Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Przeprowadzka z dziećmi do Norwegii - Norwegia

1 Post
asia_90
(asia_90)
Wiking
Hej, jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. Mój narzeczony od 3 lat pracuje w Norewgii i ostatnio zapytał czy nie przeprowadziłabym się z moimi dziećmi ( z pierwszego związku) do niego żebyśmy byli razem - a nie tak od przyjazdu do przyjazdu.
Moje pytanie czy są tu jakieś mamy które wyjeżdżały z dziećmi do Norwegii. Moje dziewczyny mają 7 i 5 lat. Jak to wygląda ze szkołami dla Polskich dzieci? Nie wiem jaką decyzję podjąć.
Z góry dziękuję Wam za okazaną pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
asia_90 napisał:
Hej, jestem tu nowa i potrzebuję pomocy. Mój narzeczony od 3 lat pracuje w Norewgii i ostatnio zapytał czy nie przeprowadziłabym się z moimi dziećmi ( z pierwszego związku) do niego żebyśmy byli razem - a nie tak od przyjazdu do przyjazdu.
Moje pytanie czy są tu jakieś mamy które wyjeżdżały z dziećmi do Norwegii. Moje dziewczyny mają 7 i 5 lat. Jak to wygląda ze szkołami dla Polskich dzieci? Nie wiem jaką decyzję podjąć.
Z góry dziękuję Wam za okazaną pomoc.


Co to za chlop,skoro sam Ci tego nie ogarnie?Ze szkolami tak jak w pl.Trzeba zapisac...Widze,ze ci polscy faceci w norge asymiluja sie elegancko z norweskimi.Sa podobnie metroseksualni...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
Nie martw się wszystko będzie ok. Zapisujesz dziecko do szkoły i szkola zorganizuje dodatkowe lekcje norweskiego - bezpłatnie jak będzie trzeba bo również darmowa taxowke która będzie wozic. Najlepiej gdybyście wzięli slub bo strasznie dużo papierologii. Zreszta nie wiem czy dostaniesz pozwolenie na pobyt tak od razu bez pracy. Gdybyscie mieli slub to bez problemu, dużo mniej załatwiania i papierologii. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
marlenia
(marlenia)
Wiking
hej, podłączę się do wątku bo trochę podobny problem. narzeczony pracuje w Bergen i myślimy czy by się tam nie przenieść, ja mieszkam w Polsce widujemy sie zadko niestety i tak sie dluzej nie da albo on wraca do pOLSKI albo ja jade do niego. Mamy synka, to jest jego dziecko, ale nie mamy slubu ja obecnie nigdzie nie pracuje. Jak kwestia ew. przenoisn wyglada w takim przypadku jak nie mamy slubu ale mamy wspolne dziecko a ja nie pracuje? jak sprawa z pozwoleniem na pobyt dla mnie? a dla małego? z gory dzięki za pomoc!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
582 Posty
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
Niewiarygodne. Niech się chłop przeleci do UDI czy skatteetaten i popyta. W końcu to on jest Twoim partnerem i ojcem dziecka. Mi w tej sprawie biegać się nie chce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
marlenia
(marlenia)
Wiking
on unika urzedow jak tylko moze. Jak cos musi zalatwic to odklada zwykle na ostatnia chwile
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
296 Postów

(2sort)
Stały Bywalec
Problemem moze byc to ze nie macie slubuNie ladnie tak na kocia lape. Tutejszej poloni nie bedzie sie to podobalo i nikt ci nie pomoze prowadzic tak chlopa za reke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
marlenia napisał:
on unika urzedow jak tylko moze. Jak cos musi zalatwic to odklada zwykle na ostatnia chwile

To zmien chlopa.Stawia ultimatim nie potrafiac noc zalatwic.Przyjedziesz,bedzieaz musiala prac sprzatac gotowac i gonic po urzedach.On popracuje u kogos odbebniajac swoje 10 godzin i jeszcze....Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok