Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Skandal z naruszaniem praw EU w Norwegii wydaje się nie mieć granic. NAV określał, że zasiłki mogą być pobierane wyłącznie w Norwegii. Te decyzje były podtrzymywane przez sądy pracy, kiedy nieszczęśnik się do nich zwracał. Wreszcie organ zajmujący się przestrzeganiem praw unijnych w NO nie reagował. Inaczej mówiąc Norwegia podpisuje EØS umowę z EU, której nie zamierza przestrzegać. Zasada: dostałeś zasiłek w NO masz go wydawać wyłącznie w Rema 1000. No i wisienka na zakończenie. Wieloletni błąd nastąpił z powodu pomyłki w tłumaczeniu przepisów unijnych. Nie wiem dlaczego myślę, że temat łamania przepisów unijnych w NO podjęli pracujący tu Polacy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Ja nie wiem o jaka pomylke tu chodzi te przepisy czytalem wielokrotnie na lov data i byly jednoznaczne a jak sie w NAV do nich odwolywalem to oni swoje ze trzeba tu siedziec. Chamstwo i nic wiecej. A swoja droga zobaczcie sobie ile zarabia dyrektorka NAV. Ta to dopiero ma motywacje do roboty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Tez uwazam ze NAV powinni zlikwidowac i oddac go w rece ZUS. Wtedy bedzie sprawiedliwie dla wszystkich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
WALDEMAR ZEBROWSKI
(WALDEMR)
Wiking
witam , mam pytaie - otrzymujac rente z norwegii czy musze przebywac na terenie norwegii/.dziekuje waldek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
ze niby jak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Odrobina wiedzy doprawdy nie zajmuje duzo miejsca, a i glowa moglaby lepiej pracowac.
Tlumaczac najprosciej - pozytywne wzmocnienie (positiv forsterkning) jest znane w psychologii. Zamiast (co jest ardzo popularne w Polsce) wrzeszczec na swoich podwaldnych/pracownikow, mozna otrzymac lepszy efekt chalac ich i zachecac do lepszych wynikow.
W interakcji z innymi osobami, nic nie osiagniesz krzykiem (wrzaskiem), krytyka czy mobbingiem. Mozesz osobiscie sprobowac ta technike w swojej rodzinie (jezeli ja masz):
1. Wrzeszcz i wymagaj
2. Chawal i zachecaj
Powodzenia.
PS! Podziel sie wynikami/doswiadczeniami z eksperymentu. Siedze jak na szpilkach i czekam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Satan napisał:
noregg napisał:
..... W czasie gdy jeszcze pracowalem szlag mnie trafial jak pracodawca norweg mi tlumaczyl ze pracownika w norwegi nalezy chwalic jak dobrze wykonuje swoja prace(tak jak by komus laske robil i za darmo pracowal) a nie ganic za to ze olewa swoje obowiazki. Jakos mi to sie w glowie nie chce ulozyc do dzisiaj.
Odrobina wiedzy doprawdy nie zajmuje duzo miejsca, a i glowa moglaby lepiej pracowac.
Tlumaczac najprosciej - pozytywne wzmocnienie (positiv forsterkning) jest znane w psychologii. Zamiast (co jest ardzo popularne w Polsce) wrzeszczec na swoich podwaldnych/pracownikow, mozna otrzymac lepszy efekt chalac ich i zachecac do lepszych wynikow.
W interakcji z innymi osobami, nic nie osiagniesz krzykiem (wrzaskiem), krytyka czy mobbingiem. Mozesz osobiscie sprobowac ta technike w swojej rodzinie (jezeli ja masz):
1. Wrzeszcz i wymagaj
2. Chawal i zachecaj
Powodzenia.
PS! Podziel sie wynikami/doswiadczeniami z eksperymentu. Siedze jak na szpilkach i czekam.
Cos sie Tobie pokrecilo jesli rodzine stawiasz na rowni ze stosunkami pracownik- pracodawca. Zasadniczo w rodzinie sie wychowuje i zaleznie od formy budje sie tez szacunek najblizszych . W pracy nikt nikomu nie robi laski w koncu pracodawca placi i ma prawo wymagac wiec jak robisz dobra robote to forma pochwaly wolal bym by byla premia a zeby ktos nie spoczywal na laurach i nie zarzucal ze sie ktos na nim wyzywa to za zla robote po prostu po premi. Do nianczenia to ja mam w dom dzieci i tu nawet nie stawiam granicy wieku ale w pracy no wybacz gowno mnie obchodzi czyjes niedolestwo.A na tych co te badania robia to nie patrz bo tacy jak oni wszystko wytlumacza nawet nowe zjawiska odkrywaja typu (pomrocznosci jasnej).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
I co? Dowiedzieliscie sie ze mozecie wyjezdzac kiedy chcecie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Szymon Raczka
(Simonss)
Wiking
Szukam osób pokrzywdzonych przez Nav do procesu zbiorowego(chodzi o nową interpretację przepisów przez Nav )
proszę o kontakt na e-mail szymon-raczka@wp.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Czy jest ktos na forum kto wyjechal po 29.10 do domu na zwolnieniu 100% lub na AAP i NAV wezwal go na spotkanie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok