Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

144 Posty
Jan Kowalski
(333)
Stały Bywalec
napisz donos za pomoca" mail bombing" bedzie efektownie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Wiking
Dziekuje za pomoc i komentarze!!
Informacji na temat polek pracujacych w navie szukalam na innych forach i ludzie sie skarżyli na nie.
Chcialam zlozyc skarge,ale stwierdzilam ze to jest za duzo stresu. Wole cieszyc sie ostatnimi dniami przed porodem w domu niz jezdzic do nav.(wiem ze jesli wszyscy tak beda robic to nic sie nie zmieni,ale nie chce stresowac moje dzieciatko)Moge zrozumiec wszystko moze Pani nie moze rozmawiac ale bez przesady.Chyba po to tam jest aby pomagac-za to jej placa.Niestety ktos dobrze napisal ze co niektorzy zapominaja jak sie mowi po Polsku.Coz serce boli ale to jest zycie za granica. Wogole w Baerum jest syf. Klamia,kaza dowozic papiery pomimo ze wszystko maja,2miesiace czekalam na pieniadze za chorobowe,zekomo nie mialy wszystkich dokumentow,co sie okazalo-wszystko bylo.Pieniadze dostalam po 2 dniach od zrobienia awantury.
Co do komumentów to czesc byla tylko i wylacznie o adopcje,a 2 czesc o macierzynski. gdybym je zlozyla to bym miala zle wniosek zlozony i cala procedure zaczela bym przechodzic od nowa
Czarnula0002 teraz wszystko kseruje i kaze im o potwierdzenie odbioru wsciekaja sie. na poczatku nie chcialy mi potwierdzac ale kazalam zawolac kierownika i bardzo szybko mi potwierdzily
Ja nie chce wiecej niz mi sie nalezy,place podatki itp i chce spokojnie zyc.To chyba nie duzo.


pozdrawiam wszystkich i powodzenia zycze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Czarnula Czarnula
(Czarnula0002)
Wiking
Mam tylko cichą nadzieję, że nie będziesz rodzić w baerum hospitalet.

Ja tam rodziłam i nikomu nie życzę żeby tam trafił.

Pozdrawiam i powodzenia z Maleństwem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Wiking
dziekuje za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Wiking
własnie tam bede rodzila. az zaczynam sie bac,bo to juz ktoras z kolei zla opinia na temat tego szpitala.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Wiking
mieszkam na Hovik wiec podlegam do sandviki.Z tego co wiem to sa 2 polski jedna mloda a 2 starsza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
megi86r napisał:
Dziekuje za pomoc i komentarze!!
Informacji na temat polek pracujacych w navie szukalam na innych forach i ludzie sie skarżyli na nie

bo od razu ze jak polak to ma latac i biegacv i zalatwiac wszystko za nas... norki maja wyjebane i myla sie co chwila to dlaczego one nie maja tego robic???
a Wy od razu ze zawisc ze polak polakowi wilkiem....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Wiking
Ale mi nie chodzi o to aby kolo mnie skakala! Dostalam numerek wiec do niej poszlam nie obchodzilo mnie czy to bedzie polka,litwinka,norweżka,,, skoro pracuje z ludzmi to powinna byc kompetentna. Ja nie musze sie na wszystkim znac!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
neska84 neska84
(neska84)
Wiking
ja poszlam do nav dostalam do wypelnienia wniosek o macierzynski czyli Søknad om foreldrepenger, engangsstønad eller fedrekvote ved fødsel og adopsjon. Ten wniosek mozecie sobie pobrac ze strony nav. Potem poszlam do mojego pracodawcy on wypelnil mi wniosek Folketrygden do tego dolozylam wyciagi z wyplat za ostatnie pol roku oraz poswiadczenie od poloznej o terminie porodu jak ktos nie ma tego poswiadczenia to mozna ksero karty porodu. No i czekam sobie spokojnie na decyzje))))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Czarnula Czarnula
(Czarnula0002)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok