Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

co to za kabel ? - Norwegia

106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Hej. Wprowadziłem się do mieszkania i mam poprowadzone kable elektryczne (zdjęcie w załączeniu). Ten niezaizolowany drut to jest przewód ochronny ? Pytam bo u nas w Polsce wszystkie są izolowane, a tutaj to trochę inaczej wygląda...

Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów
Radoslaw .
(raddek)
Nowicjusz
Jest to kabel do instalacji domowych, dosc popularny. Wpisz w google Husinstallasjonskabel til fast opplegg i bedziesz mal wiecej danych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
No to tak wygląda jakby to był ochronny... dzwine... tu nieizolowany ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Czesław Kordela
(LUKICOM)
Wiking
Jest to przewód ochronny .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Georg M.
(nieznajomy30)
Nowicjusz
nie izolowany to ziemia (uziemienie)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Ok dzięki wielkie. Nabrałem pewności. Kuchnia była tu po remoncie i zastosowali tu nowe kable takie właśnie 3 żyłowe. Reszta mieszkania są 2 żyłowe...
Orientujecie się czy tutaj w Norwegii jak wychodzą 2 przewody to będzie tak jak w Polsce ? Jeden to faza a drugi to neutralno - ochronny ?
Zastanawiam się czy nie będzie lipy jak wymienię gniazdka bez uziemienia na gniazdka z uziemieniem i je wyzeruję...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Georg M.
(nieznajomy30)
Nowicjusz
nie przejdzie ci tak zwane mostkowanie ziemi z neutralem w norwegi za proste by to bylo i my elektrycy bysmy wtedy pracy nie mieli tyle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
To co nie kombinować i kupić nowe gniazdka bez uziemienia i normalnie podłączyć ? ;]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Georg M.
(nieznajomy30)
Nowicjusz
jesli w instalacji gdzie masz gniazda bez jorda nie mam dodatkowego kabla jorda to z wymiana gniazd leci automatycznie wymiana kabli i poczytaj sobie przepisy odnosnie elektryki i pozniejszego ubezpieczenia mieszkania
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
A to wtedy wymiana kabli idzie w całym mieszkaniu ? Kurde wprowadziłem się do mieszkania i kuchnię tu gościu remontował pod sprzedaż mieszkania. Założył jakieś 2 dodatkowe gniazdka i poprowadził nowy kabel od gniazdka poprzez zmywarkę, lodówkę itp. Stara instalacja 2-żyłowa została w reszcie mieszkania. Grzejniki, gniazdka, oświetlenie.
Wiem, że nie można za bardzo nic na własną rękę robić i boję się, że gościu przed sprzedażą zrobił to po swojemu i elektryk żaden się pod tym nie podpisał... Nie jest tu coś przekombinowane ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok