Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

„Arbeit macht frei” na biurze NAV. Nazistowskie napisy w dzielnicy Oslo - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski REVOLVING MOSS0 z s Zbigniew Karpinski Ewa Adam Magda lena boj fra oszlo Radi Radi noregg Łukasz Ch opolo Spidas1 Li Si (1182 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu „Arbeit macht frei” na biurze NAV. Nazistowskie napisy w dzielnicy Oslo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jura gładysz
(jurijgagarin)
Wiking
Jeśli chodzi o akt wandalizmu to fak to jest wandalizm . Ale takowy napis nie był urzywany jako anty semicki w Auschwitz byli ludzie z wielu kultur krajów i wyznania religijnego . Wielu polaków zamordowano w tym obozie to morze to any polskie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Moze sam fakt wykonania napisu to wandalizm (ale umowmy sie mala szkodliwosc spoleczna czynu wystarczy zeskrobac i szyba czysta) ale tu boli ich co innego.Ja nie wiem czy oni sa tacy glupi czy glupa pala bo wymienili takie przypuszczenia powodu wykonania tego napisu, ktore nie maja nic wspolnego z antysemizmem a tylko i wylacznie z polityka NAV-u. Zreszta jest to domena wszystkich tego typu instytucji socjalno-ubezpieczeniowych w Europie.Osobiscie od poczatku gdy zaczolem chorowac i teraz gdy jestem na AAP ze strony NAV slysze tylko o jak najszybszym powrocie do pracy mimo wyraznych zalecen lekarza ze jest to nie wskazane.No coz ale tak prosta interpretacja czynu nie jest nikomu na reke jaka szkoda ze ten ktos to tylko napisal a nie wykrzyczal w przyplywie bezsilnosci bo moze nie bylo by tego glupawego dochodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
opolo
(opolo)
Nowicjusz
NIEMIECKIEGO obozu koncentracyjnego w Auschwitz.
OBOZY BYLY NIEMIECKIE
napisy tez byly niemieckie zadne nazistowski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
"Praca czyni wolnym" ... ,a jednak wszyscy w norwegii są jej niewolnikami.. robią afere z powodu pomazanej szyby, przeciez Norwegòw stac na wymiane sto.. takich szyb, o co te krzyki...? treść jest Niemiecka, wiec to wina Niemca..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
jurijgagarin napisał:
Jeśli chodzi o akt wandalizmu to fak to jest wandalizm . Ale takowy napis nie był urzywany jako anty semicki w Auschwitz byli ludzie z wielu kultur krajów i wyznania religijnego . Wielu polaków zamordowano w tym obozie to morze to any polskie
Ty to chyba ortografii nigdy na oczy nie widziales......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Droga lub drogi seaprincess , możesz mi wyjaśnić jak można być niewolnikiem pracy i dlaczego akurat tu są wszyscy jej niewolnikami . Praca czyni równym w społeczeństwie , masz dochód to możesz z niego korzystać a w Norwegii naprawdę z pracy ma się korzyści . Wiem liczyłaś na liczne Norweskie socjale i zapomogi by nie być niewolnikiem ale niestety obeszłaś się smakiem i wróciłaśeś do kraju w którym nie musisz być niewolnikiem pracy bo z tej pracy za wiele pewno nie masz. Czy Norwegów stać czy nie to ich problem tu chodzi o akt wandalizmu gdzie specjalnie ktoś użył tych słów bo Nordstrand jest zasiedlony przez liczną grupę azylantów. I wszyscy o tym wiedzą tylko tu nikt tego nie powie otwarcie bo społeczeństwo Norweskie musi być wyrozumiałe dla biednych azylantów którym naprawdę trudno pracę znaleźć bo się im po prostu nie chce i tyle w temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
slawekg83 napisał:
Droga lub drogi seaprincess , możesz mi wyjaśnić jak można być niewolnikiem pracy i dlaczego akurat tu są wszyscy jej niewolnikami . Praca czyni równym w społeczeństwie , masz dochód to możesz z niego korzystać a w Norwegii naprawdę z pracy ma się korzyści . Wiem liczyłaś na liczne Norweskie socjale i zapomogi by nie być niewolnikiem ale niestety obeszłaś się smakiem i wróciłaś\eś do kraju w którym nie musisz być niewolnikiem pracy bo z tej pracy za wiele pewno nie masz. Czy Norwegów stać czy nie to ich problem tu chodzi o akt wandalizmu gdzie specjalnie ktoś użył tych słów bo Nordstrand jest zasiedlony przez liczną grupę azylantów. I wszyscy o tym wiedzą tylko tu nikt tego nie powie otwarcie bo społeczeństwo Norweskie musi być wyrozumiałe dla biednych azylantów którym naprawdę trudno pracę znaleźć bo się im po prostu nie chce i tyle w temacie
Zawsze tak marudzisz..? myslisz, ze masz dar komus wmawiania swoich wymyslonych faktòw z palca wyssaanych, zejdz na ziemie i zajmij sie swoim zyciem i przestan bredzic!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
No właśnie co temat to docinka na temat Norwegii , ja nie mam nic do przedstawiania swojego zdania mamy demokrację tylko dziwi mnie takie dziwne myślenie na temat tego kraju . I chodzę po ziemi już troche wiosenek , swoje też wiem a i nikomu nic nie wmawiam. Na ogół ludzie tu pracujący mają dobre zdanie a twoje jest zawsze takie anty a już nawet tu nie mieszkasz i pracujesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
slawekg83 napisał:
No właśnie co temat to docinka na temat Norwegii , ja nie mam nic do przedstawiania swojego zdania mamy demokrację tylko dziwi mnie takie dziwne myślenie na temat tego kraju . I chodzę po ziemi już troche wiosenek , swoje też wiem a i nikomu nic nie wmawiam. Na ogół ludzie tu pracujący mają dobre zdanie a twoje jest zawsze takie anty a już nawet tu nie mieszkasz i pracujesz
Bla,bla,bla... nie wiem czy umiesz czytac ze zrozumieniem..? okazuje sie ze nie!
Podpowiem.. glownie w swojej wypowiedzi mialam na mysli Niemcòw,a od kiedy Niemcy sa Norwegami..? :wooho: :wooho:
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok