Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Fala bankructw norweskich firm. Wyniki bliskie rekordu z czasów kryzysu - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Fala bankructw norweskich firm. Wyniki bliskie rekordu z czasów kryzysu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(PiotrAdamczak)
Wiking
Mam tylko jedno pytanie... co oni eksportują oprócz ropy, gazu i łososia??? Chyba że szykują się na export kamieni ,wtedy jest zrozumiałe , że będą osłabiać korone i to może być haczyk
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
PiotrAdamczak napisał:
Mam tylko jedno pytanie... co oni eksportują oprócz ropy, gazu i łososia??? Chyba że szykują się na export kamieni ,wtedy jest zrozumiałe , że będą osłabiać korone i to może być haczyk


...poczytaj w internecie co eksportują
...mało? tego co wymieniłeś
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
LewySierpowy
(LewySierpowy)
Stały Bywalec
Dla pesymistow mam zla wiadomosc Norwegia jeszcze dlugo bedzie w czolowce krajow gdzie obywatel rocznie zarabia godnie.
encyklopedia.pwn.pl/haslo/Norwegia-Gospodarka;4574909.html
www.vg.no/nyheter/innenriks/i/5V7qWW/her...e-eksport-suksessene
W przeciwienstwie do Polski pod rzadami Kaczynskiego,jest przygotowana na kryzys...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -13  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Polska jest zawsze gotowa na kryzys, przed rządami Kaczyńskiego był ciagle kryzys i ludzie jakoś sobie radzili. W Polsce każdy wie ze może tylko na siebie liczyć w Norwegi liczą na rząd choć znają biedę. W Norwegi bankructwo to miękkie lądowanie jeśli jest AS. Wymagania klientów wzrosły, stawki relatywnie zmalały, dla zdolnych ludzi nie jest trudno utrzymać się na rynku, ale przecież większość jest przeciętna i oni również muszą pracować, zarabiać...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Solomun .
(Quad)
Wiking
Firma NESTLE najwiekasza na Swiecie zarabiajaca Krocie, Poczytajcie kto na niej reke trzyma!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Norwegowie juz od dwoch lat postawili na szkolenie wlasnych kadr. Juz wtedy wiedzieli, ze nikt nie bedzie chcial do tego dziadostwa przyjechac. Jeszcze te napompowane ceny nieruchomosci (szop) do absurdalnych poziomow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
jahu201
(jahu201)
Wiking
To jest konsekwencją beltaniem prawem, raz można ogłosić upadłość. Z jakiego to powodu, firmy mogą sobie pozwalać wbrew poprzednim zapisom prawa na upadek - bankructwo i nie spłacać zaciągniętych kredytów! Może tak wszyscy bądźmy równi wobec Praw i nie splacajmy zaciągniętych kredytów na poczet kupna domu... Ot, wymyślili sobie prawnicy furteczke... Kpina!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
jahu201 napisał:
To jest konsekwencją beltaniem prawem, raz można ogłosić upadłość. Z jakiego to powodu, firmy mogą sobie pozwalać wbrew poprzednim zapisom prawa na upadek - bankructwo i nie spłacać zaciągniętych kredytów! Może tak wszyscy bądźmy równi wobec Praw i nie splacajmy zaciągniętych kredytów na poczet kupna domu... Ot, wymyślili sobie prawnicy furteczke... Kpina!!!!

..trzeba spełnić wiele warunków,żeby bankrut mógł otworzyć nową działalność POD SWOIM NAZWISKIEM...naprzykład nasi rodacy po bankructwach ,a jest ich np. w Oslo bez liku kolejne tzw. ,,Krzaki AS,, otwierają na żony,szwagrów i innych pociotków...są to głównie zaległośći do Urzędu Skarbowego i do czasu spłaty ,fikcyjnie pracują jako mniejszościowi udziałowcy...oszukując lub ,,żyłójąc,,dalej rodaków...
...paradoks i patologia !
...i nikt mnie nie przekona ,że tworzą nowe miejsca pracy,etaty na rynku!!!...
...ponowne oszukiwanie Navu i Urzędu Skarbowego powinno być karalne dożywotnim zakazem prowadzenia działalności...i deportacją...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
PiotrAdamczak napisał:
Mam tylko jedno pytanie... co oni eksportują oprócz ropy, gazu i łososia??? Cóż mało kto wie, nawet i wśród autochtonów iż Norwegia jest jednym z największych producentów i eksporterów takiego specyfiku jak DEUTER, czyli "ciężka woda".
Jest to jedna z najdroższych cieczy na Ziemi.
I kontrahenci, ustawiają się w długie wieloletnie kolejki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok