Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kościół protestancki w Norwegii po polsku - Norwegia

Czytali temat:
Rafał Gadomski Anna Szulc Brudny Harry sM M Hannah Hannah Piotr Pilasiewicz robert kula kajak Ż Tomasz Iwaniuk Kamila Pełka Miki Kiss (4282 niezalogowanych)
4 Posty
Zofia Kerbein
(zojkaker)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kościół protestancki w Norwegii po polsku
Serdecznie zapraszam wszystkich polaków na niedzielne nabożeństwa..naprawdę warto posłuchać pastora i tego co poprzez Jego usta ma do powiedzenia nasz Ojciec Niebieski. Po każdym spotkaniu spotykamy się na kawie i mamy ze sobą wspaniały czas
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Michał Graboń
(michal.grabon)
Wiking
Jest tez grupa polakow spotykajaca sie w Hamar w weekendy
Blizsze informacje na maila
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Bernarda)
Wiking
a czy jest jakaś polska grupa chrześcijańska spotykajaca się w pobliżu Evje? Może być, nawet w promieniu100-150km, (Arendal, kristiansand,venesla,....)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Bernarda)
Wiking
napewno macie wspaniały czas ze sobą ,tylko szkoda ,ze tak daleko . wszystkiego dobrego życzę!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Bogdan Kalwasiński
(Bogdankalwa)
Wiking
Witam. Gdzie jest ten kościół? Poproszę o dokładny adres.Miejscowość. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Bogdankalwa napisał:Witam. Gdzie jest ten kościół? Poproszę o dokładny adres.Miejscowość. Pozdrawiam.
---
Wystarczy odpowiednio powiększyć to zdjęcie i wszystko jak na dłoni .
Tylko to naprawdę trzeba odrobinę dobrej własnej woli i takiejże chęci...
---





---
---
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
243 Posty

(Grubas)
Stały Bywalec
zojkaker napisał:
[quote] co poprzez Jego usta ma do powiedzenia nasz Ojciec Niebieski. Po każdym spotkaniu spotykamy się na kawie i mamy ze sobą wspaniały czas

Ojciec niebieski - czarny, zolty, bialy a teraz doszedl jeszcze niebieski.
One Human Race - w koncu Jeszua byl tez czlowiekiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
zojkaker napisał:
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kościół protestancki w Norwegii po polsku
Serdecznie zapraszam wszystkich polaków na niedzielne nabożeństwa..naprawdę warto posłuchać pastora i tego co poprzez Jego usta ma do powiedzenia nasz Ojciec Niebieski. Po każdym spotkaniu spotykamy się na kawie i mamy ze sobą wspaniały czas

Ojciec Niebieski to nie ma polakom nic do powiedzenia
zaznajom się trochę ze Słowem Bożym
przeczytaj z 10 razy i postaraj się zrozumieć


Rzekł Bóg do Mojżesza: "Wstań rano i idź do faraona, i powiedz mu: To mówi Pan, Bóg Hebrajczyków: Wypuść lud mój, aby Mi służył, ponieważ tym razem ześlę wszystkie moje plagi na ciebie samego, na twoje sługi i na twój lud" (Wj 9, 13-14). Widzimy wyraźne rozróżnienie między ludem jednego pana [Boga] i ludem innego pana [faraona].



U proroka Izajasza czytamy: „Duch Pański spoczywa na mnie (...) abym obwoływał rok łaski Pana i dzień pomsty naszego Boga" (Iz 61, 1n). Nie „Boga", lecz „naszego Boga" — zaznaczono wyraźnie.

Jezus wysyłając z misją swych apostołów nakazuje im odwiedzać tylko Żydów: "Nie idźcie do pogan — mówi — i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela." (Mt 10, 5-6). I nieco dalej: "Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie syn człowieczy" (Mt 10, 23).

W innym z kolei miejscu czytamy: "A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: „Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida ! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha". Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: „Odpraw ją, bo krzyczy za nami !" Lecz On odpowiedział: „Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela". A ona przyszła, upadła przed nim i prosiła: „Panie, dopomóż mi !". On jednak odparł: „Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom" (Mt 15, 22-28). W dalszym fragmencie ukazane jest, że Jezus w końcu uległ jej prośbom i uleczył jej córkę. Jak zauważają niektórzy, jest to jednak mało przekonywające zakończenie, gdyż Jezus nigdy nie uzdrawiał na odległość, zawsze musiał mieć bezpośredni kontakt z wiarą tego kogo miał uzdrowić, gdyż jak mawiał, to wiara uzdrawiała. Dokonał podobnego wyczynu (uzdrawiania na odległość) jeszcze jeden raz: w ewangelii Łukaszowej, kiedy miał w ten sposób uzdrowić ...innego poganina, sługę setnika (7,2). Widzimy, że są to opisy fikcyjne, a Jezus nigdy nie uzdrawiał niemojżeszowych.

Jezus nie widzi pogan w niebie, lecz jedynie lud żydowski: „przekazuję wam Królestwo, jak i mnie Ojciec mój przekazał. Abyście jedli i pili przy moim stole w Królestwie moim, i zasiadali na tronach, sądząc dwanaście plemion Izraela" (Łk 22, 29-30).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
243 Posty

(Grubas)
Stały Bywalec
A co na to pam bog?

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok