Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

To najlepszy kraj na świecie? Polka o „narodowej schizofrenii” Norwegii - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu To najlepszy kraj na świecie? Polka o „narodowej schizofrenii” Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
io500
(io500)
Wiking
Dla mnie zawsze bedzie zastanawiajace norweskie spojrzenie na demokracje i kalkulacje ekonomiczne. Musze zaplacic bramke nie wjezdzajac do Oslo! Poprostu musze! A gdzie moj wybor? Mozliwosc wyboru jest filarem demokracja nieprawdaz? ,,Place za bramki nie majac samochodu,, Tak! Wlasciciel samochodu ciezarowego rozwozacego towar w Oslo i okolicach placi rocznie powiedzmy 100 000 koron( taka sume deklarowal moj kolega, Norweg, wlasciciel starszego volvo) wrzuca to w koszty eksploatacji samochodu (musi!!) a wiec jego dostarczanie koszuje wiecej a wiec cena towaru rosnie a wiec place w sklepie za towar wiecej, placi moj nieletni syn kupujac ciastko, placi On sam kupujac wlasny towar w sklepie i nawet gdyby odciagnal sobie od podatku te chore bramki to i tak dalej za nie placi w kazdym sklepie. Kolejna sprawa-nielogicznej dla mnie polityki: Z obowiazku takiego (do konca 2017) zwolnieni sa wlasciciele aut elektrycznych ale nie tylko z bramek sa zwolnieni. Mniejsze ,,klimatyczne,,placa wlasciciele ciezarowek nowszych a wiec suma sumarum dojdziemy do tego ze jesli ktos ma wiecej pieniedzy otrzymuje wiekszy rabat a biedniejszy jest kciukiem duszony do ziemi.... i moje pytanie a takich jak powyzsze pytan, mam cale mnostwo!) Czemu niby to ma sluzyc??? Pozbycia sie klasy biedniejszej? Wyslaniem ich na socjal jak kiedys staruchow na ,,wycug,,? A moze czegos nie rozumiem i widze to w zlym swietle? Ok nie wazne-nie jestem w koncu Normanem. ,,Jak sobie posciela tak sie wyspia,,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 38  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Norwegia kraj z najgorszym rynkiem pracy w europie obecnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(marek289)
Wiking
najgorszym a kazdy sie tu pcha, puknij sie w glowe baranie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stash Qu
(stashqo)
Wiking
@io500
Bardzo słuszne przemyślenia, akurat bompenger to podatek nałożony bezpośrednio na pracujących i pośrednio na konsumentów, po to aby dalej móc wspierać tych, którzy pracować nie mają zamiaru. Generalnie Norwegia to kraj hipokrytów, mówią zupełnie co innego niż czynią, zapytaj dowolnego Norwega co sądzi o pracy na czarno, odpowie, że "nigdy w życiu, w Norwegii nie ma pracy na czarno", a tymczasem dom sprząta mu dziewczyna za 100nok do łapy, kuchnię remontowali mu też Litwini albo Polacy, oczywiście bez faktury. To samo w kwestii tolerancji, nic do nikogo nie mają, wszystkich kochają, każdy jest w ich oczach równy a takiej ukrytej ksenofobii, rasizmu i stawiania swoich przed obcymi nigdzie w świecie jeszcze nie widziałem. Uśmiech w twarz i nóż w plecy, tutaj nigdy nie będziesz "swój" i Twoje dzieci też nie będą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 97  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(marek289)
Wiking
zrozumcie wkoncu
nikt nigdy w obcym kraju nie bedzie swój
tak samo jak w polsce ukrainiec rusek czy bulgar nie bedzie nigdy swoj, jego dzieci tez nie
polacy tak samo traktuja obcych jak i norwegowie wiec skonczcie pisac te swoje mądrości
nie wiem dlaczego was to tak dziwi ze nie traktuja nas na równi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Wez sie uspokuj marek2. Dla takich jak ty to wszedzie bedzie zle. Sam nie potrafisz sie ogarnac i jedyne co potrafisz to narzekac. Wszyscy cie wyzyskuja i wszyscy zli. Moze to ty jestes ch@#$y i tu lezy problem. To ty sam musisz miec jakas wartosc, zeby cie ludzie na rowni traktowali.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(marek289)
Wiking
nie wiem czy jestes taki glupi czy udajesz
ani razu nie narzekalem na norwegie , w przeciwienstwie do ciebie
non stop piszesz jakies hejty ze to ze tamto , nie podoba ci sie to pakuj sie i wyjazd do PL
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(marek289)
Wiking
juz od jakiegos czasu obserwuje twoje wypociny i widze ze jestes taki forumowy narzekacz i mąciciel

non stop piszesz ze w norwegii zle, ze oszukuja , sto innych powodow jak to ci zle tu jest

wydajesz mi sie takim typowym wiejskim głupkiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Ty narzekasz na swoje zycie. Tak jak pisalem gdzie bys nie byl to bedzie zle.
Swoja droga obecnie jestem poza N, gdzie indziej mam lepsze mozliwosci zarabiania i wygodniejszego zycia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok