Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Tanie okna - Norwegia

17 Postów

(Hehla)
Wiking
Hej,

Szukam namiarow na jakies tanie okna w Norwegii. Firma gdzie kupie okna oraz gdzie mi zamontuja z gwarancja. Oczywiscie kryterium cena najwazniejsze. Czy ktos moglby cos polecic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Hehla napisał:
Hej,

Szukam namiarow na jakies tanie okna w Norwegii. Firma gdzie kupie okna oraz gdzie mi zamontuja z gwarancja. Oczywiscie kryterium cena najwazniejsze. Czy ktos moglby cos polecic?


Nie chce sie wtracac, lecz cena jest glupim kryterium. Kupisz tanie, plastikowe okna i co, za 5 lat bedziesz znowu je wymieniac. Biorac pod uwage cene robocizny, to jest to taki sobie interes.
Ale jezeli chcesz, to na finn.no znajdziesz pelno ofert wlasnie z takimi oknami.

Ogolnie wstawienie 1-go okna kosztuje 2000-3000 (to robocizna) + materialy. Ciesla bierze od 300 do 500 na godzine. I do wymiany okien musi byc ktos, kto to umie, a nie pierwszy lepszy gosciu z ulicy. Puknac byle jak mlotkiem to kazdy umie.

W Norwegii klimat paskudny i ludzie zwracaja uwage na okna. Jakosc i wiek okien jest jednym z waznych rzeczy jakie ludzie sprawdzaja przy zakupie domu i mieszkania. Powodem tego jest koszt wymiany na nowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
jezeli najwazniejszym kryterium jest cena to przywiez okna z polski i niech kolega ci wstawi, elise ma racje, albo cena albo jakosc...
ja za 7 drewnianych podwojnych okien zaplacilam prawie 60 tys w norweskiej firmie, cena normalna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
17 Postów

(Hehla)
Wiking
Hej,

Dzieki za wypowiedzi. Ja mam do wymiany dwa okna, jedno 1,4x1,5 i drugie balkonowe, przesuwne 1,9x2m. Takze nie dziwcie sie, ze kieruje sie cena bo jak poszedlem do jednej firmy to mi za samo to balkonowe krzykneli 30tys. I to bez roboty. Moglbym przytachac z Polski, ale boje sie, ze cos zle wymierze i nie beda pasowac. A elewacji ruszac nie moge bez zgody Boligbyggelag i Kommuny :/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
magg napisał:
ja za 7 drewnianych podwojnych okien zaplacilam prawie 60 tys w norweskiej firmie, cena normalna
Straszna cena. Ja wlasnie kupilam 8 okien + drzwi balkonowe, w Maxbo, i tez zaplacilam 60 tys. Wszystkie okna (i drzwi balkonowe) maja 3 wartwy szkla, sa pokryte aluminium i pomalowane. 4 z tych okien sa nietypowe i trzeba je robic na wymiar.

Hehla napisał:
Moglbym przytachac z Polski, ale boje sie, ze cos zle wymierze i nie beda pasowac. A elewacji ruszac nie moge bez zgody Boligbyggelag i Kommuny :/

Mysle, ze niepotrzebnie boisz sie wymierzyc samemu. Jak usuniesz listwy naokolo okien to bedziesz mogl dokladnie wymierzyc otwor.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kuba Pszekot
(KubaPszekot)
Wiking
najlepiej Ci wyjdzie do rodziny w PL zadzwonic i poprosic zeby zamowili Ci okna w PL
co do wymiarow, okna musza miec po obwodzie 3cm zostawione na piane,
przykladowo jesli masz otwor 1500x1500 to okno bedzie mialo wymiar 1470x1470.
Nawet jesli pomylisz sie z wymiarem o centymetr to nic sie nie dzieje bo mozna wtedy dolozyc piany

istnieje tez opcja cieplego montazu na taśmach termoizolacyjnych co tutaj w norwegii napewno na dluzsza mete oplaci sie pod wzgledem oszczednosci energii, ale cena tego montazu jest znacznie wyzsza a i ekipa musi byc dobra.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
A ja radzę dobrze poszukać tutaj, ceny oferowane w sklepach jako wyjsciowe mozna zbić nawet 50-60%. I bedą to okna przeznaczone na ten klimat, należy rownież zwrócić uwagę ze zadko ktory polski producent oferuje okna z gotowymi nacienciami na szpalety co moze znacząco podnieść koszty obróbki wokół ściany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
SPAM napisał:
----


Osobiscie wszystkie firmy co uzywaja darmowych adresow email uwazam za malo powazne i nawet jak nie to wiem na 100%, ze sa male.

A moze w ogole nie jestescie przedstawicielami jakiejs firmy, tylko szukacie kogos, kto wam wplacie na konto pieniadze, zeby pozniej zniknac.

Wiec jak chcesz byc brany na serio, to podaj nazwe firmy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Kuba Pszekot
(KubaPszekot)
Wiking
przeciez okna sie montuje na kotwach OoOo jakie nacięcia

pracowałem długi czas jako sprzedawca i monter okien, jaki klimat norweski jedyne co sie liczy to wspolczynnik przenikalnosci termicznej Uw i statyka okna czyli to jakie wzmocnienia zamontowano w ramie i skrzydle. Polskie okna to jedne z najlepszych w europie. Są eksportowane i do Norwegii , we Włoszech np tylko polskie okna sie montuje.

oczywiscie mowa o oknach PCV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok