Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Potrzebna porada od hydraulika/ wizyta hydraulika. - Norwegia

3 Posty
gosia299
(gosia299)
Wiking
Dzień Dobry,
Kilka dni temu zamówiłam hydraulika do podłączenia kranu w kuchni i zmywarki. Pan podłączył wszystko i wychodząc powiedział, że jeszcze będzie musiał przyjść podłączyć "lekkasjesikring" pytałam sąsiadów czy mają coś takiego i nikt czegoś takiego nie posiada. W związku z czym wysłałam wiadomość do hydraulika, że nie potrzebuję tego i proszę o fakturę. Dostałam odpowiedź, że nie potwierdzi mi wykonanej pracy bez tego montażu i teraz nie wiem co mam robić, jakieś rady? I druga sprawa gdy wychodził pytałam się o zapłatę ile to godzin będzie. Bo przyjechał do mnie o 8:00 na 3 min zrobił zdjęcia i pojechał po części i nie było go ponad 2 h, nie wiem co robił tak długo. Z pracą uwinął się w 2 h i powiedział, że był od 8 do 12 plus jeszcze doliczy 30 min na dojazd do domu. Czy to uczciwe, że oprócz tego, że zapłacę za pracę będę musiała zapłacić za dojazd do domu i wyjazd 2 h po części? Czy nie powinien mieć takich podstawowych części ze sobą? Proszę o pomoc, bo nie chcę się kłócić a nie chcę też żeby ktoś mnie wykorzystał.
Dziękuje Gosia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
plumberpl
(plumberpl)
Wiking
To w zależności czy masz zlew z przelewem czy bez. Ale o tym powinien cię poinformować przed wykonaniem pracy . Zapewne źle to wykona i wtedy nie musisz płacić przed poprawieniem więcej info na prywatnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
patryk kowal
(patryko2)
Wiking
Po co godzisz się na godziny? Trzeba było na początku powiedzieć, że chcesz wiedzieć ile będzie całość kosztoawać i albo się zgadzasz albo nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
agnieszko !...niestety złe wieści,bo nie ustaliłaś pracy za tzw. ,,dzieło,, jak przyjechał fawchowiec
...chłop policzył prawidłowo...kwestia dyskusyjna 2 godzinnych zakupów...spróbuj wynegocjowac 1 godzinę tylko....
...tak moja rada,,,ale jak wystawi fakture..to musisz ja zapłacić a potem ewentualnie reklamować ją dalej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
gosia299
(gosia299)
Wiking
Dziękuje za wiadomość i pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok