Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zalane mieszkanie - Norwegia

Czytali temat:
BOGUSKA M W Z Wojciech Swies Karol Pitek adam hryciuk Adam Wolański Agata Dymna Joanna Kuchnicka Pawel Kocjan otzochodzi Ikett Personalpartner Onty_Ja_Gabriel_3. Natalia Ad Artur331 Kos (4529 niezalogowanych)
14 Posty
otzochodzi
(otzochodzi)
Wiking
Witam. Jakis czas temu kupilem mieszkanie. Mieszkanie ktore znajduje sie bezposrednio nad moim mieszkaniem rowniez zostalo sprzedane i obecnie firma budowlana je remontuje. Przez przypadek przewiercili rure z woda i zalali moje mieszkanie ( woda splywala z sufitu i sciany, zniszczone sa panele sufitowe i obawiam sie ze welna izolacyjna w suficiei scianie.)
Miszkanie mam ubezpieczone przez siebie w srodku (innbo forsikring) , dodatkowo w czynszu jest ubezpieczenie konstrukcyjne ( husmester powiedzial mi ze juz zaplacone do konca roku przez poprzedniego wlasciciela i ze nie musze sie tym martwic). Gosc odpowiedzialny za to ubezpiefzenie juz tu nie mieszka i nikt z sasiadow rowniez nie wie gdzie ubezpieczony jest dom i nie ma z nim kontaktu( to on sprzedal mieszkanie nad moim) Sprawa wyglada tak ze szef firmy remontowej zobowiazal sie naprawic szkody. Umawialem sie z nim juz na 3 terminy i dalej nikt sie nie zglosil zeby to naprawic a przez telefon albo mnie zbywa i mowi ze to nie takie proste albo w ogole nie odbiera. Mam zdjecia, filmy i smsy od niego ze to ich wina i ze to naprawia. Pytanie brzmi jak co moge z tym zrobic ? Pomalu zaczyna wychodzic wilgoc na okna (jak mowilem mu o tym mowi ze to na pewno nie przez to tylko to musoalo byc przed). Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia gdzie dom jest ubezpieczony ?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów

(ExtinctionR)
Nowicjusz
Ja zadzwonilbym do kilku firm zajmujacych sie kompeksowo odbudowywaniem zniszczen po zalaniach. Jest takich firm od groma:
Recover
Polygon
SGG
Rowniez do swego ubezpieczyciela po uzyskanie dodatkowych informacji.
Zwlekanie powieksza szkody i koszty naprawy. Usuwanie mokrych czesci powinno byc podjete natychmiast.
k.

otzochodzi napisał:
Witam. Jakis czas temu kupilem mieszkanie. Mieszkanie ktore znajduje sie bezposrednio nad moim mieszkaniem rowniez zostalo sprzedane i obecnie firma budowlana je remontuje. Przez przypadek przewiercili rure z woda i zalali moje mieszkanie ( woda splywala z sufitu i sciany, zniszczone sa panele sufitowe i obawiam sie ze welna izolacyjna w suficiei scianie.)
Miszkanie mam ubezpieczone przez siebie w srodku (innbo forsikring) , dodatkowo w czynszu jest ubezpieczenie konstrukcyjne ( husmester powiedzial mi ze juz zaplacone do konca roku przez poprzedniego wlasciciela i ze nie musze sie tym martwic). Gosc odpowiedzialny za to ubezpiefzenie juz tu nie mieszka i nikt z sasiadow rowniez nie wie gdzie ubezpieczony jest dom i nie ma z nim kontaktu( to on sprzedal mieszkanie nad moim) Sprawa wyglada tak ze szef firmy remontowej zobowiazal sie naprawic szkody. Umawialem sie z nim juz na 3 terminy i dalej nikt sie nie zglosil zeby to naprawic a przez telefon albo mnie zbywa i mowi ze to nie takie proste albo w ogole nie odbiera. Mam zdjecia, filmy i smsy od niego ze to ich wina i ze to naprawia. Pytanie brzmi jak co moge z tym zrobic ? Pomalu zaczyna wychodzic wilgoc na okna (jak mowilem mu o tym mowi ze to na pewno nie przez to tylko to musoalo byc przed). Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia gdzie dom jest ubezpieczony ?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Jedno jest pewne! Nikomu nic nie pozwalaj naprawiac i na nic sie nie umawjaj tylko skontaktuj sie z ubezpieczycielem i ten wysle Ci taksmanna. Bez tego nic nie odzyskasz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
otzochodzi
(otzochodzi)
Wiking
A czy jest jakas strona/wyszukiwarka what ever gdzie moglbym sprawdzic w ktorej firmie jest ubezpieczony dom? Chodzi mi o to ze gosc odpowiedzialny za ubezpieczenie (bylo ono platne w fellesutgave) juz tu nie mieszka i nie ma z nim zadnego kontaktu a ubezpieczenie bylo zbiorowe (oplacone do konca roku przed moim wprowadzeniem sie) i nie mam zadnej faktury czu czegos podobnego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok