Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Barnevernet zawodzi swoich podopiecznych - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Barnevernet zawodzi swoich podopiecznych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
Barnevernet
Rozpędzić hołotę.
Albo lepiej rozstrzelać pracowników.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
85 Postów
Dominika P
(cukulinka)
Początkujący
Więź dziecka z rodziną a zwłaszcza z rodzicami jest naturalnym zjawiskiem tak oczywistym, że formułowanie prawa dziecka do rodziny wydawałoby się zbędne.
W razie trudności w należytym wypełnianiu przez rodzinę funkcji względem dziecka, pomoc należy najpierw kierować do rodziny. Umieszczanie dziecka poza jego rodziną naturalną powinno być środkiem ostatecznym, gdy rodzice zagrażają dziecku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(EwelinaJ)
Wiking
Boże ....Zabierać wiedza jak a co dalej?...śmierć dziecka?....zabojstwo...przeciez to nie mieści sie w głowie ..Kontrolują rodziny dzieci(rodzicow)...a gdzie kontrola rodziny zastępczej tego dziecka!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
,,Aftenposten,, z 2011 pisało o odbieraniu dzieci i umieszczaniu ich w rodzinach zastępczych gdzie były wykorzystywane seksualnie ,,Misbrukt mens de var under barnevernets omsorg ,, 52 dzieci było wykorzystane seksualnie w rodzinach zastępczych. Na youtube jest film ,,Legal kidnaping ,,zamieszczony przez młodą Norweżkę której zabrano dziecko zdesperowana dzwoni o pomoc do Białego Domu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Nie wiem, co kieruje piszacych tutaj na temat BV. Jest tutaj kreowana atmosfera grozy, spisku i niemalze sil nadprzyrodzonych.

Prawda lezy posrodku, ale trzeba zechciec zapoznac sie z wypowiedziami osob, ktore faktycznie maja kontakt z BV.

Z racji mojego zawodu wspolpracuje czasami z BV. Poniewaz mieszkam tutaj dlugo, to i moja wspolpraca jest dluga. Nie moge sie wypowiedziec o absolutnie wszystkich sprawach, bo jest to niemozliwe, ale o sprawach w ktorych ja uczestniczylam, moge zabrac glos.

W wojewodztwie, w ktorym ja mieszkam, w BV sa zatrudnione osoby o wyksztalceniu pedagogicznym oraz socjonomowie. Sa to osoby zaangazowane, odpowiedzialne i kierujace sie dobrem dziecka. Moze wzbudzi to w niewiernych i lepiej poinformowanych niedowierzanie, ale sa to fakty zktorymi ja sie zetknelam.

Przemilczane sa a stronach MN fakty pomocy rodzinie, jakiej udziela BV: dofinansowywanie przedszkoli, SFO i innych zajec rozwijajacych. Finansowanie wyjazdow wakacyjnych, zajec pozaszkolnych itp.

Rozmowy rozwiajajace z rodzicami, veiledning, wspolpraca z wieloma etatami w sprawie pomocy rodzinie, dom „odciazajacy“ np. dwa razy w miesiacu, kontakt „odciazajacy“, grupy rodzicow itp.

Celem BV nie jest odbieranie dzieci rodzicom. Jest to ostateczne rozwiazanie. Ja sie nigdy nie spotkalam z tym. To tez jest fakt.

Nie znaczy to, ze odbieranie dzieci nie istnieje. Kazda utrata dziecka jest tragedia dla rodzica, ale nie zawsze jest to tragedia dla dziecka. W wielu wypadkach jest to stworzenie dla dziecka nowej szansy na lepsze zycie. Sa wypadki, kiedy dziecko same chce umieszczenia go w innej rodzinie. Powody sa rozne, ale BV ma obowiazek wysluchania dwoch stron.

W mediach sa opisywane przypadki drastyczne, o tych pozytywnych nikt nie pisze. Podobnie jest z opisywaniem przypadkow niewyjasnieonej albo podejrzanej smierci w szpitalu. Wszystko co zle, ma duza prase.
Dobre uczynki, dobre dzialania i sloneczne historie nie wzbudzaja zaintersowania czytajacych. Wojna tez sprzedaje sie lepiej niz pokoj. Ale to tak juz na marginesie.

Dlatego tak latwo wyrobic sobie zdanie podbudowane negatywnymi przykladami z np. prasy.

W ktorejs wypowiedzi padlo zdanie „dzieci naleza do rodzicow, nie do BV“

Stwierdzenie, ze „dzieci naleza do rodzicow“ jest dla mnie wstrzasajace. Dzieci nie sa niczyja wlasnoscia ( byloby to niewolnictwo ). Dzieci sa samodzielnymi jednostkami, ktore sa pod opieka rodzicow. Zadaniem rodzicow jest dobre wychowywanie dzieci, prowadzenie ich przez pewien okres zycia, przekazywanie im dobrych wzorcow i wartosci, dbanie o ich rozwoj fizyczny i psychiczny.

Wg mnie posiadanie dzieci nie powinno byc ogolnym „dobrem“ przystepnym kazdemu.Nie kazdy nadaje sie na odpowiedzialnego i dobrego rodzica. Wielu rodzicow nie nadaje sie jako „wychowawcy“ swoich dzieci
Bulwersujace zdanie, ale opieram ta wypowiedz na wielu obserwacjach wlasnych, doswiadczen z pracy oraz przekazan mediow.Dzieci sa bezbronnymi istotami i nie wiedza jakie sa normy wychowawcze w innych rodzinach. Jezeli sa bite i ponizane w domu, przyjmuja to jako standard.

Trzeba miec odwage, aby zwrocic rodzicowi uwage, ze nieodpowiednio wychowuje swoje dzieci. Nieodpowiednie wychowanie to ponizanie, kary/grozby kar fizyczne i znecanie sie psychiczne.

Wiele osob przechodzi obok tego obojetnie, wychodzac z zalozenie, ze to nie jego problem.

Zwrocenie uwagi instytucji panstwowych na ten fakt jest traktowane jako donosicielstwo.

Donosicielem jest wiec osoba, ktora jest wrazliwa na los innych: los krzywdzonych dzieci, krzwdzonej sasiadki czy los krzywdzonych zwierzat ( ale to juz inny temat)

Slowo “donosiciel” kojarzy sie ze zlem, ale czy naprawde tak jest?

Moze trzeba sprobowac owego “donosicielstwa” gdy zaniedbane, glodne i pobite dzieci biegaja na ulicy. Gdy sasiadka krzyczy i placze o pomoc. Gdy sasiad katuje swojego psa, kota czy konia.

Czasami takie „donosicielstwo“ moze uratowac zycie. Zostawiam to sumieniu kazdego z osobna.

Ja obok tego nie przechodze obojetnie. I z racji etyki zawodowej i jako wrazliwy czlowiek.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
widze ze polonorki w bv pracuja
czym sie rozni socjonom od socjologa
tym czym psychopata od psychologa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów

(crow)
Nowicjusz
Uzupelniajac:

Privatpersoner har et moralsk ansvar for å melde fra, men ikke et juridisk ansvar, slik offentlig ansatte har.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów

(crow)
Nowicjusz
crow napisał:
Uzupelniajac:

Privatpersoner har et moralsk ansvar for å melde fra, men ikke et juridisk ansvar, slik offentlig ansatte har.


Nie trzeba w barnevernet pracowac zeby znac prawo. A swoja droga to zadziwiajace jest jak potrafimy pilnowac prawa jak tylko chodzi o to zeby miec z niego korzysc. O swiadczenia z NAV to jak psy walczymy powolujac sie na prawa i zarzadzenia Ale jak trzeba sie stosowac do prawa to znajomosc jego znika w zastraszajacym tempie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok