Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1 Post

(dawid)
Wiking
Chory kraj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
voodoo31
(voodoo31)
Wiking
Jak widzę w komentarzach teksty typu NORKI albo NORLANDIA to mnie krew zalewa. To już jest szczyt cebuli i janoszostwa, żeby obrażać mieszkańców kraju, do którego się przyjechało, jakikolwiek by nie był. Ciągle słyszę ze wszystkich stron od Polaków jakie to te "norki" dziwne itp. Może zamiast korona-testu powinni zacząć testować IQ na granicy, wtedy wpuszczą jeszcze mniej niż teraz... Do czego to doszło, żeby słysząc ojczysty język zza regału w sklepie, człowiek musiał się wstydzić, zamiast cieszyć.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dariusz Sobczak
(hydraulik6)
Wiking
co macie za problem wystarczy wyrobić sobie stały numer i dostosować się do przepisów a jak komuś nie odpowiadają te przepisy to co tutaj szuka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
voodoo31
(voodoo31)
Wiking
Dokładnie tak. Znam takich ananasów, którzy tu 5-10 lat siedzą na D-nummer (i nie mówię tu o tych, którzy z przyczyn formalnych nie mogą dostać stałego nr) i nawet palcem, nie kiwnęli żeby go dostać, a teraz wielki bunt i krzywda, niedobre "norki" się pozamykały. Nie wspomnę już o nauce języka, bo to jest jakiś dramat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
voodoo31 napisał:
Jak widzę w komentarzach teksty typu NORKI albo NORLANDIA to mnie krew zalewa. To już jest szczyt cebuli i janoszostwa, żeby obrażać mieszkańców kraju, do którego się przyjechało, jakikolwiek by nie był. Ciągle słyszę ze wszystkich stron od Polaków jakie to te "norki" dziwne itp. Może zamiast korona-testu powinni zacząć testować IQ na granicy, wtedy wpuszczą jeszcze mniej niż teraz... Do czego to doszło, żeby słysząc ojczysty język zza regału w sklepie, człowiek musiał się wstydzić, zamiast cieszyć.
NO NIEMOŻLIWE!
A wiesz jak po norwesku brzmi poprawnie nazwa tego państwa i to w trzech Norweskich Językach?
Twoja wypowiedź przypomina mi nieskończoną kłótnię na Innym forum ponad 13- lat temu.
Tam właścicielka forum, za nazwę Norgów norkami wyrzucała bezpardonowo z forum i blokowała IP.
A przecież wystarczy przeczytać w ORYGINALE nazwę oraz wymowę i wszystko będzie JASNE jak węgiel.
Przy okazji nie - NORLANDIA - a > NORDLANDIA < taka jest właśnie, oficjalna nazwa Norwegii powyżej Trondheim jako fylke/województwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
To są ci sami ludzie, którzy wobec Norwegów przyjmują służalczą postawę, ci sami co tyłek zawracają by im coś przetłumaczyć czy w czymś pomoc a później w ramach wdzięczności tyłek obrabiają lub świnię podkładają. Mam na myśli tych, którzy będąc gośćmi marudzą na gospodarzy. Tacy już Norwegowie są, można ich zaakceptować lub wyjechać jeśli tak bardzo komuś na nerwy działają.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...to wyżej to była szydera ...z norek ,norki.....
...na granicy szwedzko-norweskiej stoi jak wół znak z napisem.....NOREQ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
voodoo31
(voodoo31)
Wiking
Tego nie trzeba mi tłumaczyć uczyłem się obu języków. Mówię tu o osobach, które pojęcia nie mają skąd ta nazwa, tylko ślepo powtarzają. Mówią też "kupiłem od nora tanio stolik na finnie". A "Norlandia" to był cytat z wypowiedzi kolegi poniżej. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
voodoo31 napisał:
[quote]Tego nie trzeba mi tłumaczyć uczyłem się obu języków. Mówię tu o osobach, które pojęcia nie mają skąd ta nazwa, tylko ślepo powtarzają. Mówią też "kupiłem od nora tanio stolik na finnie". A "Norlandia" to był cytat z wypowiedzi kolegi poniżej. Pozdrawiam[/q

...kto określa Norwegów jako Nory,
Norki jest zwykłym ,,Polaczkiem&quot;...paradoksalnie to Polacy tutaj mówią tak pogardliwie o swoich rodakach....co oznacza osobnika gorszego od nich....ile to razy słyszałem od osobników ,którzy chleją,pachną ,,szanel&quot; i operują polszczyzną parafialną albo od takich co liznęli troche języka i stali sie tzw. ,,poganiaczami&quot; na budowach...
...ode mnie nigdy nie usłyszyta -norek,polaczek...dziękuję!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
pikar
(pikar)
Wiking
Ten cały portal to jedna wielka propaganda sztucznie sterowana dajesz komuś luka wyskakuje dislike. Wiadomo że moja norwegia współpracuje z multinorem któremu zależy aby Norwegia nie była w zbyt negatywnym świetle przedstawiana nawet jak na to zasługuje. Dlaczego to proste, bo im lepsze public relations o Norwegii tym więcej Polaków czyli więcej owiec do golenia z kasy za rozliczenia etc. Tak to wszystko działa i mojej Norwegii i multinorowi chodzi o kasę, rzetelność to sprawa drugorzedna. Dla przykładu mu post pomimo że będziecie dawać like będzie wyskakiwać dislike taka to sprawiedliwość i uczciwość administratorów tej strony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok