Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Trondheim lepsze niż Oslo? - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Trondheim lepsze niż Oslo?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Nie rozumiem skąd zdziwienie, że Oslo znalazło się niżej i to dramatycznie niżej w rankingu niż Trondheim? Przecież prawdziwa Norwegia to takie właśnie miasta jak Trondheim czy Bergen... Setki lat historii, osiągnięć, sukcesów, ogólnoświatowa rozpoznawalność, wspaniałe zabytki... A co to takiego Oslo?

No co to jest Oslo, pytam się...

No na pewno nie Norwegia. To miasto w którym typowe cechy Norwegów czyli uczciwość, rzetelność, dotrzymywanie umów, rozsądek nie sa podstawą do tego aby uzyskać opinię rozsądnego i godnego szacunku człowieka, tylko wręcz przeciwnie: naiwnego głupka. W całej Norwegii takie rzeczy to tylko w Oslo. To miasto, gdzie Norweg, właściciel firmy, już na etapie podpisywania umowy kombinuje, jak by tu się z niej nie wywiązać. To miasto gdzie po ulicach chodzi mniej Norwegów niż emigrantów, a taksówki ze śniadymi kierowcami potrafią ci nawet na przejściu dla pieszych przejechać po palcach - wypisz wymaluj jak w Warszawie. Przy czym w Warszawie ulice po których te taksówki jeżdżą nie są tak koszmarnie dziurawe i zaśmiecone. Oslo to miasto w którym praktycznie nie ma co obejrzeć - bo i niby skąd pomniki historii w mieście które -wybaczcie- żadnej historii w porównaniu z takim Trondheim czy Bergen nie posiada. Nawet nazwa tego miasta jest nowością.
To miasto w którym norwescy socjologowie biją na alarm, że młodzi norwescy mężczyźni, zwłaszcza z tych bogatych zachodnich dzielnic są -to dokładny cytat- w większości przypadków metroseksualni w stopniu wysoce niepokojącym.

Jeśli ktoś chce poznać Norwegię, to oczywiście że powinien pojechać do Bergen czy Trondheim, a Oslo obchodzić szerokim łukiem. Bo Oslo, pomimo że jest stolica Norwegii nie jest w moim przynajmniej odczuciu miastem typowo norweskim. Wszystko to co można złego powiedzieć o Norwegii jest skumulowane właśnie w Oslo.

To taki Nowy Jork przełomu XIX i XX wieku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
W Oslo sie mieszka, jak sie musi.
Mozna w Oslo zamieszkac jak sie studiuje, jest sie ministrem lub jak sie ma dom w duzej odleglosci od centrum.
A najlepiej to wyprowadzic sie do Paryza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
DorHan napisał:
W Oslo sie mieszka, jak sie musi.
Mozna w Oslo zamieszkac jak sie studiuje, jest sie ministrem lub jak sie ma dom w duzej odleglosci od centrum.
A najlepiej to wyprowadzic sie do Paryza.


Paryż...

W Paryżu czułem się jakbym mieszkał w hali głównej odlotów na lotnisku. To już z dwojga złego wolę Oslo. Naprawdę.

Chyba nie jestem romantyczny.

Po mimo iż liczę dni do chwili,że będę biznesowo na tyle zorganizowany i okrzepnięty, aby móc wyprowadzić się z Oslo i jedynie wpadać tu na 2-3 dni w tygodniu.

PS. Jak tęsknisz za Paryżem, to zapraszam do Oslo, na Gronland...
PS. Zresztą, Paryż bez Ciebie jest dla mnie niczym...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(kat1999)
Wiking
nie cierpie Trondheim, wstretne depresyjne ponure prowincjonalne
miasteczko..mozna tam umrzec z nudów, centrum obejdziesz w 15 min, w tym masz dwie głwone ulice, katedre i wieże tyhold..wielkie haloo..a tak poz atym to nuda straszliwa...;///niepolecam..do zamieszkania na stałe?nigdy..
wspolczuje mieszkancą..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(kat1999)
Wiking
głowne ulice i mieszkańcom..sorry za literówki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
kat1999 napisał:
nie cierpie Trondheim, wstretne depresyjne ponure prowincjonalne
miasteczko..mozna tam umrzec z nudów, centrum obejdziesz w 15 min, w tym masz dwie głwone ulice, katedre i wieże tyhold..wielkie haloo..a tak poz atym to nuda straszliwa...;///niepolecam..do zamieszkania na stałe?nigdy..
wspolczuje mieszkancą..


Małe jest, bo jest małe, bo to jest właśnie Norwegia.
Kraj, w którym wszystkich mieszkańców jest tyle, co realnie przebywa w aglomeracji warszawskiej.
Powiem więcej, Norwegia to taki kraj, że mieszka w nim mniej Norwegów niż w USA.
No ale to jest Norwegia. Po to tu przyjeżdżasz i się osiedlasz, żebyś mogła WŁAŚNIE wszędzie dojść w 15 minut.

Jak ktoś lubi inaczej, to wyprowadza się do Paryża czy Nowego Jorku.
Ja mam już dosyć, dlatego zostałem w Norwegii na stałe.
Bo mi się tu podoba.
Bo w dużym mieście mogę wszędzie dojść na piechotę w 15 minut.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(kat1999)
Wiking
OO kot..jaki fajny kot.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ano fajny, tylko szkodnik zatracony, psotnik niedościgły i leń śpioch gnuśny, nadto: nieumiarkowany w pożeraniu wszystkiego. Ale to mój kochany kocik. Potrójnie norweski, bo raz: stąd pochodzi. Dwa: rasa - norweski lesny. Ale przede wszystkim po trzecie: data urodzenia to 17 maj!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
WujekJanek napisał:
Ano fajny, tylko szkodnik zatracony, psotnik niedościgły i leń śpioch gnuśny, nadto: nieumiarkowany w pożeraniu wszystkiego. Ale to mój kochany kocik. Potrójnie norweski, bo raz: stąd pochodzi. Dwa: rasa - norweski lesny. Ale przede wszystkim po trzecie: data urodzenia to 17 maj!!!


Moj Troll tez urodzil sie w maju. Jest szefem w domu i dobrze sie z tym czuje.
Nasze koty sa tej samej rasy i podobnego charakteru.

Koty gora. Lubie indywidualistow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok