Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Ja wszystko rozumie tylko zawsze mnie dziwi że prawie ci sami wróżą koniec NO. Skończy się to się pojedzie gdzie indziej i po co biadolić. Mi wychodzi ponad 320 nok/h i żyje se od wypłaty do wypłaty i mam na razie w d... e polandie. Zabiorą 500+, przyjdzie lekki stop ekonomiczny i znów będą ludzie za 10 pln/h tyrać.
Kiedyś szef przygadywał że trochę gorsze czasy idą i będą lekkie cięcia, to mu powiedziałem że się pojedzie tam gdzie cięć niema i już nie biadoli . Ludzie wracają posiedzą trochę aż skończy się odłożona kasa i znowu emigrują, ułamek exportowców zostanie w PL na stałe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
bartonlini
(bartonlini)
Wiking
widzisz G G takich ja ty jest 1% , a tu chodzi o tych co za 200 nok pracują
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
piotr z
(piotrsan)
Wiking
Nikt nie wróży końca norwegii bo nic takiego się nie stanie (cokolwiek ten koniec miałby nie znaczyć) - sądzę osobiście że Ci co kupili domy/mieszkania za przyzwoite kwoty to będą sobie normalnie żyli, mniej więcej tak jak ludzie w innych krajach (tyle że oni będą polakami wśród masy sfrustrowanych norwegów). Problem z Norwegią jest taki że jak zacznie być mniej pracy to jest 100% że pierwszych których zwolnią to będą obcokrajowcy (tak dokładnie było w branży offshore).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Piotr z jeśli o ile by kiedykolwiek przyszło zwolnienie gospodarcze to na pierwszy strzał polecą ściemniacze i pracownicy mało produkcyjni. Firmy też będą chciały przetrwać i napewno nie zaczną cięć personelu od pracowników przyjezdnych ale wysoko produkcyjnych. Kiedyś byłem na ciekawym spodkaniu w firmie gdzie porównywali produkcyjność 2 grup i nie mogli zrozumieć jak to możliwe że pracownicy przyjezdni bez fagbrefu są prawie 2x bardziej wydajni od rodowitych fachowców i dlaczego w grupach mieszanych często dochodzi do konfliktów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
piotr z
(piotrsan)
Wiking
@G G - w ostatnim zdaniu odpowiadasz i przeczysz sam sobie - w ich głowach jest tak że rodowity norweg jest naj (mają to wpojone od dziecka) a jak nie jest to gdzieś coś jest nie tak i może lepiej nie dociekać - za dużo razy to widziałem żeby zmienić zdanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Kiedyś w radio była taka audycja, w której Norwegowie żartowali ze 30% taksówkarzy w Oslo ma wyższe wykształcenie. O czym to świadczy? O tym ze tu nie liczy się jakość tylko to by być Norwegiem by mieć świetna posadę. Stany zbudowały swoją potęgę na zdolnych imigrantach, Chiny wysokimi wynagrodzeniami kuszą którzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
... kuszą specjalistów z innych krajów. Norwegia zaprzepaściła swoją szanse na wyławianie talentów, zreszta nigdy tego nie chciano tu robić. Einstein gdyby żył w dzisiejszej Norwegi to zamiatał by ulice...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
jahu201
(jahu201)
Wiking
To dziwny kraj i ludzie... Szkoda, że nie doceniają tych co u nich ciężko pracują. Ja po 17 latach pracy u nich, powiedziałem dosyć!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
jahu201
(jahu201)
Wiking
To ile jest norwegow w Norwegii?! Tyle kasy na emerytury i nie mają więcej kasy... Tylko teraz wyjeżdżając do Oslo to koszt 390 kr. Bramki!! Wali co 3 min.... Jak czytalismy, wybory najwięcej w Norwegii peowcy... Macie swoją wyspę zieloną waszego rudzielca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
I dobrze nam jest A ty sie miotasz. Jedz tam gdzie rudzielca nie ma i bedzie ci dobrze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok