Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Jeśli pobierasz 500+ w Polsce, nadal masz prawo do zasiłków na dzieci w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Eve Lademan boj fra oszlo Łukasz Ch (737 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malaguti B
(Malaguti)
Wiking
I to mi sie podoba, jak PIS nie da to norwegia doplaci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
grzegorz gawron
(gawo74)
Wiking
Norwegia odebrała a Polska nie chce oddać, choć powinna. Żona opłaca KRUS i oczywiście z braku znajomości przepisów nie złożyłem wniosku o 500+ w 2016r. NAV zażądał zwrotu pieniędzy i odebrał przy skatteopgjør. Powołując się na wniosek złożony w Norwegii poprosiłem o wypłatę 500+ wstecz w ROPS. Odpisali że za ten okres mogą rozpatrzyć czy należał mi się zasiłek rodzinny. Rodzinny to nie 500+ i wiadomo że się nie należał bo ma kryteria dochodowe. Poczytałem trochę prawo europejskie i powołałem się na Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego nr883/2004 artykuły od 3 do 8 jak dobrze pamiętam. Dołączyłem wniosek o 500+ za tamten okres. Na odpowiedź na ten list czekam już 5 miesięcy. Czy ktoś z was odzyskał pieniądze z ROPS? Dziwi mnie też dlaczego NAV wcześniej wypłacał mi tylko różnicę pomiędzy zasiłkami tj. ok 780kr a teraz wypłaca pełną kwotę na 1 dziecko 970kr. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty
Stały Bywalec
Mnie tez nav odebral barnetrygd(musialem zwocic za 8 miesiecy za trojke dzieci bo zona pracuje w Polsce)ale po jakims czasie ten sam NAV pieniadze mi oddal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok