Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

„Żona żyje, ja egzystuję”. Dzień z życia pendlera - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu „Żona żyje, ja egzystuję”. Dzień z życia pendlera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
Tekst w konwencji " Pan Balcer w Brazylii" czyli jak maly Jasio wyobraza sobie zycie na emigracji zarobkowej.... Kto tworzy te quasipublicystyczne matrixy??? To opisy z lat 70tych. Dzis gdy w sekunde mozna skontaktowac sie z rodzina, gdy w godz. mozna byc na lotnisku i za funt klakow po kolejnej godzinie byc w kraju... takie lzawe historyjki conquistadorow ekonomicznych z Podlasia.
Napisze b. delikatnie, : szanowny Pendlerze, meczy Cie praca i pobyt w Norwegii?... to zbieraj bety i wypierdalaj do kraju. Innych slow nie znajduje....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Podlasie to Amerykę ubogaca
Tu to burki z trochę innych stron
Najgorszy sort co to na samym końcu się do emigrowania przybrał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
Glossa do artykulu: temat skadinad bardzo ciekawy, a na forum w tej chwili trwa bezcenna dyskusja pt. Ile nalezy placic Polakowi za mycie kibli. Jako weteran informuje, ze obsranie tego kibla przez Norwega kosztuje go 10 NOK.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Pawlus S
(Pawlus)
Wiking
Nie rozumie dlaczego piszecie tak bzdurne artykuly? Pokazujecie polakow ktory nic wiecej w zyciu nie widzi tylko PRACA po 12-14 godizn. Sam sobie jest winien ze zrobil z siebie "czarnucha" ktory tyle tyra i jeszcze jest nie zadowolony bo nie ma czasu kupic sobie termosu. Nie zal mi takich ludzi bo to jest wina tylko i wylacznie ich, mozna pracowac 37,5 h w tygodniu i zyc jak czlowiek isc do sklepu cos zobaczyc. Z drugiej strony smieszy mnie jak komus sie cos nie podoba to niech nie buduje willi w POLSCE na pokaz dla sasiadow tylko niech kozysta z zycia. Nie rozumie czemu nie pokazujecie ludzi ktorzy zyja tutaj normalnie, zweidzaja ciesza sie zyciem realizuja swoje cele i plany zyciowe i hobbistyczne, moze wtedy tak prostym ludziom otworzylo by oczy ze mozna zyc inaczej, a takie artykuly pokazuja tej wieskosci ze to jest normalne zycie i utwierdzaja ich w takim przekonaniu ze to jest normalne zycie. Nie zgadzam sie z tym poniewaz uwazam ze mozna zyc i realizowac sie w tym na co mamy ochote. Mysle ze pracujac 37,5 h tygodniowo mam zarobione mniej wiecej tyle samo pieniedzy co ten nieszczesny pan. Jednak trzeba takich ludzi uswiadamiac ze system norweski jest troche inny niz nasz i im wiecej pracujesz tym mniej zarabiasz. Informuje mu rowniez bo moze nawet tego nie wie ze EUROPRIS lub inne skepy w norwegii pracuja do 23 wiec moze sobie spokojnie kupic ten termos wracaja z pracy. Jednk moze wychodzi z zalozenia ze jest tu za drogi i lepiej nie pic kawy tylko oszczedzic 25kr i kupic sobie za to 12 zupek chinskich po 2 kr zawsze to taniej. Prosze piszcie o ludziach, ktorzy zyjat tutaj normalnie nie pokazujcie POLAKA i POLSKI w tak ciemnych stron. Jestesmy wartosciowymi ludzmi ktorzy kozystaja z zycia i ciesza sie nim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 51  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Pawlus S
(Pawlus)
Wiking
Nie rozumie dlaczego nie oddalem glosu na HEARTB a juz mi wyskakuje ze oddalem glos w kazdym razie ZDAGZAM SIE z TOBA HEARTB i nie rozumie czemu masz ujemne glosy w LIKE. POZDRAWIAM
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Pawlus S
(Pawlus)
Wiking
Pawlus napisał:
Nie rozumie dlaczego piszecie tak bzdurne artykuly? Pokazujecie polakow, ktorzy nic wiecej w zyciu nie widzi tylko PRACA po 12-14 godizn. Sam sobie jest winien ze zrobil z siebie "czarnucha" ktory tyle tyra i jeszcze jest niezadowolony bo nie ma czasu kupic sobie termosu. Nie zal mi takich ludzi, bo to jest wina tylko i wylacznie ich, mozna pracowac 37,5 h w tygodniu i zyc jak czlowiek isc do sklepu cos zobaczyc. Z drugiej strony smieszy mnie jak komus sie cos nie podoba to niech nie buduje willi w POLSCE na pokaz dla sasiadow tylko niech korzysta z zycia. Nie rozumie czemu nie pokazujecie ludzi ktorzy zyja tutaj normalnie, zweidzaja ciesza sie zyciem realizuja swoje cele i plany zyciowe i hobbistyczne, moze wtedy tak prostym ludziom otworzylo by oczy ze mozna zyc inaczej, a takie artykuly pokazuja tej wieskosci ze to jest normalne zycie i utwierdzaja ich w takim przekonaniu ze to jest normalne zycie. Nie zgadzam sie z tym poniewaz uwazam ze mozna zyc i realizowac sie w tym na co mamy ochote. Mysle ze pracujac 37,5 h tygodniowo mam zarobione mniej wiecej tyle samo pieniedzy co ten nieszczesny pan. Jednak trzeba takich ludzi uswiadamiac ze system norweski jest troche inny niz nasz i im wiecej pracujesz tym mniej zarabiasz. Informuje go, rowniez bo moze nawet tego nie wie ze EUROPRIS lub inne skepy w norwegii pracuja do 23 wiec moze sobie spokojnie kupic ten termos wracaja z pracy. Jednk moze wychodzi z zalozenia ze jest tu za drogi i lepiej nie pic kawy tylko oszczedzic 25kr i kupic sobie za to 12 zupek chinskich po 2 kr zawsze to taniej. Prosze piszcie o ludziach, ktorzy zyjat tutaj normalnie nie pokazujcie POLAKA i POLSKI z tak ciemnych stron. Jestesmy wartosciowymi ludzmi ktorzy korzystaja z zycia i ciesza sie nim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 55  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
Nie zajmuja mnie dylematy grupy, ktorej de nomine przysluguje status PENDLER. Kazdy z jej czlonkow rozwiazuje je jak makaron : w sposob jajeczny lub bezjajeczny.
Martwi mnie jednak drastycznie rosnaca liczba Polakow o statusie PENER. Co bedzie po ewentualnym Brexit?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jan kaczmarek
(antychryst)
Wiking
Boże nieistniejący...kocykiem nóżki i piwko?
No po prostu żyć nie umierać.
Gdzie w Polsce miałbyś kocyk do piwka?
Kościółek odwiedź i do Bozi powzdychaj,może będzie ci lepiej na duszy dziadu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
chart
(chart)
Początkujący
ten artykuł powinien nosić tytuł "Życie Charta"

którego charta masz na myśli .Tego że słynnej powieści gdzie jest opisany świat dumnych wikingów , i chartów do ciężkiej pracy .Czy mnie obecnie bezrobotnego , nadwyrężającego Norweski system socjalny .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok