Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Składki społeczne w Norwegii (trygdeavgift) jest to jedna z trzech składowych podatku. Jeżeli płaci Pan podatki w Norwegii tzn. są one odprowadzane z Pana pensji oraz nie korzysta Pan z druku A1 dla pracowników innego kraju niż Norwegia, ale oddelegowanych do niej, to opłaca Pan składki społeczne w Norwegii. Nie będzie to wyszczególnione na odcinku.
Zgłoś wpis
2 Posty
toomto
(toomto)
Wiking
MultiNOR napisał:
Składki społeczne w Norwegii (trygdeavgift) jest to jedna z trzech składowych podatku. Jeżeli płaci Pan podatki w Norwegii tzn. są one odprowadzane z Pana pensji oraz nie korzysta Pan z druku A1 dla pracowników innego kraju niż Norwegia, ale oddelegowanych do niej, to opłaca Pan składki społeczne w Norwegii. Nie będzie to wyszczególnione na odcinku.

Dokładnie to mam tak, że korzystam z druków A1 i płacę 2 podatki, polski i norweski. Jeżeli nie przekraczam 183 dni w ciągu roku to cały podatek norweski mam zwracany. Co w takim przypadku? Czy to że korzystam z A1 jest równoznaczne z tym, że nie płacę składek społecznych w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankawin)
Wiking
Witam. Maż pracuje w Norwegii,a ja wychowuję dwójkę dzieci i mieszkamy w Polsce. Dostajemy norweskie rodzinne,na dwoje dzieci. Czy mogę składać w Polsce wniosek o świadczenie 500+ czy nie przysługuje? Od Lipca zmieniło się i na każde dziecko bezwzględnie na dochody przysługuje 500+. Wolałabym uniknąć problemów,że pobieram świadczenia podwójnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Andzia G
(Andzia G)
Wiking
Czy do złożenia wniosku o rodzinne w Norwegii akta urodzenia dzieci muszą być tłumaczone czy po prostu można wybrać z urzędu miasta unijne akty urodzenia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Andzia G napisał:
Czy do złożenia wniosku o rodzinne w Norwegii akta urodzenia dzieci muszą być tłumaczone czy po prostu można wybrać z urzędu miasta unijne akty urodzenia?

Przeczytaj na nav.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
ankawin napisał:
Witam. Maż pracuje w Norwegii,a ja wychowuję dwójkę dzieci i mieszkamy w Polsce. Dostajemy norweskie rodzinne,na dwoje dzieci. Czy mogę składać w Polsce wniosek o świadczenie 500+ czy nie przysługuje? Od Lipca zmieniło się i na każde dziecko bezwzględnie na dochody przysługuje 500+. Wolałabym uniknąć problemów,że pobieram świadczenia podwójnie.
Mieszkasz w Polsce to sie dowiedz w urzedzie w Polsce. Unikniesz problemow zasiegajac wiedzy u zrodla.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(gosia001)
Wiking
witam mam pytanie moj partner a zarazem ojciec dziecka pracuje w norwegii nie ma zameldowania w polsce natomiast dziecko przebywa pod adresem polskim czy chcacy pobierac swiadczenie z norwegi to moje dziecko musi miec wspolny adres z ojcem polski czy norweski???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
robert zielinski
(gumis77)
Wiking
Witam. Mój były mąż pracuję w Norwegii, ja z dziećmi mieszkam w Polsce i nie pracuję. Nie pobieram 500+,ponieważ były mąż bierze rodzinne w Norwegii, pieniędzy dzieciom jednak nie przekazuję. Mam pytanie, dlatego pobiera rodzinne w Norwegii jeżeli nie ma wspólnego meldunku z dziećmi w Polsce?Z tego co wiem, meldunek to jeden z warunków.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
gumis77 napisał:
Witam. Mój były mąż pracuję w Norwegii, ja z dziećmi mieszkam w Polsce i nie pracuję. Nie pobieram 500+,ponieważ były mąż bierze rodzinne w Norwegii, pieniędzy dzieciom jednak nie przekazuję. Mam pytanie, dlatego pobiera rodzinne w Norwegii jeżeli nie ma wspólnego meldunku z dziećmi w Polsce?Z tego co wiem, meldunek to jeden z warunków.

...na jakiej podstawie twierdzisz ze byly maz pobiera takowy zasilek???
...tzn. zeby mogl pobierac to ty musisz wypelnic kilka wnioskow w Polsce
...bez twojej wiedzy i podpisow nie moze tego robic!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
tomson666
(tomson666)
Wiking
Dzień dobry
Mam takie pytanie jeżeli dziecko ma inny meldunek zamieszkania w Polsce niż ojciec to ja jako ojciec mogę pobierać zasiłek rodzinny??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok