Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Norweskie zasiłki utrzymują polskie rodziny - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Norweskie zasiłki utrzymują polskie rodziny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Damian Rogalewski
(ELMAJOR)
Wiking
Panie Wiborg!
Jaki koszt poniosło państwo norweskie w związku z naszym wykształceniem, opieką zdrowotną, świadczeniami dla naszych rodziców itd. zanim przyjechaliśmy budować ten kraj często za najniższą krajową ???
Przez długie lata napychamy kasą kieszenie Norwegów wynajmując mieszkania za chore stawki próbując naciułać na wkład własny by kupić własny kąt. Mimo tego że spłata kredytu wychodzi taniej niż wynajmowanie, przeważnie dostajemy w banku blachę i wymaga się od nas nie wiadomo jakiego zabezpieczenia.
Część z nas wyjedzie do Polski przed osiągnięciem wieku emerytalnego i będzie im przysługiwał co najwyżej dodatek do polskiej emerytury.

W którym miejscu leży ta niesprawiedliwość panie Wiborg ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Polecam część dotyczącą wkładu ekonomicznego Polaków w gospodarkę Norgwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Beata M
(aga113)
Wiking
Polak byl zawsze do kopania w cztery litery, Nauka jezyka na swoj koszt, stawka najczesciej minimalna ale za to wymagania jak od fachowcow, zadnych ulg, przywilejow. A jaki jest koszt utrzymania azylantow, obawiam sie ze w tym jest problem i trzba komus zabrac zeby innym dac. My polacy sie nie postawimy, ale jak tylko ciapatemu krzywda sie dzieje to prawie cala Norwegia murem za nim. A gazety az pieja jak to zle sie dzieje ich "gosciom" Przykre
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
jak ciapata w pracy na ring vikar sie obijala i nie dostala wiecej zlecen to zaraz do zakladu dzwonil konsul pakistanu z pytaniami dlaczego ona nie ma wiecej pracy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Dariusz Paśniewski
(daropanda)
Wiking
co do filmiku...uważam ,że powinni obejrzeć go WSZYSCY Norwedzy, którzy mają nam coś do zarzucenia!! z politykami na czele!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Może przeczytają to Ci którzy jeszcze nie do końca uważają że Norwegia czy inny kraj w którym pracuje i żyje wielu Polaków jest "be" bo wiem że Ci o wyrobionym już zdaniu i tak się nie zastanowią. Nie mogę zrozumieć dlaczego, na jakiej podstawie przyjeżdżając do obcego kraju uważasz że cokolwiek ci się należy???Zanim wyjedziesz siedź na dupie i ucz się języka, a nie wymagasz darmowych dla ciebie kursów na koszt państwa, poświęć czas, energię, wysil się trochę żeby zdobyć wiedzę o kraju do którego jedziesz ale trochę głębiej nie na zasadzie jednego pytania na przypadkowym forum, albo bo Zenek powiedział a on już 6 mcy tam siedzi. Doskonal swoje umięjętności ZANIM wyjedziesz a nie potem beczysz że masz najniższą krajową...Jak nie to kształć się po przyjeździe żeby awansować albo zmieniać stanowiska a nie dalej beczysz. Na jakiej podstawie kraj ma płacić zasiłki na dziecko mieszkające z matką czy ojcem w Polsce??Mają płacić za błędy polskiego systemu ( tak jest chory i wszyscy to wiemy) ? To żenujące.Może mnie ktoś oświeci, przekona. Nie czuję się kopana w 4 litery i nie sądzę że startowałam z lepszych pozycji niż inni. A może mam szczęście? Nie. Dostaje po dupie od życia jak cała reszta. Robię swoje i walczę o moje prawa innymi metodami niż pretensje o to że azylant ma lepiej.
Nie mam tego w zwyczaju żeby wylewać swoje złości, ale tu muszę bo jedną z cech najbardziej mnie irytujących jest ROSZCZENIOWA POSTAWA! Co chwilę słyszę albo czytam "mądrości" jednego czy drugiego obcokrajowca i wiecie co? Może od 2% usłyszałam że jest ok. Fajnie byłoby posłuchać jak jest pięknie. Każdy wyjechał z Polski mając inne powody. Mam wrażenie że ci wiecznie narzekający, krytykujący wszystko i wszystkich, z zerowym szacunkiem do miejsca i ludzi nigdzie nie dali by rady i ZAWSZE i WSZĘDZIE byłoby wszędzie wokół nich tylko gówno. Ich sprawa nikt nic na to nie poradzi, ale przykro że wygłaszają swoje debilizmy (dla mnie) tak często i głośno.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Jakub Z napisał:
jak ciapata w pracy na ring vikar sie obijala i nie dostala wiecej zlecen to zaraz do zakladu dzwonil konsul pakistanu z pytaniami dlaczego ona nie ma wiecej pracy
a jak tu polski biznesman wypisuje, że polski pracownik to świnia i takiego więcej nie zatrudni
bo w pracy kradnie się obija i nieświeży jest
i przez taką polskie świnie potracił wiele kontraktów
to co z nim zrobić
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
. Na jakiej podstawie kraj ma płacić zasiłki na dziecko mieszkające z matką czy ojcem w Polsce??Mają płacić za błędy polskiego systemu ( tak jest chory i wszyscy to wiemy) ? To żenujące.Może mnie ktoś oświeci, przekona.

rownosc ludzi wobec prawa

na tej samej zasadzie dlaczego Polak ma placic takie same podatki jak norweg
przeciez norwegia nie zainwestowala w niego nawet koronki przez ostatnie 20 lat
a korzysta z jego wyksztalcenia i doswiadczenia

Polak nie moze sobie odliczyc tak jak norweg dojazdow do przedszkola szkoly od podatku
bo ma dziecko w Polsce
jego dzieci nie dostaje darmowego dentysty, lekarza ,szpitala ,ksiazek do szkoly, biletow na autobus do szkoly

a ty mi wytlumacz Na jakiej podstawie Statoil i 100 innych norweskich firm nie placi Polsce podatkow PIT ,CIT ,VAT i akcyzy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
Jakub Z napisał:
jak ciapata w pracy na ring vikar sie obijala i nie dostala wiecej zlecen to zaraz do zakladu dzwonil konsul pakistanu z pytaniami dlaczego ona nie ma wiecej pracy
a jak tu polski biznesman wypisuje, że polski pracownik to świnia i takiego więcej nie zatrudni
bo w pracy kradnie się obija i nieświeży jest
i przez taką polskie świnie potracił wiele kontraktów
to co z nim zrobić
po ile ropa jazwinski
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok