Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kurs korony leci na łeb na szyję. Tak źle nie było od zeszłego roku - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kurs korony leci na łeb na szyję. Tak źle nie było od zeszłego roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mari Dzins
(tlooczeq)
Wiking
>0,4250 i wracam do Kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 71  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
No to dowidzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 84  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jura gładysz
(jurijgagarin)
Wiking
Cześć wszystkim ja wruciłem do kraju dwa miesiące temu znalazłem prace w fabryce na początek zarobiłem w mięsiąc 5000 zł a to tylko okres prubny . Żengam cię kraju fiordów ale teraz to w Polsce jest lepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
gagarin
podaj adres rodakom
5 koła
...chyba w fabryce gwożdzi
...Ps. jeszcze niedawno pisałeś ,że w Polsce biedniej ,ale u siebie ,więc nie pier..l głupot jak pozytywnazołza
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Jura Gładysz powiedz gdzie tak płacą, jak byś robił po 8 godzin to ci wyjdzie ponad 28 pln/h jak po 10 to ok 25 pln/h . Chłopie za to 5000 to ty śpisz na tej fabryce. Trochę znam rynek pracy i w większym mieście coś lepiej wyjdziesz a reszta dalej średnio 17 pln/h płaci i jeszcze twierdzą że to dużo dla robola
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
jurijgagarin napisał:
Cześć wszystkim ja wruciłem do kraju dwa miesiące temu znalazłem prace w fabryce na początek zarobiłem w mięsiąc 5000 zł a to tylko okres prubny . Żengam cię kraju fiordów ale teraz to w Polsce jest lepiej

Zainwestuj w naukę j. polskiego tę kasę.
I przestań tu smrodzić. Co post to inny termin pobytu w Polsce. Raz dwa lata, teraz dwa miesiące. Potem ktoś to czyta i wierzy w głupoty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Ja wiem ze Ty z wyzszych sfer i na glupie pytania z pewnoscia nie odpowiadasz. Czy jednak, w imie dnia dobroci nad zwierzetami, moglbys mnie-ciezko myslacemu, wytlumaczyc co jest zlego w byciu sprzataczka albo kierowca? Dlaczego okreslasz tych ludzi jako gorszej kategorii? Czy panstwo nie jest dla nich a jest tylko dla ciebie , ambitnego i wysoko wyksztalconego?.
Twoja wypowiedz oddaje dosc wiernie mysl Morawieckiego gdy twierdzi ze robole maja zapi.......lac za miske ryzu. Natomiast Ty, jako elita i wartosc sama w sobie masz jako jedyny prawo do godnego zycia.
No tak........rozumiem......w koncu jednak jestes lepszy. Tradycja cie na swoich skrzydlach niesie i prowadzi we wlasciwym, elitarnym kierunku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Hør folkens. Wszystko zależy co w życiu chcecie robić. Jeśli interesuje was tylko bycie zatrudnionym u kogoś, praca od 7.30 do 15.00, zero stresu i życie aby tylko je jakos przeżyć to Norwegia jest jest idealna.

Natomiast jeśli macie smykałkę do interesów, wyuczony zawód w którym jesteście dobrzy - mechanik, fryzjerka, a nawet budowlaniec, chcecie zakładać własne firmy - to Polska jest to tego znacznie lepszym miejscem. W Norwegii nigdy nie osiągnięcie sukcesu na skalę jaką moglibyście osiągnąć w Polsce. W Polsce zrobicie również znacznie więcej niż w Norwegii - m.in poprzez niższe podatki, które wyniosą tylko 19% bez względu N wysokość dochodu.

Tak więc każdy kraj ma swoje plusy i minusy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 33  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Szymon Giełzakowski
(Drapakpilot)
Wiking
To zamiast gadać po raz setny o powrocie do kraju może czas przemienić słowa w czyny i faktycznie się stąd zawinąć? Siedzę w nor już kilka lat, rozmawiając z ludźmi w moim wieku i po studiach nikt nie widzi przyszłości w kraju i każdy planuje prędzej czy później wyjechać bo nie widzi perspektyw. Mam dom, spokojne życie, masę wolnego czasu co jest dla mnie ważniejsze od grubego portfela, chociaż na niego też tutaj nie da się narzekać. Co Wam przeszkadza w tej Norwegii? To, że urodziliscie się w Polsce nie znaczy, że trzeba ją na każdym kroku faworyzować, to tylko zbieg okoliczności, a żyć można gdzie się chce. Nie rozumiem też tekstu "żyć byle jakoś przeżyć" właśnie Norwegia, a raczej zarobki dają duże możliwości na życie po pracy, jakoś nie odczułem presji życia z miesiąca na miesiąc, na spokojnie starcza żeby każdego miesiąca odłożyć sobie coś na hobby i jednocześnie trochę zaoszczędzić. Skoro tak jak mówicie Norwegia się "konczy" to mam nadzieję, że zrobi to szybko i wszyscy "prawdziwi Polacy" stąd wyjadą. Zgodzę się jedynie z tym, że każdy kraj ma swoje plusy i minusy, bo nigdzie nie jest idealnie. Jeżeli ktoś chce wracać do kraju, bo tam lepiej to droga wolna, chociaż z relacji moich znajomych i własnych obserwacji jest to zwyczajne kłamstwo. Na koniec jeszcze dodam, że żadna praca nie hańbi, a to, że ktoś traktuje jakieś zawody gorzej świadczy tylko o jego kompleksach i nie zbyt bystrym umyśle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 32  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok