Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ceny paliw biją niechlubny rekord: ponad 29 koron za litr benzyny - Norwegia

Czytali temat:
mart enty boj fra oszlo Megip Riggman (637 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Ceny paliw biją niechlubny rekord: ponad 29 koron za litr benzyny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
151 Postów
MałeMi
(MałeMi)
Stały Bywalec
W Polsce mówią...,że za podwyżki w całej Europie, jeżeli chodzi o cene paliwa jest odpowiedzialny rząd Polski kurcze, mają w sobie moc i siłę...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
zaskar bygg
(zaskarbygg)
Wiking
nory maja rope ale sami jej nie przetwarzaja wszystko idzie za granice, aby dostac gotowa bajure spowrotem na stacji nie kumam tego, ale pewnie taniej to wycodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
zaskarbygg napisał:
nory maja rope ale sami jej nie przetwarzaja wszystko idzie za granice, aby dostac gotowa bajure spowrotem na stacji nie kumam tego, ale pewnie taniej to wycodzi Widziałeś kiedyś fizycznie / nie na filmach czy zdjęciach/ instalację do rafinacji ropy?.
W polandii, gdyby nie poniemieckie instalacje, które nie zostały rozkradzione przez stalinowskich "wyzwolicieli" to pewnie też byśmy dzisiaj nie mieli tych urządzeń chemicznych.
Norgi musieli by od samego początku wydobycia, budować całą potężną fabrykę, a nie mieli kim w sensie fachowców chemicznych w tej dziedzinie.
Ponadto łatwiej i taniej jest produkować "Ciężką Wodę " niż przetwarzać ropę.
Podobno, jeden litr deuteru, jest parę razy droższy, od jednej tony przetworzonej ropy naftowej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
A o rafineriach w Mongstad i Slagentangen to juz nie slyszales?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas)
Wiking
Kolejny orzel po zawodowce budowlanej. O rafineriach w Plocku, Gdansku i Czechowicach to nie slyszales.
Zaklady chemiczne w Oswiecimiu i Policach wytwarzaly dla Niemcow syntetycnza benzyne z wegla.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Fantomas napisał:
Kolejny orzel po zawodowce budowlanej. O rafineriach w Plocku, Gdansku i Czechowicach to nie slyszales.
Zaklady chemiczne w Oswiecimiu i Policach wytwarzaly dla Niemcow syntetycnza benzyne z wegla.

Odezwał się inżynierek bez jakiejkolwiek zawodówki, który nie potrafi poprawnie zinterpretować tego co inni zapodali.
A jedynie jak trollek stara się "ubliżyć" innym.
Resztę twojego wpisu, możesz sobie o kant własnej dupy rozbić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok