Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

170 Postów
Stały Bywalec
no dziękuję "me" , w końcu ktoś mnie docenił po tylu miesiącach dzięki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
no i ciagle my sie przewijamy w komentarzach plus ten rysiu lwie serce ale mysle to kolejne konto naszego wspanialego Pana na G

Moze MN by dopuscila wiecej ludzi do wyrazania swoich opinii....ok 10 lat temu bylo bardzo preznie w komentarzach
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
bodys napisał:
bg38 napisał:
dzień dobry,, proszę Panią, proszę moich przedmówców nie słuchać, oni się z tylko z Pani wpisu nabijają. Żeby pomóc musimy mieć dodatkowe, bardziej szczegółowe informacje. 1/ Praca dla męża, o jakie stanowisko chodzi Pani konkretnie? dyrektora w Equinor? czy Prezesa w Orkli Foods czy też może szefa platformy naftowej na morzu Północnym? jeśli i to ostatnie to są trzy typy platform Condeep, Doris og Sea Tank. To ewentualnie na której?
2/ mieszkanie, ale jak duże ma to być to mieszkanie? 200 czy 300 m2? ma to być Penthouse czy raczej willa z ogrodem? no i gdzie? w Oslo na Majorstuen? no i przedział cenowy, ma to być w okolicach 20 mln koron czy raczej 30?
3/ przedszkole i te rzeczy dla dziecka, sprawy papierowe nie ma problemu. ale będzie potrzebne przedszkole, ma być prywatne z osobistym asystentem? i z kierowcą? czy bez?
Wszystko da się załatwić, ja za swoją pracę, policzę tanio 1000 kr za godzinę, ale mówię super po norwesku i załatwię to wszystko bardzo szybko.

Jak Ty mnie zaimponowałaś w tej chwili Boguś

TAAAAaaa , pewnie tą stawką 1,tys/h. /pytanie podstawowe, ten tysiak to netto czy brutto i czy wystawiany jest rachunek fiskalny/.
Mnie natomiast "rzuciło" się w oczy. to wykształcenie poparte typowo wiejskim zwrotem. CYT: "...dzień dobry,, proszę Panią, proszę moich......."
Bowiem uczono mnie na lekcjach polskiego iż, panią można prosić jedynie do tańca.
I tylko w PGR-ach tak mówiono i jak widać to pozostało u co niektórych wykształciuchów .
Poprawnie zaś powinno być napisane "...proszę Pani, proszę moich...".
Ale co ja tam wim, jam tylko sam sewsi jezdem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
Riggman napisał:
no i ciagle my sie przewijamy w komentarzach plus ten rysiu lwie serce ale mysle to kolejne konto naszego wspanialego Pana na G
Moze MN by dopuscila wiecej ludzi do wyrazania swoich opinii....ok 10 lat temu bylo bardzo preznie w komentarzach

Bzdura totalna... ze tfojej strony.
Może i mam na tym forumie oficjalnie i 33-Konta.
JEDNAK NIGDY I przenigdy, nie pisałem w tym samym temacie, ze swoich wielu kont.
Ja tam nie mam żadnych osobowościowych urojeń, typu rozdwojenie jaźni, lub tym podobnych. jak na ten przykład sama gałkowska j iej nieodłączne forumowe jaźnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
439 Postów
Riggman
(Riggman)
Wyjadacz
G123 napisał:
Riggman napisał:
no i ciagle my sie przewijamy w komentarzach plus ten rysiu lwie serce ale mysle to kolejne konto naszego wspanialego Pana na G
Moze MN by dopuscila wiecej ludzi do wyrazania swoich opinii....ok 10 lat temu bylo bardzo preznie w komentarzach

Bzdura totalna... ze tfojej strony.
Może i mam na tym forumie oficjalnie i 33-Konta.
JEDNAK NIGDY I przenigdy, nie pisałem w tym samym temacie, ze swoich wielu kont.
Ja tam nie mam żadnych osobowościowych urojeń, typu rozdwojenie jaźni, lub tym podobnych. jak na ten przykład sama gałkowska j iej nieodłączne forumowe jaźnie.


To przepraszam bo myslalem ze to Twoje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
napisał:
bodys napisał:
bg38 napisał:
dzień dobry,, proszę Panią, proszę moich przedmówców nie słuchać, oni się z tylko z Pani wpisu nabijają. Żeby pomóc musimy mieć dodatkowe, bardziej szczegółowe informacje. 1/ Praca dla męża, o jakie stanowisko chodzi Pani konkretnie? dyrektora w Equinor? czy Prezesa w Orkli Foods czy też może szefa platformy naftowej na morzu Północnym? jeśli i to ostatnie to są trzy typy platform Condeep, Doris og Sea Tank. To ewentualnie na której?
2/ mieszkanie, ale jak duże ma to być to mieszkanie? 200 czy 300 m2? ma to być Penthouse czy raczej willa z ogrodem? no i gdzie? w Oslo na Majorstuen? no i przedział cenowy, ma to być w okolicach 20 mln koron czy raczej 30?
3/ przedszkole i te rzeczy dla dziecka, sprawy papierowe nie ma problemu. ale będzie potrzebne przedszkole, ma być prywatne z osobistym asystentem? i z kierowcą? czy bez?
Wszystko da się załatwić, ja za swoją pracę, policzę tanio 1000 kr za godzinę, ale mówię super po norwesku i załatwię to wszystko bardzo szybko.

Jak Ty mnie zaimponowałaś w tej chwili Boguś

TAAAAaaa , pewnie tą stawką 1,tys/h. /pytanie podstawowe, ten tysiak to netto czy brutto i czy wystawiany jest rachunek fiskalny/.
Mnie natomiast "rzuciło" się w oczy. to wykształcenie poparte typowo wiejskim zwrotem. CYT: "...dzień dobry,, proszę Panią, proszę moich......."
Bowiem uczono mnie na lekcjach polskiego iż, panią można prosić jedynie do tańca.
I tylko w PGR-ach tak mówiono i jak widać to pozostało u co niektórych wykształciuchów .
Poprawnie zaś powinno być napisane "...proszę Pani, proszę moich...".
Ale co ja tam wim, jam tylko sam sewsi jezdem.

Gabryś, sam popełniasz cyklicznie mnóstwo błędów, co nawet w tym poście widać, patrząc na interpunkcję stosowaną przez Ciebie, pisanie małą literą po kropce. Wstawianie kropki bez sensu w środku zdania itd... Ale jak się je Tobie wypomina, to bronisz się tekstami typu "za stary już jestem na takie pierdoły, mam to we dupie"
A zaimponowała mi lekkim podjęciem sarkazmu, jakim ten wątek zaepatował, czego Tobie jak widać nie udało się tu kontynuować, bo jak zwykle kij w dupę Cię uwiera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
Riggman napisał:
no i ciagle my sie przewijamy w komentarzach plus ten rysiu lwie serce ale mysle to kolejne konto naszego wspanialego Pana na G
Moze MN by dopuscila wiecej ludzi do wyrazania swoich opinii....ok 10 lat temu bylo bardzo preznie w komentarzach

MN przecież chyba nie blokuje już, jak jeszcze niedawno, tylko raczej nie ma tu już ludzi wykazujących się ochotą do polemik, a nowi przychodzący wskakują tylko z pytaniami i spadają społecznościówki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
bartek krupa
(bar)
Wiking
witam
jesli trzeba to moge pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
170 Postów
Stały Bywalec
oj, Mart Enty nie używaj tak skomplikowanych słów jak "sarkazm", przecież Pan G nie jest na tym poziomie, najwyraźniej nie zrozumiał, że mój poprzedni post to żart i specjalnie napisany został takim a nie innym językiem. Jeżeli ktoś pisze o "rachunku fiskalnym" czyli o czymś co w polskim, oficjalnym nazewnictwie podatkowym NIE ISTNIEJE to trudno oczekiwać konstruktywnej treści jego wpisów. Dalej nie kapuję, jak ktoś posługujący się tak prymitywnym słownictwem i tak nikłą wiedzą może zabierać głos i pouczać innych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -15  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
bg38 napisał:
Jeżeli ktoś pisze o \"rachunku fiskalnym\" czyli o czymś co w polskim, oficjalnym nazewnictwie podatkowym NIE ISTNIEJE to trudno oczekiwać konstruktywnej treści jego wpisów. .
Cóż, masz rację, ponieważ nie posiadam wykształcenia ekonomicznego, jednak w moim wpisie jest wiadomo o jakiż to dokument mi chodziło.
Tym samym ta twoja wypowiedz w moim kierunku, to tylko robienie "wody z mózgu " dla mniej kumatych.
Cyt: "...Terminy „rachunek” i „paragon” często używane są przez konsumentów zamiennie, a „faktury” i „paragony” często są ze sobą mylone. W praktyce jednak wszystkie trzy terminy określają inny rodzaj dowodu księgowego, a więc pełnią inne funkcje i mogą być zastosowane wyłącznie w określonych sytuacjach...."
Cyt: "...Paragon fiskalny wystawia się każdemu konsumentowi po dokonanej transakcji (chyba, że zażąda on faktury). Rachunek przeznaczony jest dla grupy osób zwolnionych z podatku VAT, zaś paragon może wystawić zarówno osoba zwolniona, jak i zobligowana do jego płacenia, jednak nie powinny być one wystawiane dla firm..."
Nie ze mną takie numery śmałkowska.
Ty nie d........
Ech idem na kafem ze koniakiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok