Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Strajk Polaków na Sotrze nadal trwa. Chcą, by traktowano ich na równi z Norwegami - Norwegia

1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(norman3548)
Wiking
a w jakim języku ci protestanci się porozumiewają, czy w komunistycznym polskim? jeśli tak to wywaliłbym na zbity pysk, niech wracają do swojej komuny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -16  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
norman3548 napisał:
a w jakim języku ci protestanci się porozumiewają, czy w komunistycznym polskim? jeśli tak to wywaliłbym na zbity pysk, niech wracają do swojej komunyDlaczego UBLIŻASZ swoim RODAKOM? i to na dodatek na emigracji ekonomicznej.
Czyżbyś był "betonem" dla którego dobry polak to zwykły Niewolnik za najniższą stawkę, bez socjalnego standardu który obowiązuje w danym kraju gdzie polscy wyrobnicy pracują dla dobra kaczylandu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PiotrekNO No
(PiotrekNO)
Wiking
Dobrze !! walczmy o swoje ..Norwedzy to czesto ignoranci ktorzy czują się lepsi a jak sie im zwróci uwage to strzsznie oburzeni...Nie jestem arabem wiec nie bede krzyczał żeby ich pozabijac ,ale szacunek nam POLAKOM sie należy ..jesteśmy wspaniałym narodem !!!!!!!!!! Zycze wszystkim wysokich zarobków i udanych biznesów ...POLAKU ...MIŁEGO DNIA !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 25  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
janusz Sobisz
(james1963)
Wiking
kris jesteś totalne zero - śmieć
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Michal H
(MisiekGKA)
Wiking
To nie jest rewolucja tylko zmiana myślenia .
Mam to samo w firmie . Brawo !!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
2 Posty
MichalO83 Orzechowski
(MichalO83)
Wiking
Hej może ktoś mi tu pomóc !!! Jak można zapisać się do tego związku ? Mój problem wygląda tak. W kwietniu 2015 roku miałem wypadek w pracy,z wózka widłowego spadł na mię box do transportu ryby o wadze 100 kg z wysokości 2-2,5 metra uderzając mię w plecy dolną część kręgosłupa i miednicę , wypadek miał miejsce o ok 19.30 w szoku i w bólu na jednej nodze przepracowałem do 20.00 po czym ledwie doszedłem do domu jakieś 300 metrów. W domu ból się nasilił nie mogłem stanąć na lewą nogę, do szpitala pojechałem na drugi dzień, po badaniach okazało się że to tylko stłuczenie. Po 6 tygodniach zwolnienia wróciłem do pracy , ale to nie było to samo co przed wypadkiem nie mogłem pracować na produkcji w pozycji stojącej dłużej niż ok 10-15 minut ,ból w kręgosłupie i drętwienie lewej nogi , po 3 dniach pracy zmieniono mi stanowisko pracę na warsztacie, po 1 miesiącu pracy z bólem , pojechałem do Polski , leczyłem się u kręglarzy trochę może pomogło ale nie na długo. W lutym 2016 roku wróciłem ponownie do tej pracy na produkcję i problem powrócił. Biorąc silne leki przeciwbólowe przepracowałem 2 miesiące , do momentu że nie mogłem dobrze stać w miejscu. Udałem się do lekarza i dostałem skierowanie MR po badaniu okazało się że mam wsunięty dysk między kręgami w odcinku lędzwiowym kręgosłupa który uciska mi na rdzeń kręgowy. Od 22 kwietnia 2016 nie pracuję ,nie pozwala mi na to stan zdrowia, po wizycie u specjalisty lekarz powiedział że do pracy mogę wrócić na własną odpowiedzialność . W tej chwili jestem AAP i leczę się w Norwegii i w Polsce. W dzień mojego wypadku mimo że był zgłoszony do pracodawcy nie było Policji a protokół wypadku spisany niepoprawnie , nie ma opisu szczegółowego z przebiegiem wypadku , nic nie jest opisane o operatorze wózka widłowego i o nie prawidłowym transporcie boksów i dużo więcej. Mówiłem o tym w NAV ale mię zbywano prosiłem o interwencje Norweskiej inspekcji pracy , bo jest bardzo dużo niedociągnięć w systemie pracy itd. znów mię zbywano powiedziano mi że najważniejsze jest to że mój wypadek został uznany przez NAV . Dodam że to dzieje się na wyspie gdzie wszyscy się znają.!!!! Mam problem finansowy z powodu nie zdolności do pracy, NAV wypłaca mi bardzo niski zasiłek,pozwalający mi tylko na wegetację ,następny problem odszkodowanie za wypadek przy pracy. W jaki sposób mogę poprawić sobie i mojej rodzinie byt ,bo za 13 tyś nok , nie da się wyżyć w Norwegi i utrzymać rodzinę o Polsce. Proszę o pomoc co mam robić by godnie żyć bo chyba na to zasługuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Przy tym schorzeniu które wystąpiło u ciebie a które jest wynikiem wypadku przy pracy trudno jest oczekiwać znaczącej poprawy zdrowia na wskutek samej rehabilitacji.Mam ten sam problem i na przykład w szpitalu rehabilitacyjnym w Kristiansand powiedziano mi że jednych to boli a innych nie.Ja mam wypadnięte trzy dyski i też się rehabilituję ale teoria i praktyka mówią że można uzyskac poprawę stanu zdrowia i to znaczącą poprzez operacyjne usunięcie tych wypuklin naciskających na pnie nerwowe jednej lub drugiej nogi lub obydwu.Te wypukliny widać na zdjęciu RM kręgosłupa.Operacja niesie jednak ze sobą duże ryzyko uszkodzenia nerwów i w następstwie niedowładu nóg.Ryzyko jest 50/50.Uda się lub nie.Teorie neurochirurgów z kontynentu są takie że norwescy neurochirurdzy niestety w związku z małą populacją ludności nie mają dużego doświadczenia na tym polu i pomimo znakomitego sprzętu statystyczne niepowodzenie zabiegów na kręgosłupie jest dość wysokie.Ja bym ci proponował dalsze przebywanie na AAP i staranie się o rentę inwalidzką.Oczywiście dalsza i to intensywna rehabilitacja jak najbardziej wskazana.Po uzyskaniu renty możesz jako niepełnosprawny dorobić do renty ileś tam procent od renty.Wiem jak Ci trudno pogodzić się z zaistniałą sytuacją ale tak jak napisałem wcześniej pewnym wyjściem jest operacja ale to już Twoja decyzja bo możesz mieć gorzej niż masz do tej pory.Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia i dobrze podjętych decyzji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(3sort)
Stały Bywalec
sloka napisał:
norman3548 napisał:
a w jakim języku ci protestanci się porozumiewają, czy w komunistycznym polskim? jeśli tak to wywaliłbym na zbity pysk, niech wracają do swojej komunyDlaczego UBLIŻASZ swoim RODAKOM? i to na dodatek na emigracji ekonomicznej.
Czyżbyś był \"betonem\" dla którego dobry polak to zwykły Niewolnik za najniższą stawkę, bez socjalnego standardu który obowiązuje w danym kraju gdzie polscy wyrobnicy pracują dla dobra kaczylandu?

Sprawa jest prosta ! Nie kazdy rodak jest mi przyjazny i zasluguje na szacunek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok