Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Norwegia wciąż w czołówce najdroższych krajów Europy. Kraj fiordów z najdroższym alkoholem i tytoniem - Norwegia

Czytali temat:
EWA J Jan Maryjan Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski mart enty boj fra oszlo grzegor filipczak Nauka Transport Onty_Ja_Gabriel_3. Elwi Dariusz Nowak Monika12088 (1010 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
God Riff
(God Riff)
Wiking
może by tak porównali cenę do stawki za godzinę pracy wtedy wyjdzie ile wódki i papierosów kupisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
No właśnie. Porównajmy : w Polsce od przyszłego roku najniższa stawka godzinowa to 18.5 zł - mało kto tyle płaci ( płacą minimum po 20 zł). W Norwegii przyjmijmy 185 Kr ( też mało kto juz za tyle pójdzie do pracy). I w Polsce i w Norwegii za godzinę pracy kupimy 1 paczkę fajek, taka sama ilość napojów procentowych, owoce podobnie, paliwo : lpg 2 zł /l lub 15 kr - tu i tam przejedziesz za godzinową stawkę około 120 km. Tak więc jeśli porównujesz siłę nabywcza to jest dokładnie taka sama.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Dariusz Nowak
(Dariusz1960)
Wiking
Byłem tydzień w Norwegii i zauważyłem , ze jest mniej ludzi w marketach i mniej kupują niż w Polsce .
W Norwegii Nawet w dużym sklepie jest kilka kas z czego może dwie były obsadzane. Dziwi mnie to. Czy to moje subiektywne wrażenie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Trzeba myśleć trochę o emocjach. Czy nie jest fajnie „wiedzieć” że żyje się w najbogatszym kraju świata. Ostatecznie do tej refleksji nie jest potrzebna wizyta w Rema 1000.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Dariusz Nowak
(Dariusz1960)
Wiking
Na wyjazdach lubię obserwować ludzi i ich zwyczaje , to że zauważyłem że jest mało ludzi w marketach zastanowiło mnie. Przecież muszą coś jeść . Czyżby wynikało to z racjonalności ? W Polsce dużo żywności się wyrzuca. Stąd moje pytanie , żyjecie w tym kraju i macie swoje obserwacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Dariusz1960 napisał:
Na wyjazdach lubię obserwować ludzi i ich zwyczaje , to że zauważyłem że jest mało ludzi w marketach zastanowiło mnie. Przecież muszą coś jeść . Czyżby wynikało to z racjonalności ? W Polsce dużo żywności się wyrzuca. Stąd moje pytanie , żyjecie w tym kraju i macie swoje obserwacje.
Weszystko zależy ode tego, we jakimże to mieście oraz dzielnicy tegoż, byłeśże we tem markecie oraz jakiej sieci.
Tu jest bardzo widoczny podział na zasobność portfela, właśnie poprzez miasta, dzielnice i markety.
Z mojej wieloletniej obserwacji wynika iże Norgi główne zakupy robią w soboty, natomiast w tygodniu tylko uzupełniają drobne szczegóły.
Kolorowi mało zaglądają do marketów ogólnych, mają swoje azjatyckie które mają większy wybór produktów mało używanych przez autochtonów.
I tak dalej.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Dariusz Nowak
(Dariusz1960)
Wiking
Ciekawe, kraje skandynawskie kojarzyły mi się z systemem równościowym , a tu piszesz że te podziały są głębsze. Faktycznie kiedy chodziłem po Oslo widać różnice w dzielnicach, a i miasta np. Odda wyglądały skromnie w przeciwieństwie do dzielnicy Oslo tej gdzie się znajduje Museum Wikingów . Czy są odczuwalne róznice w zakresie zamożności ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Dariusz1960 napisał:
Ciekawe, kraje skandynawskie kojarzyły mi się z systemem równościowym , a tu piszesz że te podziały są głębsze. Faktycznie kiedy chodziłem po Oslo widać różnice w dzielnicach, a i miasta np. Odda wyglądały skromnie w przeciwieństwie do dzielnicy Oslo tej gdzie się znajduje Museum Wikingów . Czy są odczuwalne róznice w zakresie zamożności ?Co ma wspólnego równość obywatelska do równości społecznej.
To dwa różne bieguny!
Muzeum Vikingów nie mieści się na zwykłej dzielnicy miejskiej.
Bygdøy to Królewski półwysep w dosłownym znaczeniu , udostępniony jedynie turystom i nowobogackim.
To całkiem inna bajka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Jerzy Krasoń
(Grzesiek K)
Wiking
Dlaczego ciągle ktoś pisze jakim to drogim państwem jest Norwegia lub Szwajcaria.
Proszę sobie porównać nie przeliczać ceny artykułów do zarobków w danym państwie a wyjdzie Wam jakim drogim państwem jest Polska.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok