Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Brak prądu w stacyjce. - Norwegia

Czytali temat:
Radoslaw O Jan Maryjan mart enty boj fra oszlo Nauka Transport marcint tttttttttttt Onty_Ja_Gabriel_3. jozefstachowiak@wp.pl Marty (2246 niezalogowanych)
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Hei.
Poszukuję BARDZO PILNIE Osoby z komputerem do auta Ford Transit Connect 1,8 2011r.
Dwa miesiące temu wyjąłem akumulator, a teraz go włożyłem z powrotem.
Jednak nic nie działa, brak prądu w stacyjce, chociaż jest w zegarze z Vebasto.
Podobno jest problem z Immobilizerem.
Trzeba Przywrócić elektroniczną sprawność auta.
Mieszkam w Kråkstad, koło Ski, Ås. tel.>96660105<
Sprawa naprawdę PILNA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
zamow sobie vikinga. Przyjedzie Ci ktos i Ci naprawi. Zaplacisz ok 1500 kr. gosc ma wszystko na pace w varebilu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
nadal nie ogarniasz grup na fb? Tam trzeba zamieszczać takie ogloszenia. A może bateryjkę w kluczyku wystarczy zmienić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Riggman napisał:
zamow sobie vikinga. Przyjedzie Ci ktos i Ci naprawi. Zaplacisz ok 1500 kr. gosc ma wszystko na pace w varebilu
Wszystko pięknie, tylko ja nie szprecham we englisz a z norskiego znam tylko proste zwroty budowlane.
Dlatego szukam kogoś polskojęzycznego.
Niemniej gdybyś był skłonny pomóc z tym Vikingiem to jestem cały za.
Opis:
W lipcu padło mi sprzęgło, postawiłem na klocki, zabezpieczyłem plandeką, zostawiłem w stacyjce zakodowany zwykły kluczyk, drugi ten z otwieraniem drzwi miałem na zewnątrz.
Wymontowałem akumulator i powoli na spokojnie rozpocząłem pozostały demontaż.
W Sierpniu okazało się iż MUSZĘ znaleźć sobie nowe mieszkanie do końca Października.
I rozpoczęła się drobna nerwówka, z zamawianiem części. /Historia na osobną książkę/.
Koniec końców, powoli i również na spokojnie od 12 Października rozpocząłem składanie części w całość i podłączanie kostek prądowych, tak jak były pomontowane przed rozbiórką.
- 20 Października wszystko było zamontowane i mechanicznie sprawne / zwłaszcza przewody z płynem hamulcowym / Również osobny temat na sążnisty esej/.
- 21 Października przed północą, jeszcze raz wszystko posprawdzałem, a zwłaszcza przewody elektryczne.
Jednak nie zaglądałem do bezpieczników.
Włożyłem akumulator, podłączyłem klemy i usiadłem za kierownicą.
Zauważyłem iż pali się zegar od Vebasto, jednak wskaźniki na desce rozdzielczej są ciemne.
Przekręciłem kluczyk w stacyjce i nic więcej się nie zapaliło.
Sprawdziłem parę opcji i nadal ciemno i głucho, to dałem sobie siana, rozłączyłem klemy.
Dzisiaj od rana powtórzyłem to samo co w Nocy i nadal cisza.
- Od 16: z minutami, mam średni dostęp do netu, to zacząłem buszować i wysyłać "vici".

Jestem prawie załamany, ponieważ pseudo polski legalny warsztat koło Jessheim, żąda ponad 4-tysiące za samą diagnozę, w tym ponad 3-tysiące za holowanie auta na warsztat.
Nie chcą tej diagnozy zrobić tu u mnie na miejscu, tylko oferują holowanie w jedną stronę.
Ja mam auto wyrejestrowane, to powrót znowu ponad trójkę.
Dlatego szukam również i tu na forum POMOCY.
A czasu mam coraz mniej, ponieważ do 29 muszę opuścić parking, a do 30 pokój!.


Jeżeli potrafisz pomóc z tym Vikingiem jako tłumacz, to może przyjeżdżać i jutro od rana.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

()
Stały Bywalec
nikt tu nie bedzie Ci przyjezdzal i tlumaczyl, bez jaj. Pisales ze mieszkasz tam na kupie to chyba ktos cos gada på norsk lub english. To sa podstawy tu w kraju egzystencji. Forum nie jest od tego zeby ktos ci cos ogarnial tylko rada sluzyl
Pozatym siedzisz na tym forum latami i doradzasz ludziom a sam ani be ani me...rece opadaja

--------------------
Ja w Oslo mieszkam a nie kolo Fredrikstad. Bede w østføld 30-stego ale to juz po ptokach jak pisales ale na FB masz grupy typu Polacy w Norwegii, Norwegia - Kupię, sprzedam, wynajmę, zatrudnię /m.in. Forum Dyskusyjne .............jest ich wiecej. Dolacz do nich i napisz swoj problem. Gwarantuje Ci ze znajdzie sie jakis mechanik co Ci przyjedzie na miejsce i ogarniesz to duzo szybciej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
- Ja tu teraz mieszkam SAM i kropka.
- Nie mieszkam koło Fredrikstad tylko koło Ski - Viken, 40km od Oslo.
- Co innego jest doradzać w sprawach samemu znanych, a co innego w elektronicznej czarnej magii i to samochodowej.
- Twoje rady w tym przypadku, to też jest konkretna pomoc, niemniej o ile nie możesz więcej pomóc to i za to co już, Wielkie Dzięki.
Za chwilę zniknie mi net na cały dzień, dlatego przypominam numer telefonu >96660105<.
Pozdrawiam Sobotnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
PROBLEM ROZWIĄZANY I TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.
Dlatego też tą drogą chciałbym podziękować TYM którzy zadzwonili i ZDALNIE doradzili pouczyli oraz zbesztali.
Dokładnie były to trzy Osoby:
- z Oslo
- z Asker
- z Sandefjord.
Wszystkie razem i do "kupy" poprowadzili bezinteresownie moje poczynania do sukcesu.
Auto jest na chodzie, parę chwil temu przejechałem ponad 20-km.
Jutro jadę po tablice i będę mógł "bezkarnie i samodzielnie" szukać schronienia na ZIMĘ za bardzo małe pieniądzory.

JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
311 Postów

(Riggman)
Stały Bywalec
Gratulacje Gabrys

Nalezy Ci sie order za to ze dales ogloszenie na FB
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok