Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Przesyłka z Polski do Norwegii - Norwegia

3 Posty
Arkaline
(Arkaline)
Wiking
witam, mam takie pytanie. Mam kilka ekskluzywnych rzeczy na sprzedaż jak futra, ubrania, jakieś koce kapy , buty itd które w Polsce no są za drogie.
Widziałem, że na finn.no są takie rzeczy więc chyba to jakoś tam schodzi.
Teraz moje pytanie, czy ja takie rzeczy mogę przesyłać z Polski do Norwegii? jjaki jest ogranicznik zawartości przesyłki ? czy futra mogą być dostarczane na teren Norwegii?
I pytanie o przesyłkę mam dwie opcję siostra tzn moja siostra mieszka w Norwegii więc wysyłałbym do niej a Ona by tam już się zajęła przesyłką,
czy lepiej bezpośrednio wysyłać do klienta ? jak to wyglądałoby cenowo wysyłka takiej paczki do 5kg do 10 kg i maks do 20kg ? oraz jakiego przewoźnika / kuriera proponujecie ?
Oraz ostatnie pytanie czy wie ktoś jakie są opłaty na Finn.no za wystawienie i sprzedaż produktu ? oraz czy znacie podobne portale gdzie można wystawiać głównie ubrania ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Arkaline napisał:
witam, mam takie pytanie. Mam kilka ekskluzywnych rzeczy na sprzedaż jak futra, ubrania, jakieś koce kapy , buty itd które w Polsce no są za drogie.
Widziałem, że na finn.no są takie rzeczy więc chyba to jakoś tam schodzi.
Teraz moje pytanie, czy ja takie rzeczy mogę przesyłać z Polski do Norwegii? jjaki jest ogranicznik zawartości przesyłki ? czy futra mogą być dostarczane na teren Norwegii?
I pytanie o przesyłkę mam dwie opcję siostra tzn moja siostra mieszka w Norwegii więc wysyłałbym do niej a Ona by tam już się zajęła przesyłką,
czy lepiej bezpośrednio wysyłać do klienta ? jak to wyglądałoby cenowo wysyłka takiej paczki do 5kg do 10 kg i maks do 20kg ? oraz jakiego przewoźnika / kuriera proponujecie ?
Oraz ostatnie pytanie czy wie ktoś jakie są opłaty na Finn.no za wystawienie i sprzedaż produktu ? oraz czy znacie podobne portale gdzie można wystawiać głównie ubrania ?
Z góry dziękuję za odpowiedź


Te pytania skierują najlepiej bezpośrednio do firm, które zajmują się transportem. Uzyskasz pewną odpowiedź. Tutaj znajdziesz kontakty : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/uslugi/tr...aczki_+przeprowadzki
Zgłoś wpis
3 Posty
Arkaline
(Arkaline)
Wiking
no dobra , to to jest koszt przesyłki, dziękuje za info . na resztę odpowiedzi czekam dalej hehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
Arkaline napisał:
no dobra , to to jest koszt przesyłki, dziękuje za info . na resztę odpowiedzi czekam dalej hehe
Zaloz konto na finn,to sie dowiesz jaki jest koszt wstawienia ogloszenia.Na wszystkie zadane pytania sam mozesz znalezc odpowiedzi,tylko troche inicjatywy.Przez ten czas,kiedy czekasz na gotowe odpowiedz-zdazylbys samodzielnie je uzyskac.Poza tym rzetelne info lepiej zdobywac na stronach celnych,niz pytac Rysia,czy Jolki na forum
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Arkaline
(Arkaline)
Wiking
również to robię ale myślałem, że ktoś mi tutaj doradzi coś a nie będzie się wymądrzał nic nie wnnosząc do wątku. raczej liczyłem na odpowiedź polecającą jakiś portal, dającą porady, polecająca przewoźnika czy kuriera oraz jakieś podpowiedzi więc jeżeli nie chcesz mi odpowiedzieć na cokolwiek to daruj sobie bo szkoda i mojego i Twojego czasu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Arkaline napisał:
jjaki jest ogranicznik zawartości przesyłki ? czy futra mogą być dostarczane na teren Norwegii?
I pytanie o przesyłkę mam dwie opcję siostra tzn moja siostra mieszka w Norwegii więc wysyłałbym do niej a Ona by tam już się zajęła przesyłką,
czy lepiej bezpośrednio wysyłać do klienta ?

Jezeli paczka ma wartosc powyzej 350 NOK (lacznie z cena za wysylke) to odbiorca bedzie musial zaplacic w Norwegii VAT (25%) od calosci (czyli cena rzeczy + cena przesylki).
I nie mysl, ze napiszesz na paczce wartosc 300 NOK i po klopocie. Jak celnicy otworza i wartosc nie bedzie im podchodzic, to zażądaja potwierdzenia wartosci od osoby do ktorej wyslales paczke, czyli rachunku, wyciagu z konta, itp.
Na zdrowy rozum, to sprzedaz musisz prowadzic z Norwegii, a nie z Polski. Odwracajac sytuacje - czy sam bys kupil cos z ogloszenia w gazecie, jezeli pisaloby, ze przysla ci ta rzecz z Gruzji czy Afganistanu.
Ogloszenia na finn.no sa za darmo. (nie dotyczy to mieszkan, lodzi i samochodow).

W Norwegii, z ubran, chodliwe sa glownie rzeczy markowe, pod warunkem, ze sa tanie, oryginalne i najlepiej nowe. Musisz przesledic niektore ogloszenia, zeby wiedzic, czy interesujace ciebie rzeczy naprawde ida.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
Arkaline napisał:
również to robię ale myślałem, że ktoś mi tutaj doradzi coś a nie będzie się wymądrzał nic nie wnnosząc do wątku. raczej liczyłem na odpowiedź polecającą jakiś portal, dającą porady, polecająca przewoźnika czy kuriera oraz jakieś podpowiedzi więc jeżeli nie chcesz mi odpowiedzieć na cokolwiek to daruj sobie bo szkoda i mojego i Twojego czasu.

Rany czlowieku..Jeden poleca okreslonego przewoznika,bo zrobil mu dobrze.Inny tego samego przewoznika odradzi,bo zrobil mu zle.Znam z autopsji...Przewiezc towar mozesz(pollegalnie za ok 200-300 koron za 30kg..)zaleznie tez od objetosci danego towaru.Dostarczasz do siostry i stamtad sprzedajesz dalej.Jezeli jestes w Polsce to i tak bedzie kosztowalo Cie to wiecej zachodu,niz te luksusowe towary sa warte..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok