Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

500+ jako odpowiednik zasiłku rodzinnego w Norwegii – sprawdź, o który możesz się ubiegać - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
patryk kowal
(patryko2)
Wiking
Szkoda, że nie napisaliście o tym zanim NAV pozabierał bezprawnie ludziom pieniądze z tytułu 500+
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(monikaplewa2905@gmail.com)
Wiking
Witam serdecznie,mam pytanie dotyczące zasiłku 500+. Sprawa wygląda następująco,mąż pracuje w Norwegii i pobiera zasiłek rodzinny w wysokości 970k na każde dziecko(2dzieci),czy ja jako osoba niepracujaca bez prawa do jakiegokolwiek zasiłku mam prawo wnioskować o przyznanie i pobieranie 500+?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Asia Wąsowska
(AsiaWasowska)
Wiking
NIe mozna jednoczesnie pobierac dwóch zasiłków w PL i NO. Nie ma znaczenia czy pracujesz czy nie. Moja znajoma miala taka sama sytuację jej facet pobieral w NO zasilek na dziecko a ona nie pracowała i nie przyznano jej 500+ . No chyba ze powiesz ze jestes samotną matką ale to wtedy musisz miec zasądzone alimenty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
SirLansALot
(SirLansALot)
Wiking
monikaplewa2905@gmail.com napisał:
Witam serdecznie,mam pytanie dotyczące zasiłku 500+. Sprawa wygląda następująco,mąż pracuje w Norwegii i pobiera zasiłek rodzinny w wysokości 970k na każde dziecko(2dzieci),czy ja jako osoba niepracujaca bez prawa do jakiegokolwiek zasiłku mam prawo wnioskować o przyznanie i pobieranie 500+?

Przpisy jasno mówią, że dla pobierajacych zasiłek zagranicą nie ma 500+.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Ma znaczenie czy matka dziecka pracuje w Polsce czy też nie.
Podstawową zasadą jest, że nie można pobierać zasiłku rodzinnego zarówno z Norwegii jak i z Polski. Kolejną zasadą jest, że pierwszeństwo do wypłaty świadczenia ma kraj, w którym pracuje rodzic. Oznacza to, że jeżeli jeden rodzic pracuje w Norwegii, a drugi nie pracuje w Polsce to zasiłek na wszystkie dzieci powinna wypłacać Norwegia. A trzecią zasadą jest to, że powinno się pobierać zasiłek, który jest wyższy. Oznacza to, że jeżeli jeden rodzic pracuje w Norwegii, a drugi pracuje w Polsce, to pierwszeństwo do wypłacania świadczenia na 2, 3 i kolejne dzieci ma Polska, ponieważ zasiłek z Polski jest większy, a w Norwegii można pobierać zasiłek na 1 dziecko, na które nie przysługuje 500+ w Polsce.
Zgłoś wpis
1 Post

(ankawin)
Wiking
Witam. Mąż pracuje w Norwegii, a ja opiekuję się dwójką dzieci i mieszkamy w Polsce. Pobieramy rodzinne z Norwegii, na dwójkę dzieci. Czy wg. ustawy o nowym 500+ przysługuje nam, czy też nie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
ankawin napisał:
Witam. Mąż pracuje w Norwegii, a ja opiekuję się dwójką dzieci i mieszkamy w Polsce. Pobieramy rodzinne z Norwegii, na dwójkę dzieci. Czy wg. ustawy o nowym 500+ przysługuje nam, czy też nie?

Najlepiej isc do pracy, wtedy problem pieniezny sie rozwiaze, a maz nie bedzie musial pracowac za dwoch.

Na chlopski rozum - 1 dziecko, 1 barnetrygd w jednym kraju.
Wot i cala filozofia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Satan napisał:

Na chlopski rozum - 1 dziecko, 1 barnetrygd w jednym kraju.
Wot i cala filozofia.


No właśnie! Tylko zaczyna się rozgrywka o tłumaczenie słówek byle dostać więcej. A nuż się uda. Bo może zasiłek to nie zasiłek tylko dodatek? A dodatek to tylko dodatek czy aż dodatek? I kładę głowę, że to nie pytania od ludzi którym naprawdę brakuje na mleko dla dziecka...
To się chyba nigdy nie skończy tak samo jak jazda po pijaku, "awanturujący się Polacy na pokładzie samolotu", wieczne narzekania czy pytania na forach zamiast trochę poszperać w internecie i znaleźć odpowiedź... Trzymam kciuki za Was ludzie żebyście się opamiętali.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Alicja30
(Alicja30)
Wiking
Mąż 6 lat pracuje w Norwegii i stamtąd otrzymywalismy zasilek na dzieci.W zeszłym tygodniu dostaliśmy pismo, ze na syna (14lat) zasiłek wypłacany bedzie tylko do sierpnia.Na córkę ( 18 lat w czerwcu) zasilek skonczyl się co jest zrozumiale.Dlaczego Norwegia odmawia wyplaty zasilku na młodsze dziecko i sugeruje złożenie dokumentów na 500+ w Polsce.Maz pracuje w Noreskiej firmie na umowę o pracę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok