Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
Joanna Kuchnicka mart enty KRZYSZTOF MARCINIAK N O boj fra oszlo Damian Damian Donci L nienia alicja.chmiel Ourosia - (1963 niezalogowanych)
3 Posty

(Zuzza)
Wiking
Długa droga..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
2beornot2be
(2beornot2be)
Wiking
Zapędy dobre ale musiałby się jeszcze raz urodzić z innym kolorem skóry
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ze nek
(Ze nek)
Wiking
Słabo bo Norwegowie mają we krwi rasizm
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Jedno wymaga zwrócenia uwagi.
Tłumaczenie Norwegom że innych trzeba kochać trwa już od 1975.
To właśnie wtedy rodzice Abida przybyli do NO.
Kampanie szkolne pt. „ikke mobb kameraten min” trwają od dziesięcioleci.
I co?
Dziś Abid, jako min. kultury, jest zaskoczony że na boiskach szkolnych ludzie o innym kolorze skory dostają na boku kopniaki.
Cóż, nauka to mozolny proces.
Choć próba przerobienia krowy w antylopę, moim zdaniem, nie ma szansy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
jan kaczmarek

20 godzin temu

"socks AND sandals AND moustache"
Wydaje mi się, że naprawdę jesteś "wąsem" w skarpetach i sandałach...
"Normalni obcokrajowcy" to kto?
Ty?
Norwegia to wzorowy przykład rasizmu, ksenofobi i hipokryzji, zgadzam się całkowicie z przedmówcami.

Już cie odbanowali makoooski?????
Normalny obcokrajowiec to taki któremu się nie wydaje że wszyscy na świecie mają obowiązek mówić po polsku, nie śmierdzi wódą przy wysiadaniu z samolotu, potrafi zachowywać się normalnie w miejscach publicznych(bez kurwa jako przecinek) i nie stara się wmawiać wszystkim dookoła że skoro jest z Polski to mu się wszystko należy bo Polacy to przecież naród wybrany..... skumał????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Swojak z PL
(Polkrzysiek)
Wiking
Popieram wszystkich którzy napisali prawdę o Norwegach o ich rasizmie , obłudzie itp. Mieszkam w Norwegi od bardzo wielu lat i nic w ich zachowaniu się nie zmieniło , wręcz przeciwnie. Oczywiście są ludzie , którzy psują nam Polakom reputacje , ale w większości ludzie chcą pracować i zachowują się poprawnie.Wystarczy popatrzeć na Norwegów , którzy przylatują np. do Gdańska co wyprawiają w hotelach i klubach nocnych . Nie ma co demonizować Polaków , że tacy źli , część to stare stereotypy które niektórzy powtarzają w kółko , nie rozglądając się w wokół ,że wiele się zmieniło w nas samych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Proponuję najpierw wygooglować sobie słowa rasizm i ksenofobia, następnie jeśli już kogoś się oskarża o takie zachowania to poprzeć je jakimś przykładem, tylko nie takim w stylu słyszałem od stryjka ciotki matki męża a osobistego doświadczenia takiego zachowania. Nie wiem kto tu wypisuje takie bzdury, czy trole nie będący nigdy za granicą czy ludzie pracujący na czarno i dający się wykorzystywać przez rodaków mający firmy. Jak ten niby rasizm się objawia???? Z tego co wiadomo to Polacy właśnie w całej Europie i nie tylko uważani są za naród najmniej tolerancyjny i ksenofobiczny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kasia2408)
Wiking
Witam, mogę napisać z własnego doświadczenia, jak rasizm się objawia...Pół roku temu dostałam pracę jako asystent w przedszkolu, a umowy mi nie przedłużono i tutaj zacytuje styrer " z powodu zbyt dużej liczby pracowników wielojęzycznych". W moim dziale będzie pracować Norweżka, która została zatrudniona później niż ja i nie zna dzieci. Ja mieszkam w Norwegii 10 lat i zdałam norskprøve na poziomie B2. Zarówno styrer, jak i inni pracownicy chwalą mnie za pisanie raportów i kreatywność. Dostałam bardzo dobre referencje...a jednak wydaje mi się, że jest to rasizm.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Nieobecny napisał:

Dziś Abid, jako min. kultury, jest zaskoczony że na boiskach szkolnych ludzie o innym kolorze skory dostają na boku kopniaki.
Cóż, nauka to mozolny proces.
Choć próba przerobienia krowy w antylopę, moim zdaniem, nie ma szansy.

Kopniaki na boisku szkolnym zawsze sie zdarzały. Gruby, rudy, okularnik, lizus, biedny, cichy, a może pedał itp itd. Nie ma to nic wspólnego z kolorem skóry.
Wystarczy nie czepiać się i nie reagować agresywnie na "inność". To sądzę miał na myśli Raja.
Co ma do tego mieszanie gatunków ssaków to tylko ty wiesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ZBIGNIEW B)
Wiking
W Norwegii jest rasizm i to dość mono odczuwalny przykładem jest dyskryminacja Polaków choćby w firmie w której pracuję czy w NAV
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok