Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
kristofer kowalski Elżbieta Halinowska Piotr Gawrys (4847 niezalogowanych)
25 Postów
iga klaptocz
(edgar)
Wiking
mam pytanie, jeżdżę autem na polskich blachach ponad rok ale nie jestem jego właścicielką tylko współwłaścicielką. Główny właściciel jest w na stale w Pol.
Co mi grozi jak mnie złapią???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów
Irek Stolarski
(IrekStolarski)
Nowicjusz
Witam serdecznie.Właśnie dotchnęło mnie szczęście i Toll zarekwirował mi samochód na polskich tablicach i mogę tylko dodać że za Forda Fokusa C-Maxa 2004 rok wyliczyli mi 80500nok.Jeżdżąc polskim autem ty i rodzina nie może mieć norweskiego numeru personalnego i umowy o prace na czas nieokreślony!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Tomasz Wójcik
(librat)
Wiking
Witam.
Mój przypadek jest taki: Pracowałem w Norwegii z umową na stałe od marca 2005 do kwietnia 2007. W okresie tym miałem samochód kupiony w Norwegii i tu zarejestrowany. W maju 2007 samochód sprzedałem i wróciłem do Polski, przebywałem tam do października 2008, wtedy przyjechałem z powrotem do Norwegii. Od 13.10.2008 pracuję, mam umowę na 6 miesięcy prøvetid, czyli do 13.04.2009. I teraz pytanie, czy mogę jeździć samochodem zarejestrowanym w Polsce, i ewentualnie jak długo?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
monika rustad
(monikafelix)
Wiking
witam.w styczniu 2008r.dostałem pierszą umowę na czas określony.w maju otrzymałem nr personalny a obecnie jestem zatrudniony w innej firmie na czas określony 6.mcy.w grudniu wysłałem prośbę o przedłużenie pozwoleniana na dalsza jazdę na polskich nrach.teraz otrzymałem pismo wraz z giro na 40000nok i zakaz używania samochodu. naliczyli mi karę od maja ub.roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
wojtek klos
(aha)
Wiking
witam mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec jak to jest , mam umowe na czas nieokreslony i pozwolenie na prace na 5 lat ale do polski jezdze systematycznie co 5 tygodni na okolo 3 tygodnie i mam to dokumęty czyli bilety i czy faktycznie musze zmienic numery rejestracyjne na numery norweskie , i dodam ze nie mam stalego adresu zameldowania w norwegi tylko w polsce i mam na to dokumety przetlumaczone dziękuje i POZDRAWIAM.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
A ciekawe co z polskim autem po 1-maja czy przepisy dotyczace aut tez sie zmieniaja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krzysztof Stavanger)
Wiking
Witam serdecznie mam pytanko.
Dziewczyna jest wspolwlascicielka Samochodu osobowego a chcieli bysmy go sprowadzic do Norwegii. Dziewczyna moze go uzytkowac ale jakie musimy spelnic warunki bym mogl i ja uzytkowac ten samochod.
w Norwegii jestem od Wrzesnia 2008 roku i wiem ze moge tylko do roku czasu uzytkowac Auto zarejestrowane w Polsce.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Artur Wysocki
(Spartaccus)
Wiking
czy tak samo jest z autem na angielskich blachach?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(berge2000)
Wiking
dzień dobry pracuje jako tłumacz na policji i w odpowiedzi na twoje pytanie informuje cie że jedynym dowodem podróży do polski może być bilet promowy , lub kwit z autostrady imienny, panowie z tollvestu nie są głupi . A jeśli chodzi o samochód po 2 latach jeśli trafisz na kontrole zwykłą tollvestu {jakąkolwiek} na granicy lub promie zapłacisz cło + kare za opłaty które byś i tak zapłacił mając norweski samochód . Na dłuższą metę omijanie przepisów się nie opłaca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty
Stały Bywalec
a jezeli bede zjezdzal do Polski 4 razy do roku ,a bede mial mial auto na polskich blachach dluzej niz 2 lata to czy bede go wtedy uzywac legalnie?Slyszalem ze mozna sie starac o dopuszczenie do ruchu jezeli moja zona i dzieci sa zameldowane w Polsce.Czy jest to prawda?Posze o odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok