Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

6 Postów
Zbigniew Strak
(sailor61)
Wiking
dawaj te prace za 9000 w Polsce, wracam natychmiast.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Rafik71
(Rafik71)
Wiking
Tomasz Tomasz
Jeżeli piszesz o sobie to Ok wystarczy wrócić do PL ale nie podliczaj innych ….
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Tomasz Tomasz
(tiltomek)
Wiking
dawaj te prace za 9000 w Polsce, wracam natychmiast.

Zagranicę do pracy wyjeżdżają ludzie najmniej zaradni. W Polsce też można dobrze żyć, wystarczy spojrzeć ile ludzi się buduje, mimo wysokich cen usług i materiałów. Nowe domy powstają jak grzyby po deszczu, w Polsce też ludzie jeżdżą Porsche. A wyjeżdżają za chlebem zagranicę ludzie tacy jak Ty, którzy chcą żeby im wszystko podać na tacy. Postaraj się,a znajdziesz w Polsce pracę z godnymi zarobkami, tylko trzeba chcieć. W Norwegii jest mnóstwo budowlańców, to zainteresuj się ile w Polsce bierze teraz murarz, cieśla za godzinę. Stawki takie same jak w Norwegii tyle że na miejscu u siebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -33  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...gdzie robisz Tomaszu?
..tutaj czy w Pl?
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(shownomercy66)
Wiking
Tomaszu, zostaje i w NO. Z tym że się mieszka i żyje w NO, całą rodziną. Bo tam jest Twój dom gdzie Twoja rodzina. Nam zostaje sporo. Mówisz w PL można żyć dobrze. Pewnie tyle że trzeba kombinować cały czas, ja tu nie muszę, 15.00 i nie ma mnie w pracy. A w Pl tak musisz być zaradny i kombinować. Żyłem w PL więc mam porównanie. Jak powiedział klasyk - wystarczy chwila nieuwagi i ktoś cię dyma. Tak jest w PL, w NO mam spokój, komfort i da się odłożyć. Na marginesie 9000 zł. to chyba jako chłopak do towarzystwa na portalach randkowych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(RadekNiedzwiadek)
Wiking
Polacy w Norwegii to nie tylko budowlańcy i sprzątaczki. Sam prowadzę tutaj firmę i mam znajomych, którzy też tutaj działają. Czasy się zmieniają a ci co wyemigrowali dawno też nie stoją w miejscu. System podatkowy jest droższy niż w Polsce ale nikt go radykalnie nie zmienia (patrz nowy Ład). Btw. Jestem z wykształcenia inżynierem, więc chyba mój przypadek podważa komentarze o nieukach. Każdy przypadek jest inny i chyba nie ma co dzielić wszystkiego na czarne albo białe. Każdy mniemam, że miał matematykę i potrafi wyliczyć czy mu się to opłaca czy nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Zbigniew Strak
(sailor61)
Wiking
nie oceniaj ludzi jesli ich nie znasz. w Polsce byłem szkutnikiem, miałem prace, a do Norwegii wyjechałem, bo takie było moje marzenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Zbigniew Strak
(sailor61)
Wiking
Dobrze mu odpowiedziales. W Polsce musisz pracować po 12 godzin.Tu pracuje 8 i spokoj.Ach, mam 60 dych na karku, a w Norwegii pracuję 10, jako stolarz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
RxfxFxjxs napisał:
Trzeci miesiąc w nowej firmie pracuję w Oslo dostałem 69 tys nok brutto to dużo czy mało? Ile średnio zarabia się w Oslo?


...69 tys. za 3 miesiace to smiesznie malo...popros o podwyzke...
Ps..jaki zawod wykonujesz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
lilyerikson
(lilyerikson)
Początkujący
Myślę, że dla Polaków stawki mogą być niższe..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok