Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wykrywacz - Norwegia

Czytali temat:
Przemek P... Wojciech Lewandowski Monika Celińska Marek M Sternal Sławomir Natalia Stefanowicz Iga Iga Tomasz Moja Norwegia (751 niezalogowanych)
6 Postów

(5grushek)
Wiking
Witam, lata ktoś z piszczałką po lasach? Porsgrunn, Skien i okolice. z Chętnie spotkam się by pochodzić razem i wymienić doświadczenia. Jak ktoś zna ciekawe miejsca, to zapraszam do wymiany informacji. Mam wykrywacz. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Bogusz Roszkowski
(Deltree)
Wiking
Cześć Ja w PL dużo śmigałem z rutusem, ale tutaj jeszcze nie miałem okazji. W sumie ciekawa opcja, pytanie tylko gdzie dokładnie szukać. Może latem jak dzień będzie dłuższy można by robić takie wieczorne wypady z piszczałką, a na razie poszukać jakichś ciekawych map
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(5grushek)
Wiking
Hej, a jakim Rutusem śmigałeś? Mam kiepskie doświadczenia z Rutusem, ale każdy ma inne. Znam już kilka fajnych i obiecujących miejsc w okolicach Porsgrunn i Langangen. Co jakiś czas dowiaduję się o kolejnych, ale nie ma co gromadzić niepotrzebnej wiedzy - trzeba tam pojechać z osobą znającą teren. Sezon się zbliża, ziemia rozmarza, i nawet dziś byłem pokopać tak na przetarcie. W sumie same śmieci ale chodziło o ustawienie wykrywacza. Po latach próbowania różnych wynalazków preferuję najprostsze statyki bo dynamiki mnie dobijają. A dyskryminacja to jedna wielka ściema, jeszcze nikt nie wymyślił niczego skutecznego. Tak czy inaczej zapraszam na wykopki któregoś dnia Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Bogusz Roszkowski
(Deltree)
Wiking
Ze starszą proximką ze standardową cewką, wcześniej miałem jakiegoś chińskiego statyka, więc to była przesiadka jak z malucha do merca, ale i tak głównie na statyku nią szukam. Nie mam w sumie porównania, bo nic innego z wyższej półki nigdy w rękach nie miałem, ale najważniejsze jak wiesz wyczucie własnego sprzętu i dobre słuchawki. Wyciągałem nią naboje karabinowe z 60 cm w lesie, raz wykopałem resztki podkowy z podobnej głębokości, więc sprzęt daje radę. Będę w pl to wrzucę do bagażu i przytargam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(5grushek)
Wiking
Sprzęt to kwestia gustu. Ale naboje na 60 cm to robi wrażenie. Przywieź sprzęt i polatamy, czas pokopać na obczyźnie tym bardziej, że prawo tu sprzyja i kopanie jest legalne. Mam nadzieje że ruszę w teren za jakieś 2 tygodnie. W perspektywie mam zakup innego wykrywacza nieco bardziej zaawansowanego, ale na razie pobawię się moim obecnym. Też polskiej produkcji Producent daje na niego 5 lat gwarancji, chyba żaden inny ani w PL ani za granicą tyle nie daje. Mało tego, w przypadku odsprzedania producent przedłuża gwarancję do 5 lat ale tylko na ten jeden konkretny model. Zasięg graniczny to ok. 170 cm, ale nie zamierzam kopać tak głęboko, chyba że za Bursztynową Komnatą
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok