Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kiedy „500+”, a kiedy barnetrygd? [TO MUSISZ WIEDZIEĆ] - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kiedy „500+”, a kiedy barnetrygd? [TO MUSISZ WIEDZIEĆ]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
patryk kowal
(patryko2)
Wiking
Powinniście jeszcze dodać, ze Ci którzy maja więcej niż jedno dziecko w Polsce i nie złożyli wniosku o 500+ to musza zrobic to jak najszybciej bo nav zabiera pieniądze za jedno od 1.04. 2016. Ja już im oddałem i dużo innych osób. Teraz biorę na jedno dziecko w Polsce, a na drugie w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(pipip)
Wiking
Mi w Norwegii, nie dość że nie przyznali barnetrygd na drugie dziecko (mam dwójkę), to ponieważ w Polsce teraz płacą więcej niż w Norwegii to nawet odliczają mi tą różnicę z zasiłku na pierwsze dziecko (dostaję 912kr zamiast 970kr).
Dodatkowo straciłem zasiłek za 10 miesięcy (bardzo dużo pieniędzy!) ponieważ przez te 10 miesięcy czekałem na rozpatrzenie wniosku z NAV. NAV przysłał decyzję odmowną, więc złożyłem wniosek o 500+ w Polsce. Ale że w Pl nie wypłacają zasiłku wstecz, to jestem te 10 miesięcy stratny. Wniosek jest rozpatrywany w Pl już 5 miesięcy. Zobaczymy.
Proponuję wszystkim składać w Pl wniosek od razu na wszystkie dzieci, pomino że z góry wiadomo że na 1-sze się niedostanie. Taka odmowna decyzja na 1-sze dziecko bedzie potrzebna do NAV żeby czasem nie zabrali Barnetrygd na pierwsze też.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty
Stały Bywalec
Czy jest szansa odzyskac pieniadze w Polsce za te miesiace ,ktore NAV nakazalzwrocic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
miti35 napisał:
Czy jest szansa odzyskac pieniadze w Polsce za te miesiace ,ktore NAV nakazalzwrocic?
Zasiłek 500+ w Polsce w takiej sytuacji powinien zostać zwrócony do momentu, w którym osoba zainteresowana powinna pobierać świadczenie w Polsce, nawet od 01.04.2016.

Więcej informacji: www.multinor.no/zasilek-na-dzieci/zasilek-rodzinny.html
Zgłoś wpis
1 Post

()
Wiking
Można odzyskać " 500 + " wstecz , aż od 1 kwietnia 2016 roku . Chętnie pomogę w tej sprawie. dariusz.oslo@gmail.com
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok