Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Norweżka broni imigrantów znad Wisły: „nazywanie Polaków tanią siłą roboczą to rasizm” - Norwegia

Czytali temat:
Michal Malanowski Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski mart enty KRZYSZTOF MARCINIAK boj fra oszlo Ikett Personalpartner Miroman Onty_Ja_Gabriel_3. Sylwia1807 Express (1134 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Co do malowana to obecnie wielu Norwegów, nawet tych, bardziej zamożnych woli malować na własną rękę. Zresztą klient z takim podejściem jak ten Norweg to typ, na którym można tylko stracić. Są klienci którzy wolą zapłacić trochę więcej za dobrą jakość i nie ważne jest jakiej narodowości jest wykonawca, oni sami znajdują firmę z wyrobioną renomą. Fakt ze można trafić na oferty tak tanie ze aż trudno uwierzyć ze ktoś funkcjonuje z takimi cenami, musi chyba mieć niewolników, kradzione materiały i prymitywny sprzęt. W budownictwie ciagle pojawiają się nowe materiały i drogie narzędzia do ich obróbki, często trzeba poświecić czas na ewentualne kursy itp. nie można robić tego za grosze bo to się nie opłaca. Obecnie jeśli ktoś szuka taniego fachowca z polski to znajdzie takiego, który może membraną pomalować ściany w salonie czy kłaść płytki na fugę. Czasy polskiej taniej siły roboczej już minęły, stawki jakie maja Polacy w firmach są gowniane biorąc pod uwagę ceny w Norwegi, ale w innych branżach gdzie pracują Norwegowie i inne narodowości stawki są również gowniane. W wielkim biznesie najbardziej opłacalne są krótkie kryzysy, podczas takich powstawały największe firmy, dzięki taniej sile roboczej itd. Ciężko rozwinąć wielki biznes kiedy wszyscy dobrze zarabiają i za fachowca trzeba płacić krocie. Obecny rząd w Norwegi faworyzuje najbogatszych i dobrze ze ludzie powoli się budzą i protestują.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 56  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(piotrtt)
Wiking
To jakaś porządna kobieta jest....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 61  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Nyga
(Nyga)
Wiking
Janusze i Seby to nie jest tania siła robocza tylko "biali murzyni" chcący za wszelką cenę pokazać jakie to z nich kozaki i że spokojnie mogą pracować za trzech. Norwegowie i tak mają to w dupie i robią swoimi tempem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 80  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
G W
(Obcyx)
Wiking
A w takim razie kim są norwrgowie?
Troszke się poznałem na nich i wiem że to bardzo tępi ludzie że by nie ropa i gas to dalej by owce paśli!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 37  
Odpowiedz   Cytuj
112 Posty
Początkujący
Ludzie są różni, ale każdy ma taką samą wartość. Nie rzucaj nieprzemyślanymi zwrotami i nie bądź rasistą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kertoip1983
(Kertoip1983)
Wiking
G W to skrót od gazety wyborczej? Nacz się pisać poprawnie chlopaku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Bajkowyskrzat
(Bajkowyskrzat)
Wiking
Mając reprezentacje Polaków w stortingen a ja szczerze kibicuje śmiałym przedstawicielom naszego narodu ,w końcu moglibyśmy kreować postrzeganie i ambicje. Pamiętajmy w końcu polityka to fałszywa interpretacja sprawiedliwości i powinniśmy zadbać o przekaz .To w skrócie rozważanie taniego pracownika .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiking
Dziękuję za opublikowanie tego artykułu. Jest to prawda o tym z czym musimy się zmagać i to nie tylko w Norwegii. Nasz głos jest mało kiedy brany pod uwagę. Spotykałem się z stronniczością i lekceważeniem w sądach pierwszej instancji. Jednak po raz pierwszy wygrałem sprawę o nie zapłacenie faktury w sądzie drugiej instancji. Tu nie chodzi, że Norwegowie są źli czy dobrzy. Oni są po prostu wygodni i wykorzystują często okazję łamiąc prawo bo wiedzą, że Polacy nie posiadają odpowiedniego wsparcia rządu polskiego, a tym bardziej instytucji norweskich. Nie chcę narzekać, ale trzeba prawdę powiedzieć żeby inni ignoranci, którzy są skupieni na sobie bagatelizują rzeczywistość poznali ją.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Alicja Choynowska
(Alicja Choynowska)
Wiking
"Jak Cie widza tak cie pisza! " Mieszkalismy b.dlugo w Oslo. Obydwoje ukonczone wyzsze studia i znajomosc jezykow. obcych i kultury zachowwnia. Nigdy nie spotkalismy sie z lekcewazacym traktowanien! Teraz " insze ludzie przyjezdzaja" do ciezkiej fizycznej pracy!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok