Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

25 Postów

(marek289)
Wiking
napisz w ktorym momencie narzekalem,czekam
jak tu nie jestes to po co sie udzielasz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
W każdym kraju są plusy i minusy.
A to czy się w danym kraju komuś podoba czy nie to jego indywidualna sprawa i szkalowanie kogoś tylko dlatego ze akurat on dostrzega więcej plusów niż minusów jest złe i w moim przekonaniu spowodowane tym ze komuś się udało i dlatego trzeba mu dowalić aby poczuć się lepiej. No ale coz tacy juz jestesmy... My Polacy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
stashqo napisał:
@io500
.................. To samo w kwestii tolerancji, nic do nikogo nie mają, wszystkich kochają, każdy jest w ich oczach równy a takiej ukrytej ksenofobii, rasizmu i stawiania swoich przed obcymi nigdzie w świecie jeszcze nie widziałem. Uśmiech w twarz i nóż w plecy, tutaj nigdy nie będziesz "swój" i Twoje dzieci też nie będą.

A ja widzialem W Polsce widzialem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 35  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Witoszek jest Polką mająca zdolność poruszania się w rzeczywistości norweskiej. Pomimo wielu lat życia w Norwegii nie straciła, typowej dla Polaków, zdolności prezentowania własnego stanowiska. Jej oceny norweskiej rzeczywistości są warte aby się z nimi zapoznać. Ona ma to czego wielu Polaków, mieszkających w Norwegii, nie ma. Może występować publicznie, przedstawiać swoje poglądy i jest słuchana. Co wcale nie oznacza że jej poglądy wszyscy Norwegowie akceptują. Albo żeby powiedzieć właściwie, niewielu jest takich którzy się z nią zgadzają. Bo Norwegia to” me er beste, me”.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 34  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stash Qu
(stashqo)
Wiking
@marek289
Ależ ja to rozumiem, sam z pewną dozą ostrożności patrzę na obcokrajowców w Polsce i w moich oczach muszą oni najpierw pokazać, że są "ok" zanim im zaufam i zaakceptuję. Tylko w odróżnieniu od większości Norwegów ja jestem w tym szczery, nie chwalę się w koło swoją tolerancją i otwartością bo byłbym hipokrytą dokładnie tak jak oni. Nie krytykuję ich poglądów a zakłamanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 39  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Marek Bloch)
Wiking
Ta Pani Witoszek jest porąbana.Ja tu mieszkam od 16 lat i nigdy nie spotkałem się z tym co pisze ta Witoszek.Norwegowie to uczciwi ludzie,którym Polacy nie dorastają do pięt.Na dodatek w urzędach u lekarza,pogotowiu itp jesteśmy mile obsługiwani.JAK Pani Witoszek nie podoba się w Norwegi to może jecha do Polski.A w Polsce rządzi sekta pis i Rydzyk to dopiero będą jaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -37  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
Pani Witoszek jest prawdziwa Polka. Widzi Norwegie taka jak chce ja widziec. A chec widzenia podyktowana jest polskim kompleksem. Nikt nie moze byc lepszy bo sami jestesmy do ......... hm...... Zamiast uznac swoja wartosc, porownuje sie do innych. Porownanie wypada nieciekawie wiec trzeba cos z tym zrobic. A gdy brakuje argumentow na to zeby wywyzszyc siebie to wtedy gnoi sie innych
Nieciekawe sa artykuly gdzie tylko czyta sie krytyke i nic wiecej. Zwlaszcza krytyke ktora nie jest poparta zadnymi konstruktywnymi rozwiazaniami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Prócz pięknymi widokami,krajobrazami górskimi Norwegia niczym innym mnie nie urzekła
cyt: " To tutaj znajdziemy przecież niesamowicie rozwinięty system opieki społecznej, najlepsze i najdłuższe urlopy macierzyńskie" .... - to urlopy dla rodziców zastępczych... dzięki Barnevernet "zastępczych"...,a prawdziwi rodzice walczą tutaj o swoje dzieci,żeby mieć rzeczywiście "urlop macierzyński" ,a i opieka zdrowotna jest "szeroko" rozwinięta.. leczenie paracetamolem
Kocham i uwielbiam mój kraj,i przede wszystkim jestem u siebie!!!! gdzie dobrze mi jak w niebie..
Co do ropy, jak to ropa... kiedyś się skończy wiec przyjdą czasy Norwegów grzybiarzy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Polenfarer
(Polenfarer)
Wiking
Typowym nieporozumieniem wśród osób z Polski mieszkających w Norwegii jest to, że Norwegia jest krajem ubogim i prostym przed odkryciem ropy. Norwegia zawsze była bogata i rozwinięta w porównaniu do Polski.

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
rysiekryszard
(rysiekryszard)
Wiking
Ciekawi mnie jak zbierane były dane do tej mapki. Można się spierać co do ich wiarygodności ale PKB III Rzeszy i ZSRR jest wręcz z dupy. Dane dla tych państw z lat '25 i '38 dzieli wręcz przepaść.

Teraz mają PKB per capita na podobnym do nas poziomie a biedy u nich jest o wiele więcej niż u nas.
tak się nie da ocenić ich poziomu życia.

Bogaci są koreańczycy z północy, bo mieszkanie za darmo, a tymczasem w kapitalistycznym świecie 5 tyś/m2. Weź to porównaj, a wyjdzie że Korea Północna to raj na ziemi( ͡° ͜ʖ ͡°).
To jest dopiero obliczenie. Rodem z Północnokoreańskich wiadomości propagandowych.

mapka niczego nie pokazuje. PKB to po prostu suma wszystkich końcowych produktów i usług wytworzonych na danym terenie w określonym czasie. Jeśli się przerzuca piasek z kupki na kupkę, a następnie z powrotem- z tej drugiej kupki na pierwszą, i tak w kolo Macieju, to od tego też wzrasta PKB, choć każdy głupi zauważy, ze żadna dodatkowa wartość od tego nie przybyła. W państwach komunistycznych liczyła się wyłącznie produkcja – wytwarzano miliony ton stali, cementu, zboża i różnego innego dobra, a to że później znaczna część tego co wytworzono (nieporównywalnie więcej niż w gospodarce opartej na rachunku ekonomicznym) była marnotrawiona, to już było mniej ważne. Innymi słowy - aby wytworzyć na przykład łyżkę w państwie o gospodarce centralnie planowanej,to trzeba było zużyć dwa razy więcej stali niż w kapitalizmie(dane z dupy), a żeby wytworzyć tę sama ilość stali, to należało zużyć dwa razy więcej energii, itd. To była produkcja dla samej produkcji.

Pomijam już to, że w 1920 roku walczyliśmy o przetrwanie, a nie o to jaki będziemy mieli PKB. Bo inaczej to po co walczyliśmy w 1939 przeciw Niemcom, skoro ich PKB było większe od naszego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok