Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Mają być dokładne i nowoczesne. Te słowniki najczęściej kupują Polacy w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
białyorzeł napisał:
Sram na j.norweski!

...ludzie spójrzcie ,bo nie wierze w to co widze...
1. zobaczcie nick bydlaka...
2.przeczytajcie co napisał...
3.zobaczymy ile zbierze plusów (obawiam sie ,ze wiele)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
Tak jak kazdy orzel.............i kura Wyproznia sie na wszystko i gdzie popadnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Norwegow tyle w Gdansku szczegolnie na weekend,ze tez latają po Gdansku z Polskimi slownikami, lecz krzyczac uzywają norweskiej łaciny.. no tak.. łacina tez im sie przydaje..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
Nic dziwnego. Z Polakiem tylko po polsku.
Ach, ach, ach. Jest roznica miedzy nacjami. Norweg przyjedzie do Gdanska, spije sie, zje, pooglada ......... zostawi tam pieniadze i z usmiechem pojedzie do domu. Polak przyjedzie do N, i pijany wyciaga socjal, marudzi przez wiele lat, nieszczesliwy zly i zawistny, zarabia za malo i ma jeden cel w zyciu: Nie nauczyc sie mowic i w "ich" jezyku bo to nie wypada. Jest patriota i z byle skalniakiem nie bedzie rozmawial.
Hm ........ rozsadek mi mowi, ze dobrze jest znac jezyk swojego wroga.......skoro juz tak jest.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...najgorsze jest to ,że podszywają się sie pod symbole narodowe
...godło,flage,hymn,krzyż,polską krew,husarie,etc..
...i wyprózniają sie na salonach
...przepraszam,oczywiście miałem na myśli to
...ekskluzywne forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Dariusz Nowak
(kos73)
Wiking
Cytat z filmu " Cicha noc" Piotra Domalewskiego.
"myślałem, że wyjeżdżając za granicę, poczuję się wreszcie człowiekiem, ale im dłużej tam byłem, tym bardziej czułem się Polakiem. Aż wreszcie zrozumiałem, że tylko będąc tu, mogę czuć się człowiekiem.

Skłania do refleksji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
kos73 napisał:
Cytat z filmu \" Cicha noc\" Piotra Domalewskiego.
\"myślałem, że wyjeżdżając za granicę, poczuję się wreszcie człowiekiem, ale im dłużej tam byłem, tym bardziej czułem się Polakiem. Aż wreszcie zrozumiałem, że tylko będąc tu, mogę czuć się człowiekiem.
Skłania do refleksji.
Zwykła propagandowa partyjna szmira, na równi z "Korona Królów".
W tym filmie "cicha noc" chodzi jedynie o pokazanie jacy to są biedni ci polscy emigranci.
Zapominając o tym iż większość emigracji zostaje jednak na "obczyźnie" asymilując się z autochtonami.
I tylko nieudacznicy wracają w rodzinne strony, narzekając na wszystko i wszystkich, pomijając jedynie swoja emigracyjna nieudolność i to nieraz z naprawdę błahych przyczyn adaptacyjnych leżących niestety zawsze po stronie imigranta.
To dokładnie jest tak samo jak z kolorowymi migrantami w obecnych Niemczech.
Oni też narzekają iż Niemcy gnębią ich i poniżają, dlatego też walczą z nimi w imię Allacha.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Dariusz Nowak
(kos73)
Wiking
Bardzo ciekawy punkt widzenia. A czy szanowny Manitou jest w posiadaniu danych statystycznych, pozwalających stwierdzać, że " większość emigracji" się asymiluje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty

(Manitou)
Początkujący
kos73 napisał:
Bardzo ciekawy punkt widzenia. A czy szanowny Manitou jest w posiadaniu danych statystycznych, pozwalających stwierdzać, że \" większość emigracji\" się asymiluje?
Ponieważ zaczepiłeś mnie Imiennie, to osobiście jestem zwolniony z Etyki Blogera w tym sporze.
Niemniej.
Jesteś głupszy niż moherowy rydzyk i poplecznik kaczylandu razem wzięty, skoro żądasz podania źródła odniesienia w tej konkretnej sprawie.
Jako potwierdzenie mojej powyższej opinii, podam tobie bardzo prosty i czytelny przykład z prawie obecnej chwili, a dotyczący niestety Nas Wszystkich związanych z obecną kaczylandią.

Według obecnego ZUS, średnia Polska Emerytura za rok 2017 wynosiła Brutto 2100-,zł.
Dużo prawda, też chciałbym tyle dostawać tyle, że na rękę a nie brutto.
Jest jednak jedna dość istotna nieścisłość prawna w tej informacji, ponieważ na tą ŚREDNIĄ >2100-,BRUTTO< SKŁADA SIĘ NIESTETY, TO NAJNIŻSZE ŚWIADCZENIE WYNOSZĄCE AŻ 10 grosz!!!, oraz to skromne świadczenie wynoszące ponad 21000 złotych.
Dlatego proszę uprzejmie o zaprzestanie bredzenia w tematach zbyt poważnych by sobie z nich kpić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok