Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Emerytura norweska - Norwegia

2 Posty
jerzy cierpiałkowski
(jurek.cierpialkowski)
Wiking
wspaniały artykuł takich nam trzeba bo większości polaków ma wiedze z trzeciej ręki dziekuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
slawek kowalski
(slawcio)
Wiking
witam mam pytanie gdzie moge sprawdzic ilosc punktow emerytalnych mam z tym problem poniewaz pracowalem na farmie 10sezonow i nigdy nie dostalem zadnego dokumentu a wiem ze pracodawca placil za mnie podatki dziekuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Liwo
(Basia)
Wiking
Jeśli masz możliwość sprawdzenia wyników swoich rozliczeń podatkowych z tych 10 lat w systemie internetowym - możesz sprawdzić to tam.
Jeśli nie - najlepiej zwróć się do urzędu skarbowego (skattekontoret), który cię rozliczał z prośbą o wystawienie kopii wyników rozliczeń - punkty emerytalne wypracowane w każdym roku (o ile pracując sezonowo udało ci się jakies wypracować) będą tam podane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
jan nowak
(jan nowak)
Wiking
Witam
Pani Barbaro a ja rozmawialem 2 tygodnie temu z NAV i powiedzieli mi ze wystarczy przepracowac rok na minimalna emeyture. Pani zas podaje, ze musi to byc minmum 3 lata... Prosze o dopowiedz dlaczego nav mowi o jednym roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
TOMASZ KROL
(tomekkrol)
Wiking
rok musi się mieć przepracowane żeby przysługiwał zasiłeenta.k w razie utraty pracy!a 3 lata żeby była minimalna emerytura lub r
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
TOMASZ KROL
(tomekkrol)
Wiking
Pani Barbaro naprawdę SUPER MATERIAŁ!!!!Więcej takich!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
adam karasiewicz
(adamuch)
Wiking
czy będac na zasiłku NAV-ten okres liczy mi sie do emerytury
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
JarEK C......
(JAGO)
Wiking
jeszcze raz prosze o odp na pytanie? słyszałem od znajomej ze istnieje taka możliwośc z
tym że Norwegia zastrzega
sobie ze już nigdy nie można podjąć zadnej
legalnej pracy po tym jak sie
wybierze owe "uzbierane na emeryture
pieniądze". Oczywiście wtedy też
emerytura juz nie przysługuje.) Proszę
oodpowiedź temet jest ciekawy gdyż sądze, ze wiele osób chciałoby otrzymać
pieniażki"emerytalne" z góry jesli jest taka mozliwosc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Monika Paw
(Monika_mul)
Wiking
Witam wszystkich!
Chciałam podzielić się informacjami, które znalazłam odnośnie emerytury, a mianowicie okres przebywania na zasiłku dla bezrobotnych wlicza się do emerytury. Jest to na stronie 8 w tym linku www.nav.no/Polski/_attachment/152674?=true&_ts=12e94f07148
Cytuję:Zasiłek dla bezrobotnych podlega opodatkowaniu i jest
zaliczany do podstawy rozliczania tzw. punktów emerytalnych
w norweskim systemie ubezpieczeń społecznych. Wysokość
zasiłku dla bezrobotnych, w okresie, na który go przyznano
z reguły nie podlega zmianom...
I jeszcze jeden ciekawy link odnośnie emerytury i świadczeń w Norwegii www.eures.praca.gov.pl/zal/warunki_zycia/Norwegia2.pdf
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Barbara Liwo
(Basia)
Wiking
Dla informacji: od 2010 weszła w życie reforma emerytalna (część jej postanowień dopiero od 2011) i w przypadku większości osób obowiązywać będą nowe zasady naliczania i wypłacania emerytur norweskich. Więcej informacji ma ukazać się w 3-cim numerze magazynu Polish Connection. Być może tu, na stronie, też, ale to się jeszcze okaże.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok