Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Magisterka przestaje się opłacać – niezależnie od tego, czy to Polska, czy Norwegia - Norwegia

Czytali temat:
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Andrzej S. boj fra oszlo Łukasz Ch Eterni Norge AS avd. Romerike (536 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Stash Qu
(stashqo)
Wiking
To stało się oczywiste po boomie na studia w latach 00-10'. Sam zrezygnowałem zaraz po inżynierce i wyjechałem do NO, kiedy okazało się, że moi starsi koledzy z tytulem mgr inż nie są w stanie znaleźć pracy, w której płace byłyby wyższe niż na kasie w biedronce. Kiedy kończyliśmy licea łudzono nas lekką pracą i dobrymi zarobkami po studiach, niewielubsię to jednak udało. Większość osób chciała siedzieć w biurach zamiast pracować fizycznie, w międzyczasie jednak komputery przejęły ogrom prac biurowych, popyt na pracę spadł, jakość absolwentów też, za to ilość magistrów wzrosła. Teraz kasę po studiach będą kosić przede wszystkim wysoko wykwalifikowani specjaliści, ludzie prawdziwie kompetentni i osoby nie bojące się zmęczyć i pobrudzić. Zresztą widać to dobrze po rynku, dobry glazurnik czy hydraulik zgarnia już więcej niż średni level korposzczura. Niska wartość dyplomu to również pozytywne zjawisko dla dobrych i ambitnych pracowników, którym do niedawna do awansu brakowało papierka. Teraz nie jest to tak istotne i jeśli zna się firmę od podszewki to można zajść bardzo wysoko zaczynając nawet z najniższego szczebla.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 16  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Solomun .
(Quad)
Wiking
Ludzie studiuja durne kierunki, zamiast Odrazu studiowac kierunek Biznesowy wtedy masz bezposrednio stycznosc z pieniedzmi i kasa idzie w twoja kieszen,.tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jan Kowalski
(Fantomas) Online
Wiking
Bzdury. Od razu na wejsciu absolwent z MSc dostaje wieksza place niz absolwent BSc na tym samym stanowisku. W wiekszosci firm drabinka placowa zalezy od wyksztalcenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Czyli sztuczna inteligencja przejmuje powoli intelektualne stanowiska a my jesteśmy spychani do prac fizycznych. Jak kiedyś sztuczna inteligencja zacznie tworzyć androidy to one i pracę fizyczna nam zabiorą, zreszta szybko dojdą do wniosku ze to bez sensu kłaść płytki dla ludzi czy malować im ściany skoro nie będziemy produktywni. Staniemy się darmozjadami i nawet nam samym nie będzie z tym dobrze. Jakiś czas temu czytałem na wp ze Chiński rząd chce mieć sztuczna inteligencje za premiera. Najgorsze jest to ze nie mamy nad tym kontroli, głupi ludzie stworzyli bąbę atomową to i stworzą sztuczną inteligencję...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
medalkalety
(medalkalety)
Wiking
Ja nie mam studiów magistra inżyniera a zarabiałam jak ci po studiach i na kij mi ta szkola liczy się co masz w głowie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Jak masz dobry pomysl i jestes zaradny,obrotny ,to wszystkiego dorobisz sie bez studiòw, często zdarza sie,iz osoba po studiach nie umie sie w danej firmie "sprzedac" nie jest obrotna,nie ma wewnetrznego wlasnego "przebicia" ... ,wiec taki ktos juz jest skazany na zyciowe porażki..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok