Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
chart napisał:
dar1982 napisał:
Skomentuje to tak: Arbeidstilsynet. Od pierwszego dnia mieli by pozamiatane.

To są dwie Norwegi ja byłem w Inspekcji pracy .Wrażenie jak dla mnie ,
Monty Python - Ministerstwo Głupich Kroków ,albo oddział . Pani po wysłuchaniu mnie ,obejrzeniu dokumentów ,stwierdziła że pracodawca łamał przepisy i prawo .I z uśmiechem stwierdziła no dobrze ,Ale po co pan tu właściwie przyszedł .Cycki miałem na podłodze .Odpowiedziałem że po niej następny będz.ie adwokat Zrobiła ksera coś sobie popisała ,i tak czekam już prawie miesiąc .

Jednymi słowy, sam sobie strzeliłeś w stopę, zapominając iż w norwegi, obowiązuje coś takiego jak referencje, nie tylko te na piśmie, ale również i te nieoficjalne telefoniczne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Kuze napisał:
Nie ma co się dziwić, że ludzie chcą pracować w cywilizowanych warunkach. Niestety jak pokazuje powyższy przykład nawet w kraju cywilizowanym zdarza się dziadostwo. Zdjęcia dołączone są wykonane w polskim zakładzie pracy w Trzciance koło Piły.

.
I co z tego, że jeździ bryką za 200 tys.
Czy to On tak "obsrał" ten kibel oraz ściany, oraz wymontował wszystko co się przydało do domu.
To on nawalił śmieci w kąt kibla, jak robole dbali to i tak mają.
Jak można korzystać z takiego przybytku nie dbając indywidualnie o jego czystość.
A może za każdym wyjściem robola, miał wchodzić i pucować, by następny brudas miał co robić na złość szefowi.
Kiedyś widziałem podobny kibel, na warsztacie samochodowym i uwierz, tak naprawiali jak mieli w kiblu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
Poszedłem dopiero po roku ,może za zbyt długo czekałem .Też zależało mi na znalezieniu pracy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec
Kuze napisał:
Nie ma co się dziwić, że ludzie chcą pracować w cywilizowanych warunkach. Niestety jak pokazuje powyższy przykład nawet w kraju cywilizowanym zdarza się dziadostwo. Zdjęcia dołączone są wykonane w polskim zakładzie pracy w Trzciance koło Piły. De facto firma eksportowała za duże pieniądze swoje wyroby do Belgii a szef jeżdżąc autem za 200 tyś nawet nie chciał słyszeć o czymś takim jak domestos a o spłuczce nie było mowy. Mobbing był na każdym prawie kroku a wypadki dość często się zdarzały. Oszuści i krętacze to zmora polskiego pracownika i nie ma co się dziwić, że niestety, ale ludzie do godnej pracy wyruszają w świat. Przykre, że niestety nawet w Norwegii ludzi się wykorzystuje





No tak. Wszystko fajnie, tylko to chyba nie ten dyrektor tam sral tylko Ty A fe.....ja bym posprzatal po sobie. Po krowiemu ale bym posprzatal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Przy każdym urzedzie miasta w NO jest prawnik za darmo / porady..... wystraczyło zasięgnąc porady i zgłosić sprawe..... a urlopu należy sie tak jak i w Polsce proporcjonalnie do przepracowanego czasu i po okresie określonym przepisami chyba że na umowie było inaczej....Nieznajomośc prawa nie zwalnia od ponoszenia jego konsekwencji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Krowa napisał:
Kuze napisał:
Nie ma co się dziwić, że ludzie chcą pracować w cywilizowanych warunkach. Niestety jak pokazuje powyższy przykład nawet w kraju cywilizowanym zdarza się dziadostwo. Zdjęcia dołączone są wykonane w polskim zakładzie pracy w Trzciance koło Piły. De facto firma eksportowała za duże pieniądze swoje wyroby do Belgii a szef jeżdżąc autem za 200 tyś nawet nie chciał słyszeć o czymś takim jak domestos a o spłuczce nie było mowy. Mobbing był na każdym prawie kroku a wypadki dość często się zdarzały. Oszuści i krętacze to zmora polskiego pracownika i nie ma co się dziwić, że niestety, ale ludzie do godnej pracy wyruszają w świat. Przykre, że niestety nawet w Norwegii ludzi się wykorzystuje





No tak. Wszystko fajnie, tylko to chyba nie ten dyrektor tam sral tylko Ty A fe.....ja bym posprzatal po sobie. Po krowiemu ale bym posprzatal.

Polak u siebie w Ojczyźnie ma być sprzątaczem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
kamil75 napisał:
tylko debile mysla ze w norwe jest jak u Pana Boga za piecem
ten kraj jest tak chujowy ze szok

Kraj dla odważnych i zaradnych.
Ty jakoś sobie dajesz radę i to niezgorzej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
patrycja3
(patrycja3)
Wiking
gabriel kapus,klamca i zlodziej znowu wkurwia ludzi na forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Maciek Proszek
(MaciekProszek)
Wiking
Znam tą agencje, treść umowy polega na tym żeby zarobić na twoim karku ale w razie w nie będą za ciebie reczyc i jeszcze karę masz zapłacić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
6e6 napisał:
wiesz joseph...ale tu jest nutka prawda, generalnie jesli chodzi o prawo pracy i przestrzeganie to w Norwegii jest duzzzzo gorzej niz w polsce. Jakbys komus nie zaplacil w pl to by cie do lasu wywiezli a tutaj wszystko dobrze. Pozatym moze ty nie trafiles tak swietnie ale Norki sa mistrzami w oszukiwaniu. Ja ise nie gdy bym nie spodziewal jak przyjezdzalem do norwegii ze tu moze byc duzo gorzej niz w PL
------
Bo w Norwegii nie ma lasow....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok