Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Bilety kinowe nad fiordami potrafią uderzyć po kieszeni. Drożej jest tylko w jednym kraju - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan Joanna Kuchnicka Zbigniew Karpinski mart enty Josef Satan ja ja Łukasz Ch Bartosz Repski Takatamjakas Malgorzata Kowalska Marcelina31 Jan Szutenberg (2067 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jan kaczmarek
(antychryst)
Wiking
Ameryki nie odkryliście.....wszelkie zakupy i usługi uderzają po kieszeni w NO w porównaniu do cywilizowanych krajów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
Uwielbiam takie zestawienia.
Porównywanie Ukrainy i Norwegi to jakiś absurd.
Zarobki na Ukrainie a w Norwegii czy Szwajcarii gdzie jest najdrożej tez się różnią i to znacząco.
Kochana statystyka. Jeden je kapustę, drugi mięso a statystycznie oboje jedzą gołąbki...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Liczy się to co może sobie zwykły człowiek kupić za to co zarobi. Nie ze średniej pensji bo bogacze ta statystykę zawyżają, ale co zwykły robotnik może za to co zarobi kupić. W Norwegi jak kupi się jedzenie i opłaci kredyt czy czynsz to już niewiele zostaje na przyjemności, ponieważ to co najważniejsze kosztuje tu majątek. Jeśli nie patrzy się na ceny produktów i po prostu wrzuca do koszyka co się lubi, jeśli mieszkanie czy kredyt nie stanowi ponad połowy średniej pensji netto a podstawowe przyjemności kosztują nie wiele to znaczy ze żyje się w danym kraju bardzo dobrze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
@Xx1 często tutaj można przeczytać jak to się tutaj ciężko żyje i jaka ta Norwegia ogólnie jest ''Bee'' I zastanawiam się czy ja żyje w tej Norwegii co Ci ludzie tak narzekają na nią.
Ja tutaj mieszkam już ponad 10 lat i pracuje jako robotnik. Spłacam kredyt, kupuje jedzenie jakie lubię i na jakie mam ochotę. Co roku jestem na wakacjach plus wyjazdy do Polski odwiedzić rodzinę. W weekendy tez mi się zdarza z zona wyskoczyć na małe wycieczki. Na przyjemności tez mam i nawet odkładam jakieś pieniądze. Wypad do kina za 150 kr na osobę tez nie jest dla mnie i zony obciążeniem. Polacy z mojego otoczenia żyją na tym samym poziomie co ja, mając dodatkowo małe dzieci i nie zauważyłem aby w sklepach spożywczych sobie czegoś odmawiali.
Ludzie mniej narzekania dla samego narzekania. A jak faktycznie jest Ci tak ciężko i ledwo łączysz koniec z końcem to może jest to czas aby opuścić ten kraj i pojechać gdzieś gdzie będzie lepiej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Ja nie piszę o sobie tylko ogólnie. Osobiście bardzo dużo pracuje i za dość duże stawki, które klienci skłonni są płacić za moje zdolności. Faktem jest ze jeszcze jakiś czas temu mogłem pracować mniej mimo tego ze mniej zarabiałem a miałem za to więcej. Ja tez tu jestem kilkanaście lat i nie ma co sobie mydlić oczu jakimiś kosmicznymi stawkami bo każdy z nas wie ze Norwegowie nie są wyrywni by zdolniejszych sowicie nagradzać, toroche więcej się zarobi, ale tylko trochę. Na szczęście dziś jest internet i jeśli mamy coś ciekawego do zaoferowania to można w nim zarabiać bez względu na to gdzie się człowiek znajduje, Norwegia już nie ogranicza, mimo ze to kraj, który bardzo tłamsi zdolnych ludzi.
Ja nie marudzę, staram się być obiektywny. Nie wiem ile masz dzieci i w jakim wieku, każde dziecko kosztuje tu majątek. Zmalały chociażby stypendia na dzieci w szkołach, dostawiono w miastach bramki, ceny wzrosły dużo szybciej niż zarobki, można tak wyliczać co się zmieniło na gorsze... Domowy budżet to odczuwa. Zauważyłem ze coraz więcej Norwegów pracuje po godzinach i w soboty by utrzymać dawny standard życia, ale może jeszcze są miejsca w Norwegi gdzie jest tylko lepiej? Może nie pisz gdzie mieszkasz bo będzie prawdziwa inwazja na to miejsce.
Moja rodzina mieszkała w różnych krajach, ja również i jeśli biorąc pod uwagę poziom życia w w tych krajach w czasach ich świetności to Norwegia nigdy nawet się nie otarła o to co było na przykład w USA czy RFN.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...150 nok bilet?
...1 roboczogodzina netto
...tanio?
...w Polsce 7,30€...=+-26zł?
...czy to teź 1 roboczogodzina ?
...Ps. i tak przeliczajcie wszystko od piwa do obuwia...bo zima idzie-
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Monika07)
Wiking
Pisze o cenie biletów do kina a nie o całej reszcie ... życiu w Norwegii ... moim zdaniem 150 kr za film w kinie, to nie drogo jak na zarobki przeciętnej osoby...W Polsce jak się nie mylę są w cenie 23 zł wychodzi raczej drożej niż Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Naprawdę nie stać Was na bilet do kina? SERIO??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Xx1 napisał:
Ja nie piszę o sobie tylko ogólnie. Osobiście bardzo dużo pracuje i za dość duże stawki, które klienci skłonni są płacić za moje zdolności. Faktem jest ze jeszcze jakiś czas temu mogłem pracować mniej mimo tego ze mniej zarabiałem a miałem za to więcej. Ja tez tu jestem kilkanaście lat i nie ma co sobie mydlić oczu jakimiś kosmicznymi stawkami bo każdy z nas wie ze Norwegowie nie są wyrywni by zdolniejszych sowicie nagradzać, toroche więcej się zarobi, ale tylko trochę. Na szczęście dziś jest internet i jeśli mamy coś ciekawego do zaoferowania to można w nim zarabiać bez względu na to gdzie się człowiek znajduje, Norwegia już nie ogranicza, mimo ze to kraj, który bardzo tłamsi zdolnych ludzi.
Ja nie marudzę, staram się być obiektywny. Nie wiem ile masz dzieci i w jakim wieku, każde dziecko kosztuje tu majątek. Zmalały chociażby stypendia na dzieci w szkołach, dostawiono w miastach bramki, ceny wzrosły dużo szybciej niż zarobki, można tak wyliczać co się zmieniło na gorsze... Domowy budżet to odczuwa. Zauważyłem ze coraz więcej Norwegów pracuje po godzinach i w soboty by utrzymać dawny standard życia, ale może jeszcze są miejsca w Norwegi gdzie jest tylko lepiej? Może nie pisz gdzie mieszkasz bo będzie prawdziwa inwazja na to miejsce.
Moja rodzina mieszkała w różnych krajach, ja również i jeśli biorąc pod uwagę poziom życia w w tych krajach w czasach ich świetności to Norwegia nigdy nawet się nie otarła o to co było na przykład w USA czy RFN.

I naprawdę nie stać Cię na kino??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok