komuny.
Oczywiscie ze ci sie wybaczy Mlody jestes wiec masz prawo do pomylek. Kiedys jednak, jak dorosniesz to zrozumiesz (moze)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok