Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

8 Postów
Wiking
Jeśli chodzi o płatność za drogi, czy lepiej się zarejestrować w systemie, płacić na bramkach czy jechać i poczekać aż opłata przyjdzie pocztą (podobno bez dodatkowych kosztów ) bo podobno i tak przyjdzie? Co sprawdzi się najbardziej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
277 Postów
Myślę, że nie warto zawracać sobie głowy formalnościami przy zalatwianiu kostki do automatycznego opłacania bramek.
Natomiast jeśli chodzi o piękno Norwegii to na wysokości Trondheim jest w grudniu jako tako jasno od 9.30 do 14.30, dalej na północ słońce nie wschodzi w tym okresie wcale. Ja wybrałbym się latem, ale szanuje postanowienie. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(freewoman)
Stały Bywalec
Nie wiem jakby zareagowal rodowity Norweg, jezeli piszesz do Polakòw cyt:"do 'Waszej' Norwegi" mysle, ze zaden Norweg nie chcialby Ciebie wpuscic do swojego wlasnego kraju..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
Hej, naturalnie masz rację, zakładam, że Norwegia latem jest piękna, ale zapewne okropnie zatłoczona, chciałbym porobić zdjęcia bez stresu, że kolejna wycieczka z Torunia wychodzi z autokaru i będzie się godzinę plątać po kadrze Po za tym wybieram się tam na Sylwestra, zatem najlepiej chyba pod koniec grudnia Już nie wspomnę, że od lat moim marzeniem jest zobaczyć i może uda się zrobić zdjęcie zorzy polarnej, a z tego co wiem przełom grudnia i stycznia w Norwegii to najlepszy czas
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
To chyba nie temat tego postu, ale dziękuję za Twój komentarz
Gdyby natomiast jakiś Anglik, Brazylijczyk, Francuz czy Japończyk powiedział, że bardzo dobrze się czuje w "swojej Polsce", którą kocha, traktuje jak druga ojczyznę, płaci podatki i pracuje na jej rozwój to chyba nie miałbym z tym większego problemu, a wręcz przeciwnie, zatem zakładam, że i żaden Norweg nie będzie miał nic przeciwko i mi za złe... Oby...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
napisał:
Cześć
Wybieram się w grudniu autem do Waszej pięknej Norwegii, tak aby Sylwestra spędzić na Nordkapp. Po drodze mam kilkanaście punktów do zwiedzenia i chciałbym zapytać jak drogi w Norwegii, czy muszę zakładać opony z kolcami czy wystarczą zimowe? Może ktoś z Was dysponuje jakąś www z siecią stacji benzynowych? Za wszelkie porady będę zobowiązany, a może też uda się z kimś spotkać w trakcie tej podróży..? Do zobaczenia

Ale zajebisty pomysł! Mam nadzieję, że wrzucisz jakąś relację "po" ! Gps da radę jeśli chodzi o stacje benzynowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
Dziękuję Mam nadzieję, że pogoda jednak okaże się łaskawa i umożliwi mi zobaczenie przynajmniej części z tego co bym chciał. W Słowenii było pięknie, więc mam nadzieję, że i zdjęcie norweskiej zorzy polarnej uda mi się zrobić...

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1498 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
Udalo sie???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty

(Ideapad310)
Nowicjusz
pewno sie nei udalo, ciezko jechac po norwegii na zwyklych zimowkach bez kolcow, pewno sie rozbil albo skonczyl w rowie na europejskich zimowkach nieprzystosowanych do norweskich zalodzonych jezdzni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok