Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Dokumenty i urzędy, czyli „norweski kraj formalności”. O tych rzeczach musisz pamiętać, jeśli emigrujesz do Norwegii - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
J M
(y36)
Wiking
Zacznijmy od tego ze nie warto jechac do Norwegii szczegolnie przy obecnym kursie korony. W Polsce jest duzo pracy i nawet jezli ktos jest z mniejszej miejscowosci to lepiej przeniesc sie do duzego miasta. A czas poswiecony na ogarnianie sie w Norwegii i szlifowanie techniki obslugi mopa lepiej poswiecic na rozwoj wlasnej osoby i znalezienie lepiej platnej pracy w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 16  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Solomun .
(Quad)
Wiking
Kolega pracuje w Norwegii i ma 220kr/h
jest zadowolony nawet przy tym kursie korony.. mówi ze nie może nazekac jak to robi większość rodaków.
P.s w Polsce można się dorobić ale Garba i stresu..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Dobre 220! Spróbuj za taka stawkę rodzine tu utrzymać (Oczywiście jeśli kolega nie ma tu rodziny to nie na na co narzekać). Podstawowe godziny wystarcza tylko na rachunki, dlatego trzeba kombinować, ostro tyrać... Dla kobiet z polski pracy jest tu bardzo mało. Znam takie co i po studiach i bergenstescie do głupiego przedszkola się nawet nie mogą dostać. Uciekają z tad nawet ludzie, po których nigdy bym się tego nie spodziewał. Chce ktoś sobie życie marnować, zapraszam do Norwegi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Sikieratek
(Sikieratek)
Wiking
Bo kolega jeszcze nie ma rodziny i nie ponosi z tym kosztów związanych, nie musi wynajmować całego mieszkania, opłaci pokój i ma spokój. Fastfooda opier...li i kurs korony go już nie boli... życie kawalera w norkowni jest super to trzeba przyznać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...czyli nie ma roznicy dla np. budowlanca gdzie pracuje?
...czasami mam nieodparte wrazenie ze jednopostowcy zachwalajacy dobrobyt w Polsce sa z mlodziezowki obecnie nam panujacej w Najasniejszej....
...chwala pod niebiosa minus budzetowy?
...dobrobyt na minusie od 29 lat....
...mozna byc Panem ...mozna....!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Dodam ze kilka lat temu pracowałem do 16, miałem czas na rodzine i hobby, myślałem ze będzie tu coraz lepiej. Nagle przyszedł prawicowy rząd i każdy kto może ucieka z tad, nawet uchodźcy nie chcą do Norwegi. Może wrócą lepsze czasy a może norweskie piec minut minęło tak jak to było w USA czy Niemczech.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...moja rada dla wszystkich ciemiężonych tutaj
...żle wam ...to do domu!
...albo innego kraju dającego lepsze warunki!
....całe zycie stękają ze żle!...
...petrokorony im śmierdzą

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Norwegia to kraj tylko na chwile, kiedy ceny ropy sa wysokie. Pod zadnym pozorem nie mozna sie tu osiedlac (kredyty na przewartosciowane nieruchomosci), posiadac dzieci w wieku szkolnym (barnavarnet), czy posiadac N obywatelstwa (podatek od wzbogacenia).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
54 Posty
krzysztof kowal
(krzychu39)
Nowicjusz
Tutaj tylko trzeba przyjeżdżać zarobić,tanio mieszkać,oszczędzać na czym się da. Parę lat i ewakuacja stąd. Żyć tutaj też można ale dwie osoby muszą pracować i dochód co najmniej w dwie osoby to milion koron rocznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 20  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok