Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Pani Moniko, nie wprowadzamy ludzi w błąd. Ponownie wytłumaczę jak to wygląda obecnie, żeby nie pojawiały się wątpliwości.
- pierwszą kartę podatkową w Norwegii zamawia się udając się osobiście do urzędu. Nie pierwszą w danym roku, tylko pierwszą w życiu.
Każdą kolejną kartę podatkową można zamówić elektronicznie (lub papierowo). Proszę zauważyć, że post o tym, że D-nummery mogą zamówić tylko papierowo jest sprzed 8 miesięcy. Prawo w Norwegii się zmienia i od niedawna D-nummery mają możliwość zamówienia karty zarówno elektronicznie jak i papierowo.
Pragnę także zauważyć, że ani razu nie napisaliśmy, że stałe numery zamawiają elektronicznie, a d-nummery muszą osobiście. Osobiście zamawia się tylko pierwszą kartę w życiu.

Podsumowując, jeżeli kiedykolwiek wcześniej była zamówiona karta podatkowa, to na każdy kolejny rok można zamówić ją w sposób elektroniczny, a w przypadku D-nummerów także w sposób papierowy.
Zgłoś wpis
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Przepraszam nie zauważyłam daty wpisu to prawda przepisy zmieniają się mam wrażenie że,, co chwilę" a wasze forum jest dla mnie dobrym źródłem informacji i lubie tu zaglądać żeby chociaż zmonitorować sytuację hehe.. Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Pawel Aaa
(pawelNS)
Wiking
Czy musi sie znajdowac w przyblizeniu zarobek roczny w skattekort? Pobralem karte z alltin i musze ja zaniesc pracodawcy ale nie pisze o zarobku rocznym tylko jest podana tabela i procent podatkowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Mic485)
Wiking
Witaam ostatni raz pracowałem w Norwegii w 2007 roku teraz pracę zacząłem w czerwcu 2019 i nie wiem czy muszę umawiać się na wizytę w celu zmiany karty podatkowej czy można to załatwić telefonicznie? bo kodów do altima też nie posiadam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Mic485)
Wiking
Zapomniałem napisać że numer id posiadam od 2007 roku...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeżeli nie posiada Pan kodów do systemu Altinn, to może je Pan zamówić, a następnie zaktualizować kartę podatkową na 2019. Jeżeli nie, może Pan zaktualizować kartę podatkową poprzez wysłanie papierowego podania do urzędu. W przygotowaniu podania pomaga firma MultiNOR. Gdyby potrzebował Pan pomocy, zapraszamy do kontaktu: +47 21 999 409, +48 587 430 753 .
Zgłoś wpis
1 Post
Markopolo1988
(Markopolo1988)
Wiking
Witam. Gdzie szukać tej karty podatkowej. Loguje się do strony altinn i mam tylko wiadomości z dnia kiedy byłem w urzędzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok