Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

### - Norwegia

3 Posty
Aga Sawczuk
(AgaSawczuk)
Wiking
Witam. Mam pytanie na ktore mam nadzieje pomozecie mi odpowiedziec. Jestem w zwiazku z norwegiem prawie osiem lat. Mam trojeczke wspanialych dzieci. . On jest ojcem dwojki. Od dluzszego czasu nie jest dobrze miedzy nami ale ostatni okres to juz naprawde kryzys. Robilam wszystk zeby ten zwiazek ratowac ale dochodze do wniosu ze to wszystko chyba nie ma sensu. Jestem juz tym wszystkim psychicznie zmeczona. Mysle o rozstaniu. Dodam ze nie mam na dzien dzisiejszy pracy. Szukam juz dluzszy okres i nic. Jakie swiadczenia ,ewentualnie dodatki dla samotnej matki przysluguja w takiej sytuacji . Z gory dziekuje za odpoweidz ¤¤¤
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Chuck Norris napisał:
Rozwod alimenty polowa majatku.
No tak niezupelnie polowa. Jezeli dom byl jego przed slubem, to bedzie tez jego po slubie. Norwegia to nie USA, gdzie mozna przy rozwodzie zabrac polowe wszystkiego, jezeli wnioslo sie samemu zero. W Norwegii dzieli sie na pol tylko wspolny majatek.
Jednym slowem, po 8 latach malzenstwa mozna wyjsc z tego w tym, w czym sie stoi. Mozna nawet gorzej, bo z mozna wyjsc z polowa wspolnego dlugu.
Alimenty to inna sprawa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Aga Sawczuk
(AgaSawczuk)
Wiking
No tak tylko ja nie wyjde w tym w czym stoje bo dom kupilismy razem plus cala reszte w domu. I dodam jeszcze ,nie uwzglednilam tego wszesniej ze nie jestesmy pa slubie. Do tego to mi spieszno nie byli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
AgaSawczuk napisał:
No tak tylko ja nie wyjde w tym w czym stoje bo dom kupilismy razem plus cala reszte w domu.
www.help.no/HELP-bloggen/Eierforhold-for-samboere
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Trzeba przyznac, ze prawo rozwodowe jest jeszcze w Norwegii sprawiedliwe, nie ma takiego dziadzostwa jak w USA (W serialu z Charlie Sheen'em bylo to swietnie ukazanie. Gdzie jego brat musial placic bylej zonie rente, alimenty na dziecko i caly dom przypadl rowniez bylej zonie). Dlatego dla swietego spokoju lepiej sie nie zenic i zyc w konkubinacie.

Co do rozwodu, to jesli kobiecie bardziej sie oplaca rozwiesc niz zyc razem to cie rozwiedzie. To tak jakbys komus kto zarabia 300k zaproponowal 400k zasilku. Wiekszosc zrezygnuje z pracy i pojdzie na zasilek.

Jesli zlikwiduje sie pomoc dla samotnych rodzicow to odrazu zniknie problem rozwodow. Dziecko przyznac rodzicowi, ktory zgodzi sie wychowac je bez pomocy finansowej od partnera lub panstwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
high_octane napisał:
. Dziecko przyznac rodzicowi, ktory zgodzi sie wychowac je bez pomocy finansowej od partnera lub panstwa.
Skad Ty czerpiesz pomysly?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok