Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Rząd chce podnieść status wykształcenia zawodowego: „tytuł mistrza równie ważny, co magistra” - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski M N boj fra oszlo Łukasz Ch Ikett Personalpartner krakusik Witam wszystkich (496 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Jestem za, a nawet moze i przeciw.
Mistrz lopaty lub mopa to brzmi dumnie...nie bedzie jakis magister mu podskakiwal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ryszard Ohucki
(Kwit21)
Wiking
Najlepsi fachowcy na świecie?????norwedzy....brzmi śmiesznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 20  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Karol1980
(Karol1980)
Wiking
To mozna nazywac soltysa prezydentem. Jestem za. Absurd goni absurd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Patriota Polak
(Patriota1)
Wiking
A średnia 4,5 to norma ......taki poziom ,co zrobić. Fachowcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
No coz....... jakby na to nie patrzal, podniesienie statusu wyksztalcenia zawodowego jest potrzebne. Zastosowana przesada wcale nie jest taka glupia, jesli tylko przyczyni sie do zwiekszenia naboru do szkol zawodowych. Czy chce czy nie chce............. zarobki magistrow wcale nie roznia sie dzis wiele od zarobkow pracownikow a papierami mistrzowskimi. Przynajmniej w niektorych zawodach.
Warto pomyslec o tym, ze wciagu najblizszych lat, okolo 60% dzisiaj istniejacych zawodow, zaniknie. Zawod bedzie kojarzony z umiejetnoscia uczenia sie i przyswajanie nowych umiejetnosci. Znaczy to, ze dzis , jako regipsiarz, bede musial jutro umiec robic cos innego o czym jeszcze nie wiem. Wiadomo rowniez, ze dzis przy zatrudnianiu, nie specjalnie licza sie umiejetnosci zawodowe, a przede wszystkim kompetencje socjalne i zdolnosc uczenia sie (EUs -key qualifications).
Codziennie obserwuje dumnych adeptow nowych zawodow, niekoniecznie mistrzow swiata w swoich umiejetnosci..........ale patrzacych optymistycznie w przyszlosc i chetnych do zmian jakie ich czekaja.......czyli jedna wielka niewiadoma. i to trzeba wynagradzac, bo to w koncu od nich jestesmyi bedziemy zalezni.
Niech zyje szkolnictwo zawodowe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Precz z malkontentami, ktorzy nie maja poczucia wlasnej wartosci!
No i precz z tymi co to wierza ze Sobieski wroci i pojda na Wieden!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Bogusław K
(BoguslawK)
Wiking
Josef Satan dupka boli? studiowales by byc lepszy od kogos kto tego nie robil? Ja skonczylem studia i jednak z czasem zajalem sie praca fizyczna, pracuje 2 tyg po ktorych mam 4 tyg wolne (i tak w kolko) i wiecej zarabiam pewnie niz ty po studiach na ktorych zapewne polknales kija, przy okazji jestes pewnie niewolnikiem calorocznym i chcesz byc dumny w krawacie ale ja dawno tamta sciezke porzucilem na rzecz wolnosci i szczescia, przy okazji nietylko pracuje glowa ale tez uzywam ciala i mam plaski brzuch, i duzo wiecej testosteronu a „krawat zakladam” gdy chce a ciebie to bym nosem wciagnal i balbys sie przy mnie przebywac, taki “dumny” pewnie jestes
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
No i prosze I znow kolega z polknietym kijem przyszedl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok