Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Stało się: potrójne stawki bompenger do walki z brudnym powietrzem. Kierowcy w Oslo i Akershus mogą szykować portfele - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PIG DRIVER
(PIG)
Wiking
by żyło się lepiej ,bramka rano ,bramka po pracy plus paliwo i zakup śniadania super kraj do życia hehehhe polowe zarobku wydajesz na to żeby moc pracować
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 31  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
"Panie" Kamilu normalnie wypowiedź obywatela tak pięknego kraju że musiał wyemigrować za chlebem . Jakoś znam "tępsze" ( użyje pańskiego sformułowania by każdy naród traktować tak samo) społeczeństwo które żyje poniżej najniższego statusu tego "tępego" społeczeństwa i nie strajkuje o dziwo . A i jeszcze przyjeżdża do tych " tępaków" i tu chce strajkować . Rozbawiłeś mnie tak samo jak próba powołania mniejszości emigracyjnej "oczywiście naszej Polskiej" by strajkowali w Październiku przed parlamentem bo bramki podnoszą . Ci "tępi" norwescy pracodawcy wracają pracownikom za bramki , a tępsi kupują se elektryczne samochody .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PIG DRIVER
(PIG)
Wiking
kolejny dzień w tym kraju z miejscowymi jest jak kolejny dzień spędzony z Mackiem z klanu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 22  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Często właśnie poruszane są te tematy i to z młodzieżą norweską tak i ze starszymi Norwegami podczas rozmowy jak się trafi jak i w pracy tak i w barze . I każdy pracujący twierdzą to samo jak firma zwraca za bramki to im zwisa , młodzież woli komunikację miejską ( ci co mają stosunkowo blisko ) bo miesięczny na 1 strefę kosztuje 3 godziny pracy . Firmy i transport mają gorzej ale to nie kierowca ponosi stratę a firma która to wrzuca w koszty . Norwegia pompuje sporo koronek w infrastrukturę dla samochodów elektrycznych , są to grube miliony i jakoś ludzi musi zachęć do ich kupowania ( choć i tak ich sporo jeździ ). Co do wszech obecnej drożyzny to już jest z lekka przesadą , ale stawki godzinowe w pracy w górę to i ceny to samo . Jest przyjęta polityka proekologiczna i narazie nic tego nie zmieni a i wybory były i ludzie głosowali . Uważam że jak ktoś tu się męczy i nie domaga finansowo to powrót do Polski jest otwarty. Tylko jak na razie Polskie warunki pracy jak i zarobek , norweskim nie dorównują
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PIG DRIVER
(PIG)
Wiking
nie ubliżając Mackowi i odnoszę wrażenie ze Maciek więcej by ogarnął niż norwegowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PIG DRIVER
(PIG)
Wiking
ostatnio bylem świadkiem na promie jak norwegowie płakali ze wszystkie ceny w sklepie i w restauracji są w koronie duńskiej i ze to bardzo drogo i to mówi samo za siebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
PIG napisał:
ostatnio bylem świadkiem na promie jak norwegowie płakali ze wszystkie ceny w sklepie i w restauracji są w koronie duńskiej i ze to bardzo drogo i to mówi samo za siebie

Jak ja sobie stoje w kantynie w pracy i patrze sie na ceny, to mnie boli kieszen.
Sa bagietki za 35 kr, a ja chcialbym, zeby kosztowaly tylko 10 kr, a najlepiej 5 kr.

Kto lubi wydawac wiecej niz trzeba? Wiem - tylko ci z wielkopanskim gestem. Postaw sie a zastaw sie - to regula znana wielu Januszom.

Nawiasem mowiac to jedzenie na kazdym promie jest drogie. Podobniez jak na lotnisku.
Smørbrød med reker kosztuje ok 100 kr - to jest doprawdy duza przesada cenowa.
Glodni kupia, inni bardziej nastawieni ekonomicznie zastanowia sie na cena....i w koncu tez kupia, narzekajac srogo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
jacek lytaw
(kiaaudi)
Wiking
Pamowie pitolicie zycie w norwegi jest o milion proc. Lepsze niz w polsce .porownaj cene np. Paliwa w polsce i tamtejsze zarobki na godzine i cene paliwa tutaj i godzinowa stawke...jesli janusze jest wam zle to zrywac sie do swojego kraju bo dosc mam sluchania wazzych narzekan...powinni w norwegi wycofac gotowke i pøatnosc karta i na konto moze wreszcie 50% cudzoziemcow w tym duza czesc polakow narzekalaby w swoim kraju i wreszcie bylby tu porzadek bo tacy januszkowie jak wielu z was potrafia tylko narzekac ...moi znajomi z pracy od 3 lat narzekaja i pitola ze wracaja wowczas wyciagam 500kr i mowie wypierd.... masz na bilet w jedna strone bo moze na twoje miejsce ktos potrzebujacy przyjdzie ...szkoda mi tylko ludzi ktorzy na czarno pracuja u jebany.. dorobkiewiczow polskich za 60kr to wlasnie takim naleza sie czeste kontrole no ale coz wy tylko oszukiwac i narzekac potraficie...docencie to co macie bo ja jestem bardzo wdzieczny norwegi i mam wielki szacunek do tego bo w polsce nie masz do niczego prawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Jacek lutowski dobrze napisane . Polacy wracają do kraju ciekawe którzy , pokażcie choć jednego co miał ok 300 nok na godzinę i to rzucił i wrócił . Wracają ci których system skończył poprostu i mają dość. Poco mi wracać do Polski jak tu mi dobrze i tyle i nie narzekam . A w Polsce ok 20 PLN na godzinę wyciągnę ok ale ile godzin robić trzeba . Pozdrawiam i miłej soboty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok