Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

2017 bezpieczny dla kierowców w Norwegii: najmniej ofiar na drogach od 1947 roku - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski jan paweł Mariola G z s aga siwczyk boj fra oszlo Łukasz Ch opolo (506 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu 2017 bezpieczny dla kierowców w Norwegii: najmniej ofiar na drogach od 1947 roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Zasluga raczej bardzo ostrych przepisòw jak i bardzo wysokich kar pienięznych..
Hmm.. ,a moze przez to,iż Tesla jezdzi wolniej... ?
Gratuleje Norwegii bezpiecznych dròg...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Spokojna jazda w miescie bardzo mi odpowiada. Mogloby byc lepsza droga z Trondheim do Oslo, ale to wszyscy wiedza i niewiele da sie z tym zrobic przy takim uksztaltowaniu terenu. Trzeba sie wlec.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
freewoman napisał:
[quote]Zasluga raczej bardzo ostrych przepisòw jak i bardzo wysokich kar pienięznych..
Hmm.. ,a moze przez to,iż Tesla jezdzi wolniej... ?
Gratuleje Norwegii bezpiecznych dròg...[/quote

...tez kultura kierowców jest inna niz w Polsce
...tutaj kierowcy zatrzymuja sie przed przejsciem dla pieszych jak tylko zobacza pieszego już 20m przed przejsciem bez gwarancji czy pieszy chce w ogóle przechodzic czy pójść dalej * nie dotyczy kierowców z Europy srodkowo wschodniej
...i dodatkowo tutaj pieszy ma zawsze pierwszeństwo niezależnie czy przechodzi na pasach czy nie * to tez jest niezrozumiałe dla kierowców z Polski
...ogólnie jest wiele absurdów wpływajacych na bezpieczenstwo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
bojfraoszlo napisał: ...ogólnie jest wiele absurdów wpływajacych na bezpieczenstwo
Czy mógłbyś te "absurdy" przytoczyć, być może posiadacze BMW wezmą sobie to do "serca" i zaczną normalnie korzystać z dróg nie tylko w Norwegi.
Osobiście też jestem ciekaw, może wtedy i ja będę mniej płacił za norweskie mandaty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
freewoman napisał:
Zasluga raczej bardzo ostrych przepisòw jak i bardzo wysokich kar pienięznych..
Hmm.. ,a moze przez to,iż Tesla jezdzi wolniej... ?
Gratuleje Norwegii bezpiecznych dròg...
"tesla" to jak na razie, tylko ułamek % tego co jeździ codziennie przez 24 godziny po CAŁEJ norwegi.
Co do ostrości tak przepisów jak i finansów, to FAKT !!!, sam osobiście odczuwam tego skutki.
Niemniej, jestem za jeszcze ostrzejszym rygorem, li tylko dlatego by na drogach nie tylko norweskich było bezpieczniej.
Ponieważ, większość pseudo kierowców w większości zapomina iż po wyjściu z auta, też są narażeni na innych DEBILI za kierownicą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Manitou napisał:
bojfraoszlo napisał: ...ogólnie jest wiele absurdów wpływajacych na bezpieczenstwo
Czy mógłbyś te \"absurdy\" przytoczyć, być może posiadacze BMW wezmą sobie to do \"serca\" i zaczną normalnie korzystać z dróg nie tylko w Norwegi.
Osobiście też jestem ciekaw, może wtedy i ja będę mniej płacił za norweskie mandaty.


...BMW jest już ,,de mode,,
...ci najmniej przestrzegajacy przepisy przesiedli sie do używanych AUDI na rope
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
bojfraoszlo napisał:...BMW jest już ,,de mode,,
...ci najmniej przestrzegajacy przepisy przesiedli sie do używanych AUDI na rope

Wiem, że ci się nudzi, / mnie zresztą też - są to skutki norweskiego dobrodziejstwa >avspaseringu< / jednak proszę, nie rozmydlaj więcej tak poważnego tematu.
I odpowiedz na zadanie pytanie, no chyba, że tak sobie chlapnąłeś o tych "absurdach".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
bojfraoszlo napisał:
[quote]freewoman napisał:
[quote]Zasluga raczej bardzo ostrych przepisòw jak i bardzo wysokich kar pienięznych..
Hmm.. ,a moze przez to,iż Tesla jezdzi wolniej... ?
Gratuleje Norwegii bezpiecznych dròg...[/quote
...tez kultura kierowców jest inna niz w Polsce
...tutaj kierowcy zatrzymuja sie przed przejsciem dla pieszych jak tylko zobacza pieszego już 20m przed przejsciem bez gwarancji czy pieszy chce w ogóle przechodzic czy pójść dalej * nie dotyczy kierowców z Europy srodkowo wschodniej
...i dodatkowo tutaj pieszy ma zawsze pierwszeństwo niezależnie czy przechodzi na pasach czy nie * to tez jest niezrozumiałe dla kierowców z Polski
...ogólnie jest wiele absurdów wpływajacych na bezpieczenstwo[/quote]

Co do Bezpiecznej odległości jaki zachowuje kierowca do przechodnia,to fakt podobnie jest Waćpanie w Polsce tylko nie daj boże... wjechac na Norweskie ronda olaboga! zaczynają spychac inne pojazdy gdzie popadnie.. , bo tam mogą pokazać jak się jeździ.. czyli stwierdziłam ,że norweskie ronda można porównac do jazdy na ulicach w Indii... czyli "róbta co chceta"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
Wiem, że ci się nudzi, / mnie zresztą też - są to skutki norweskiego dobrodziejstwa >avspaseringu< / jednak proszę, nie rozmydlaj więcej tak poważnego tematu.
I odpowiedz na zadanie pytanie, no chyba, że tak sobie chlapnąłeś o tych "absurdach".
Zgłoś wpis


...ty też za wiele nie masz do roboty?
...moja rada dla ciebie
...odstaw gaz!
...noga z gazu!
...i pamietaj o przejściach dla pieszych i czerwonym świetle
...i bezmandatowa jazda gwarantowana
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok