Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Były premier Szwecji pod ostrzałem krytyków. W rocznicę najazdu Niemiec na Norwegię zadrwił z norweskiego wojska - Norwegia

Czytali temat:
Jan Kowalski Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski KRZYSZTOF MARCINIAK adam ross boj fra oszlo Miroman Onty_Ja_Gabriel_3. (576 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Z tego co pamiętam to jest to całkowicie prawdziwe stwierdzenie nie rozumiem oburzenia. Co do faktu czy Szwedzi walczyli by dzielnie z Niemcami to nie jestem tego taki pewien w końcu nie walczy się ze swoim dobrym klientem który płaci wielokrotność stawki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Wsród komentarz TT Bilda pojawił sie i taki który twierdził ze męstwo Norwegów w 1940 objawiło sie tym ze bronili sie przed niemiecka agresja 62 dni tj. dłużej niż trwała obrona Polski w 1939.
Przy takiej znajomosci historii dyskusja o wpisie Carla nie ma sensu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marcel bojka
(kolo75)
Wiking
Ogólnie to raczej wszyscy potomkowie wikingów się nie popisali w walce z faszyzmem , a dupska musieli nam ratować potomkowie zesłańców do Nowego Świata taka ta Europa silna że Niemcy brali co i jak chcieli do 1944r ..tyle w temacie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Frontkjempere.
Serial prezentowany obecnie przez NRK.
Występują Norwegowie, uczestnicy Waffen-SS Wiking i innych formacji pod auspicjami NS.
Szczególnie odcinek II interesujący, pokazujący likwidacje Żydów we Lwowie 1941 i szczegóły Jedwabnego.
Norwescy SS-mani na zakończenie serialu składają oświadczenia.
Żaden z nich nie żałuje tego w czym brał udział.
Jest wielu widzów serialu którzy, w dyskusji na lamach Aftenposten, uważają że współczesna ocena postawy Norwegów współpracujących z nazistowskimi Niemcami musi być inna niż ta zaraz po wojnie…
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok