Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

10 przykazań wynajmującego mieszkanie - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski darek s Kasia K ja ja Magdalen@ Dawid Kardas (861 niezalogowanych)
1 Post
Filip Kubasiewicz
(QubaSozi)
Wiking
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu 10 przykazań wynajmującego mieszkanie
Przepraszam ale nie rozumiem tego grzyba w punkcie 10. Ppoż rozumiem ale ten grzyb to mi nie pasuje. Przecież przed wynajęciem można go zamalować a w trakcie wynajmu wyjdzie i co? umowa zerwana?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wojciech Ku
(elkmenn)
Wiking
tak mozesz zerwac umowe bez wypowiedzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marcin Szalek
(shaleck)
Wiking
ok a moze ktos wie jak wyglada sprawa jezelijestem najemca lokalu, wynajmuje mieszkanie od polakow, nie dosyc ze pojawia mi sie grzyb (wlasciciel mowi ze mieszaknie jest niewystarczajaco wietrzone, to do tego jeszcze z 3-4 razy w tygodniu mam imprezki grubo zakrapiane alkoholem! Co moge zrobic?? Mieszkam z zona i malym dzieckiem. halasy z gory sa powoli nie do zniesienia, a moj sufit a ich podloga nie spelnia warunkow wyciszenia( zwykla plyta i dywan) prosze o rade.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Remi Stonoga
(remisyv)
Wiking
Ten punkt 1 jest dobry hehe. "Nie bój się targować". To nie Thajlandia Sam jestem wynajmujacym i wynajmuje mieszkania i jesli ktos by sie targowal no to raczej niespotykane. Nieraz sie u mnie targowali ale to po to zeby dac wiecej niz oczekuje i ich wybrac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Tomasz Nierzwicki
(Advokat1)
Wiking
Shaleck: Rozumiem, że jesteś podnajemcą (wynamuesz mieszkanie od Polaków, którzy z kolei są głównymi wynajmującymi - w rzeczonym łańcuszku stosunku najmu) i zakładam, że wynajmujący (Polacy) otrzymał zgodę na wynajęcie mieszkania Tobe jako podnajemcy. W takim przypadku możesz żądać zarówno od wynajmującego jak i właściciela mieszkania, aby usunęli skutki złej wentylacji w mieszkaniu. Co do hałasu dobiegającego z innego piętra, to zaprzestania tych tzw. immisji, powinieneś w pierwszej kolejności wymagać od tych,którzy je powodują. Jeśli to nie pomoże, to pozostaje skierowanie sprawy na drogę prawną.

W tym zakresie świadczę pomoc prawną w ramach kancelarii radcowskiej w Oslo, zapraszam do kontaktu:

www.eos-advokat.no

Tomasz Nierzwicki
Radca prawny i adwokat zagraniczny w Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
almalino
(almalino)
Wiking
Czy orientuje się ktoś co możemy zrobić jako najemcy w sytuacji kiedy w wynajmowanym mieszkaniu będzie przeprowadzany remont pionów będziemy odcięci od łazienki i kuchni przez ponad półtora miesiąca. Dodatkowo w tym czasie mam termin porodu. Czy wlasciciel ma obowiązek zapewnić nam lok zastępczy? Nie poinformował nas o tym wcześniej a podejrzewam że wiedział znacznie wcześniej bo jest to remont w całym bloku. Czy w tym przypadku mogę zerwać umowę bez wypowiedzenia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok